reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

gosiunia1993 mi się podoba ten miś żółwik co kiedyś linka wrzucałam.. nowy drogi ale może kupię używanego a jak nie to może jakaś dobra ciocia kupi :D hehe

jolka6621 u mnie dzisiaj botwinka :D
a co do truskawek nie jestem w stanie je na nic przerobić bo co kupię to wszystkie zjadam.. po prostu ochoty na truskawki w tej ciąży jest niesmaowita bo kiedyś zjadłam trochę i miałam zachciankę zaspokojoną :D

tulka co do wyprawki ja przystopowałam bo sporo rzeczy kupiłam na początku, butelki dwie dostałam w szkole rodzenia więc wydatek mam z głowy :) avent dostałam i drugą nie pamiętam jaką :) dzisiaj z małżem przejrzymy co mamy i w czwartek jedziemy do koleżanki, mówiła że ma sporo ubranek do wydania i żebym sobie przyjechała:)

a ja sobie dzisiaj znowu pospałam do 9 :D lubię takie dni.
niesttey od rana u mnie wiercą i kłują schody od klatki bo będą poszerzane.. dobrze że mam fryzjera na 13 :D
ugotuję zupkę i jadę a po drodzę zajrzę do ccc może kupię buty na obronę :)
 
reklama
Ja dziś tez idę plombować zęba, malutką dziurka się na szostce zrobiła i wolę to teraz zrobić niż jak będzie masakra i jeszcze będę kamień ściągać z zębów bo ostatnio to rok temu był ściągany.
Ja na glukozę jadę w sobotę, tez się boję jakiś wymiotów bo nie jem słodyczy i nie słodze nic więc to będzie makabra ale już kiedyś robiłam to może tym razem dam rade :-)

Co do wyprawki to nie mamy jeszcze nic. A czas ucieka i pasuje zacząć się rozglądać.

Kurcze zaczęłam trochę puchnąć :-( a tu całe lato przed nami.
 
olasec powodzenia u dentysty:) ja ząbki wyleczyłąm i pójdę dopiero po porodzie:D

ja gotuję pierwszy raz botwinkę, ciekawe czy wyjdzie:szok:
 
Cześć dziewczyny zazwyczaj na bieżąco śledzę forum mimo ze się nie udzielam :-) mam termin na 8.09 u nas będzie dziewczynka Ada. Widzę ze jeszcze żadna z nas nie poruszała tematu porodu ze znieczuleniem zewnotrzoponowym które do końca 2015 roku jest bezpłatne w ramach NFZ. Lekarze u nas w Częstochowie bardzo niechętnie o tym informują. Jak jest w waszych miastach ? Czy któraś z was miała może już to znieczulanie lub sie stara by jej lekarz wpisał je w kartę ciazy. Moja siostra rodzi najprawdopodobniej w ta sobotę i wychodziła sobie to znieczulenie na NFZ w 28 tyg ciazy, choć lekarz nie zachęcał by je brała wręcz odradzał ze może przedłużyć poród. Po załatwieniu wszelkich formalności ( skierowanie, badania , anestezjolog , wpis w kartę ) lekarz powiedział ze bardzo dobrze ze je sobie wzięła ponieważ po co ma sie męczyć. Chciałabym poznać waszą opinie na ten temat. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka przyszłym mamusiom:-D
 
witaj Kamcis
ja się jeszcze nad tym nie zastanawiałam.
Będę rozmawiać o tym z moją położną która będzie przy porodzie i wtedy zdecyduje czy brać czy nie:)
ale lekarza też zapytam na następnej wizycie o to:)
 
Kołtunek kiepska sprawa z tą szyjką :-( może tak się dzieje bo swoją naturalną masz bardzo długą i wszystko stopniowo przygotowuje się do rozwiązania? leż, leż i tylko leż! leżenie może zdziałać tu cuda ;-)

Olasec u mnie puchnięcie również się zaczęło :angry: czytałam, że powinno pomagać leżenie na lewym boku. na razie nie zaobserwowałam efektów. do tego na udach zrobił mi się taki tłuszcz! tylko boczek kroić... zawsze moja waga i figura była w normie, nie należę ani do szczupłych, nie miałam nadwagi. a teraz nogi mam jak balony :/

zaobserwowałam również problem z moczem... czuję, że pęcherz mam pełny a siusiam parę kropli
 
kołtunek- kontroluj sobie szyjke. ja mam naturalnie krotka i tez ja bede kontrolowac co 2 tyg

olasec- ja dzis kupiłam taki stojak z umywalka+przewijak a ponizej 2 półeczki na pierdoły. za 20 zł wiec sie ciesze ale nie liczac ciuszkow ktore dostałam od znajomej to tez nie mam niccc. i coraz czesciej mysle o kupowaniu wyprawki powoli bo jak pozniej mi sie skroci szyjka i bede miec rygor leżenia to nici z zakupow...
co do dentysty-moja trauma ale tez bym musila sie wybrac

dziewczyny ale mnie dzis krocze boli z pachwinami. tak jak w 19 tc ohh umieramm. do tego zawraca mną jak najwiekszym pijakiem
 
Jolka6621- wyszło mi że mam 15,60 mg/dl a norma jest do 10mg/dl, u mnie dziś na obiad pomidorowa :-D

Ja dzisiaj wstałam o 12 :szok: i biorę się zaraz za segregowanie ubranek bo jak byłam teraz u rodziców to dostałam od cioci bardzo duzo ubranek mniejszych i tych na przyszły rok więc muszę teraz poukładać i część do piwnicy wynieść. Dostałam też huśtawkę maty edukacyjne karuzele na łóżeczko leżaczek laktator podgrzewacz do butelek dwie butelki jedną tommee tippee a druga avent smoczek więc trochę już tego mam i tyle kasy w kieszeni zostanie ;-) Pewnie w czerwcu kupimy łóżeczko no i do sierpnia myślę że już wszystko będę miała :-D
Nie dość że ja idę do szpitala 8 czerwca to mój M idzie 2 czerwca na operację bo ma zerwane mięśnie podłopatkowe i też będzie leżał ze trzy dni ale dobrze że udało mu się teraz bo pierwszy termin miał na początek września.
 
Dziewczyny co do wizyt u dentysty to wiedzcie ze w czasie całej ciazy oraz połogu leczenie zębów także kanałowe jest za darmo w ramach funduszu. Dopłata jest jedynie do wypełnienia wg cennika lekarza. Byłam ostatnio i mnie poinformował lekarz bo nie wiedziałam o tym, a chodzę prywatnie. Może którejś z was może sie to przydać. Dzięki kaha za przywitanie.
 
reklama
Tulka u nas wyprawka ubraniowa niemalże cała. Większość rzeczy dostałam od siostry a resztę dokupię. W czerwcu kupujemy wózek :), później dokupi się kołyskę (łóżeczko mamy) i całą resztę wyprawki.
kołtunek waga bardzo ładna i nie tylko syna :)
Kamcis kurczę ja też się zastanawiam nad ZZO, ale sama nie wiem. Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać takie znieczulenie? Ja w ogóle słyszałam, że nie we wszystkich szpitalach jest taka możliwość
kasiaam może masz zapalenie pęcherza?

Macie jakieś plany na wakacje? Ja chciałabym gdzieś pojechać w lipcu może na tydzień, tak żeby odsapnąć trochę od tych całych przygotowań :)

przemyslenia mamy...
 
Do góry