reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

kaasiam- trzymam kciuki za szybki powrot do domu

byłam dzis u lekarza. od piatku martwiły mnie bóle brzucha i kłucia pochwy/szyjce. miałam zbadana ginekologicznie szyjke i niby ok. potem mialam zbadana przez usg. zmierzył i mam zamknieta nie wyglądajaca na skracanie sie .
ale dr pow ze mam ją krótką i najwyrazniej taka moja natura. mam 3 cm. i troche sie wystraszyłam ze jest taka krótka.

a dziewczyny jeszcze jedno . jestem w 17 tc a dzidzia ma 10,5 cm i niby to odpowiada 16 tc. mam nadzieje ze to nie jest nic złego tylko dzidzia rosnie skokowo i podrosnie . choc troszke sie zmartwiłam
 
reklama
Pauluss- koleżanka co ma bliźniaki polecala mi taki choćby z klinem. Tam gdzie glowka jest wyżej a gdzie nóżki niżej . Do tego na środku jest jakby dziura w której jest siatka. Każdy dr chwalil im ze dzieci maja ladne równe glowki i nie wytarte wloski. To taki klin który sie daje na zwykły materac. Niby dziecko do 6 m-ca sie mieści w tej siateczce a potem można zrezygnować z klinu i położyć na zwykly materac.
tylko nazwy nie znam. Koleżanka mówiła ze mi jeden da.
nie wiem na ile zrozumiale wytlumaczylam...
 
kasiaam wracaj szybko do domku! dobrze, ze to nie wody!

kikifish
nie masz się czym przejmować, najwyzej Ci się termin porodu przesunie o parę dni:-)

co do materaca to ja miałam dla chłopaków zwykłe gryka-kokos, ale używałam tylko części z kokosem, problemów żadnych z kręgosłupem itp nie mamy, nie wiem jak z tymi siateczkami co kikifish pisała, ale materace to raczej powinny byc nowe, bo każdy wygniata na swój sposób
 
Kikifish- to samo miałam w pierwszej ciąży i teraz też ;-) dzidzia o tydzień mniejsza, niż ustawa przewiduje. A synek urodził się dzień przed terminem, zdrowiutki i miał 56 cm, więc nie był malusi, chociaż szczuplutki.
Materac mam gryka-kokos. Do roku czasu mały spał na gryce (?), w każdym razie na tej wyboistej stronie, a od roku śpi na tej drugiej. Gdzies kiedyś wyczytałam, ze po to są te 2 strony i zastosowałam się do tego. Żadnych problemów z płaską główką nie ma ;-) a na samym początku pod materac wystarczy włóżyć, np. książkę lub podnieś przód łóżeczka i problem z głowy
 
Kikifis wiem o czym mówisz bo dzisiaj przeglądajac materace widziałam taki model na allegro tylko z tego co zauważyłam to trzeba do tego dokupić tak czy siak materac.
 
dobrze że to infekcja tylko..
trzymaj się tam w tym szpitalu!!:)


Mnie z moimi wodami położyli w szpitalu. Żaden lekarz nie chcial mnie zbadać tylko wysyłał na oddział. Jestem już po usg i ilość wód jest prawidłowa. Na usg wszystko ok :) plec się również potwierdziła, chłopczyk :) wszystko wskazuje na to że te wypływy to infekcja

klaudixxon dużo zdrówka dla Ciebie!

znawcą nie jestem ale szyjką się nie martw, a co do dzidzi to na pewno nadrobi:) nasze dzieci teraz róźnie rosną, moje co usg jest inaczej.. raz mniejsze, raz większe:)
spokojnie:*


byłam dzis u lekarza. od piatku martwiły mnie bóle brzucha i kłucia pochwy/szyjce. miałam zbadana ginekologicznie szyjke i niby ok. potem mialam zbadana przez usg. zmierzył i mam zamknieta nie wyglądajaca na skracanie sie .
ale dr pow ze mam ją krótką i najwyrazniej taka moja natura. mam 3 cm. i troche sie wystraszyłam ze jest taka krótka.

a dziewczyny jeszcze jedno . jestem w 17 tc a dzidzia ma 10,5 cm i niby to odpowiada 16 tc. mam nadzieje ze to nie jest nic złego tylko dzidzia rosnie skokowo i podrosnie . choc troszke sie zmartwiłam

a u mnie dużo nowinek! :) znaleźlismy mieszkanie:) jutro będziemy podpisywać umowę, :)
3 pokoje:):) super liczyliśmy na dwa a w tej samej cenie mamy 3 :) od maja idziemy na nowe mieszkanko :):)
przeraża mnie ogrom pracy... na uczelni też gorący okres ale damy radę !:):)
 
reklama
udało mi się nadrobić kilka stron :-) Współczuję wam tych alergii :-( Najgorsze, że w ciąży nie za bardzo można jakieś leki stosować :-(

Jeśli chodzi o obgadywanie to wiem coś na ten temat.. Też mieszkam na wsi... I tutaj wszystko wszystkich straszne interesuje... No i mam też jedną ciocię dobra rada... Tylko,że jak słyszę te rady to mnie szlak trafia...

Kurczę, a mnie chyba synek zaraził bo jakieś przeziębienie czuję w kościach... Na razie tylko zatkany nos ale boję się, że to się rozkręci :-(
 
Do góry