reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Odnośnie usg to ja zacytuje mojego posta z innego wątku:

"Kilka lat temu już, na studiach (fizyka medyczna) przekazywana mi była wiedza, że z Usg lepiej nie przesadzać, ze względu na to jak fale ultradzwiekowe zachowują sie na granicy ośrodków - przy znacznej roznicy gestosci tak jak w przypadku kości czaszki maluszka mogą spowodowac podgrzanie tkanek..

Niestety nie mogę znaleźć teraz żadnych badań ani artykułów na ten temat. Jedynie tutaj cos więcej na temat nieumiejętnego użycia ultradźwiękow (podrozdzial Leczenie):
Link do: USG. Jak to działa?

Wniosek- prawidlowo przeprowadzone badanie usg nie powinno szkodzić i powinno byc wykonywane kiedy jest potrzebne? -pewnie tak[emoji18]

Koleżanka Antimatter dodała tam też, ze wszystkie obawy dotyczą właśnie uzywania usg dopplerowskiego, gdzie stosowane sa większe energie, a tego właśnie używa sie do sluchania serducha.. stąd też nie jest zalecane we wczesnej ciąży i uslyszalyscie o nie-przegrzewaniu maluszka..
 
reklama
Odnośnie usg to ja zacytuje mojego posta z innego wątku:

"Kilka lat temu już, na studiach (fizyka medyczna) przekazywana mi była wiedza, że z Usg lepiej nie przesadzać, ze względu na to jak fale ultradzwiekowe zachowują sie na granicy ośrodków - przy znacznej roznicy gestosci tak jak w przypadku kości czaszki maluszka mogą spowodowac podgrzanie tkanek..

Niestety nie mogę znaleźć teraz żadnych badań ani artykułów na ten temat. Jedynie tutaj cos więcej na temat nieumiejętnego użycia ultradźwiękow (podrozdzial Leczenie):
Link do: USG. Jak to działa?

Wniosek- prawidlowo przeprowadzone badanie usg nie powinno szkodzić i powinno byc wykonywane kiedy jest potrzebne? -pewnie tak[emoji18]

Koleżanka Antimatter dodała tam też, ze wszystkie obawy dotyczą właśnie uzywania usg dopplerowskiego, gdzie stosowane sa większe energie, a tego właśnie używa sie do sluchania serducha.. stąd też nie jest zalecane we wczesnej ciąży i uslyszalyscie o nie-przegrzewaniu maluszka..
Dokładnie :). I generalnie im krócej trwa badanie, tym lepiej, bo jednak stresuje malucha choć bezpośrednio te dawki mu nie szkodzą. To są silne ultradźwięki, dla nas zupełnie niesłyszalne.

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Kasiulka9 piękna fasolka [emoji4]

@Kasiulka9 , @Kkk88 wy tez musiałyście się rejestrować na stronie szpitala żeby mieć opiekę w ciąży ? Ja poszłam do Gp żeby zgłosić ze jestem w ciąży a on mi powiedział ze się pozmieniało i teraz ta rejestracja przez szpital. Byłam zaskoczona, wcześniej u Gp się zgłaszało.
Czekam na list kiedy bede miała usg i spotkanie z położną [emoji18]

Kasiulka9 piszesz ze usłyszysz bicie serduszka dopiero 16-20 tygodniu ale twoja położna powinna sprawdza bicie serca przez to urządzenie ( nie pamietam jak to się nazywa), ja za każdym razem słuchałam bicia serduszka jak byłam u położnej.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Kasiulka9 piękna fasolka [emoji4]

@Kasiulka9 , @Kkk88 wy tez musiałyście się rejestrować na stronie szpitala żeby mieć opiekę w ciąży ? Ja poszłam do Gp żeby zgłosić ze jestem w ciąży a on mi powiedział ze się pozmieniało i teraz ta rejestracja przez szpital. Byłam zaskoczona, wcześniej u Gp się zgłaszało.
Czekam na list kiedy bede miała usg i spotkanie z położną [emoji18]

Kasiulka9 piszesz ze usłyszysz bicie serduszka dopiero 16-20 tygodniu ale twoja położna powinna sprawdza bicie serca przez to urządzenie ( nie pamietam jak to się nazywa), ja za każdym razem słuchałam bicia serduszka jak byłam u położnej.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Tak właśnie. Znalazłam położna w okolicy, wypełniłam formularz i w przeciągu 2tygodni mam dostać terminy wizyt
 
Dobra drzemka nie jest zła :) zauważyłam ostatnio, że mam wręcz stałe pory drzemki od 12-13 aż do 16. Dalej jednak nie wstaje dalej niż do łazienki. Wcisnęłam w siebie zupę, męża zagoniłam do sprzątania i myślę może obejrzę jakiś film.

oar8xzkrqz0fcyud.png
 
@mrrrr dziękuję, kochana.

Ja poszłam do przychodni i mi przy rejestracji kazali od razu zapisać się do położnej. U położnej w gabinecie zaznaczyła, kiedy miałam ostatnią miesiączkę, dała mi tą szarą książkę do wypełnienia, witaminy i ulotkę o badaniach w ciąży. No i zapisała na wizytę.
W ogóle nie widziałam się z GP. Tylko ja mieszkam w Szkocji, nie Anglii, może to coś zmienia.
Pierwsze słyszę, że trzeba coś zgłaszać w szpitalu.

Mi o tym 16-20 tyg powiedzieli w klinice w Glasgow. A jak jest faktycznie u mnie nie mam pojęcia. Córkę miałam prowadzoną od 6 miesiąca ciąży w UK. Wcześniej w Polsce. Fajnie by było usłyszeć serduszko na najbliższej wizycie. :)

_____________
[emoji480]12.09.2018[emoji480]

Tak powiedział mi ten Gp i rzeczywiście weszłam na stronę najbliższego szpitala a mam go praktycznie pod nosem, znalazłam maternity services i tam był linka do formularza, po wypełnieniu, napisali ze przydziela mi położna i wyglada na to ze wypełniając ten formularz decyduje się na poród tam. Juz tam rodziłam więc spoko.




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dobra drzemka nie jest zła :) zauważyłam ostatnio, że mam wręcz stałe pory drzemki od 12-13 aż do 16. Dalej jednak nie wstaje dalej niż do łazienki. Wcisnęłam w siebie zupę, męża zagoniłam do sprzątania i myślę może obejrzę jakiś film.

oar8xzkrqz0fcyud.png

To się nazywa słodkie lenistwo [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry