reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
No ja wiem... :( Ale jakoś trzeba się doturlać do końca.. Coraz mniej przyjemne jest to czekanie kiedy tak wszystkie dziewczyny wokół rodzą ;)


No to, że tak powiem: przegłosowane :) Też zamówię Velvet. Ładniejsze i praktyczniejsze. Niech tylko najpierw Blancia się urodzi, bo już nie chce mi się z kolejnym kurierem ryzykować, że przyjedzie zaraz po tym jak ja pojadę na porodówkę.


O! To może Ty też nas przegonisz? :)

@dareczka1994 w następne ciąże zachodzimy tak, żeby termin nie wypadał na koniec miesiąca, dobra? To nie na moją cierpliwość haha
No jakoś trzeba...a łatwiej nie jest :D hahah o tym samym wczoraj pomyślałam, ale co ja poradzę, że mi tak miesiączka wypadła :D i ja to chyba jeszcze planuję tak rodzic w maju/czerwcu następnym razem :))
 
Goj nie martw się, tak jak StarAnia pisała żółtaczka może utrzymywać się do 12 tyg jest to żółtaczka z pokarmu kobiecego (przedłużająca się) mogą ci zalecić naświetlanie jeśli jest powyżej 12 lub 15 ewentualnie odstawienie na 12-24 godz piersi na rzecz mm żeby wątroba ruszyła. Zamiast mm ja bym poleciła odciągnąć swoje i zagotować i dopiero podać- nie będzie problemów brzuszkowych a i chętniej będzie pił, a działanie będzie podobne. Część lekarzy odchodzi od odstawiania bo ma to zły wpływ na laktacje.
 
Ja po wizycie i USG które jak to usg tylko maleństwo zbadało [emoji5] A czy 2 różne maszyny usg gdy podają tę samą wagę dziecka 3000 gram może się mylić w tej wadze ?
Boli mnie brzuch jak na @, do tego są tam jakieś skurcze ale tak nic poza tym, jak coś obudzę cały oddział jak się rozkręci [emoji48] [emoji48] [emoji48]
 
Goj nie martw się, tak jak StarAnia pisała żółtaczka może utrzymywać się do 12 tyg jest to żółtaczka z pokarmu kobiecego (przedłużająca się) mogą ci zalecić naświetlanie jeśli jest powyżej 12 lub 15 ewentualnie odstawienie na 12-24 godz piersi na rzecz mm żeby wątroba ruszyła. Zamiast mm ja bym poleciła odciągnąć swoje i zagotować i dopiero podać- nie będzie problemów brzuszkowych a i chętniej będzie pił, a działanie będzie podobne. Część lekarzy odchodzi od odstawiania bo ma to zły wpływ na laktacje.
Ja się boję że mi w tym szpitalu zaczną pierniczyć farmazony i zgłupieje
 
Wcześniej któraś z dziewczyn pytała o ulewanie. Spowodowane jest to często niedojrzałością układu pokarmowego, może być to w postać małej stróżki ale też chlustania dużej ilości. Jeśli nie czuć kwaśnego zapachu z ust, dzieciaczek ładnie przybiera i dobrze się czuje to nie ma za bardzo się czym przejmować po pół roku powinno trochę się uspokoić a do roku zniknąć. Konsystencja też może być różna albo świeże mleko (za dużo wypije i brzuszek oddaje nadmiar) albo twarożek. Jedynie śluzowa konsystencja jest podejrzana. Oczywiście warto skonsultować się z pediatrą czy to nie wymioty ewentualnie poprosić o skierowanie na usg pod kątem układu pokarmowego. To z doświadczenia przy starszej córce (ulewała intensywnie do 8 m-ca) i powtórki z rozrywki przy młodszej ale w mniejszym stopniu. Gratuluje kolejnym świeżo upieczonym mamusiom.
 
reklama
Nie zgłupiejesz, wysłuchaj co mają do powiedzenia, mądra kobieta z Ciebie to i zdecydujesz co dla Twojego dziecka najlepsze w końcu Ty go znasz najlepiej. Po napinaniu się i po płaczu skóra może być bardziej zażółcona.
 
Do góry