reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Kaha91 ja nie kupiłam laktatora, bo szwagierka miala ki pozyczyc, wiec nie miala go w domu, jak wrocilam ze szpitala to moj pedzil do niej po ten laktator bo dostalam takiego nawalu, a mlody nie mogl zlapac piersi, myslalam ze mi cycki rosadzi, musialam wyslac ojca oo nakladki silikonowe bo nie moglam wytrzymac i zapalcilam za nie 49zl :/

też przed porodem nie kupiłam i później sporo przepłaciłam, nie mówiac o tym, że wybieranie przez neta takie średnie, ja sobie jednak lubię pomacać na żywo...
 
reklama
Na razie czytam to będzie mi potrzebne i zapisuje powoli co trzeba kupić. Kupować będę w lipiec/sierpień.

Kupiłam sobie na rozstępy krem PALMERS, który wszyscy polecają (taki: http://wizaz.pl/kosmetyki/foto/30393_250.jpg) ma on wszystkie testy Matki i dziecka, jakieś nagrody ponaklejane.

Kremuje się nim i zaczęła mi skóra z brzucha płatami schodzić (tak jak się człowiek opali za mocno i schodzi mu taka skóra). Odstawiłam krem na jakiś czas teraz znowu kremowałam się 2 dni skóra schodzi, zaczerwienienia są. Także znowu czytam co mam kupić innego na ten brzuchol mój. Chyba na razie zwykłą nivea kremem się pokremuje żeby go nie podrażniać i spróbuje jakimś innym kremem za jakiś czas.

A Palmersa do kosza wywalam bo nigdy mnie nic nie uczuliło i nigdy w zyciu mi skóra nie schodziła z brzucha, boczków itp.
 
ja obecnie natluszczam brzuch kremem z mleka koziego. tylko to mnie natluszcza.I czasami dexerylem, ale on nie dziala jak typowe kremy na rozstepy tylko dla atopików jest. A ze ja schne obecnie strasznie, momentami wyglądam jakbym miala na calym ciele lupiez wiec trzeba czyms sie smarowac.
 
Wyprawka dla noworodka – Tesco Loves Baby
tutaj masz taką internetową listę którą ja sobie zapisałam
a tutaj masz taką moją "własną"

- bodziaki długi rękaw ok 10 szt. tego nigdy za wiele :)
- pajacyki lub śpiochy - tu w zależności co się preferuje, jeśli się nie wie, to po 3 pajace i 3 śpiochy (jak się przekonamy co nam bardziej odpowiada dokupimy) - ja osobiście jestem za pajacami i kupię 3 w rozmiarze 56 i ok 3 w 62
- 2 lżejsze czapeczki i 1 cieplejsza
- 3 półśpioszki 1x56 i dwa razy 62
- 3 pary skarpetek
- 2 kombinezony ( jeden jesienny drugi na zimę )

- wózek
- fotelik
- łóżeczko
- materacyk
- 2 prześcieradełka z gumką
- 2 śpiworki / ewentualnie kołderka +powłoczka
- rożek
- kocyki 2 cienkie, 1 grubszy
- po kilka sztuk tetry i flanelek (jedne mamy mówią, że kilka sztuk wystarczy inne radziły kupić około 15 tetrowych, a inne, że lepsze flanelki bo delikatniejsze)
- wanienka
- 2 ręczniki kąpielowe
- nożyczki/cążki do paznokci
- przewijak
- termometr ( do wody i do ciała )
- krem do pupy
- mydełko/płyn do kąpieli
- niektóre mamy polecają ochraniacz na przewijak są specjalne na allegro na gumkach ok 8zł/szt.
-proszek/płyn do prania

dla mnie to wyprawka na sam początek potem sobie ewentualine dokupię co mi będzie potrzeba, wiadomo że dzidzia jeszcze dostanie zawsze coś od kogoś :)
Dziewczyny mi nie chodziło o to, żeby już robić wyprawkę, ale myślałam o liście, co trzeba kupić. My w tym roku będziemy też urządzać mieszkanie. Wiec ta lista pozwoliłam by mi się przygotować do wydatków i w miarę je zorganizować. A co do samego kupna to myślę jak Wy koniec lipca/ sierpień. Wydatków będziemy mieli w tym roku, a że mam ostatni tydzień L4 to chciałabym sobie porobić zakładki dzidziuś i mieszkanie, potem bedzie jak znalazł! Także spokojnie, nie jestem taka szalona jeszcze ;-) z wyprawką zdążymy!
 
Mamuska 41 - witaj. wskazanie to podwyższone NT 3,3, Test Pappa kiepski i coś w tym teście z mojej krwi wyszło nie tak. Dodatkowo mam 39 lat i lekarz stwierdził, że musimy zrobić. Miałam obiekcje, ale już podjęliśmy decyzję, że robimy. W piątek rano w Centrum Medycznym Damiana stawiam się na badanie.
 
Witam wieczorowo :-)
Byłam dzisiaj u teściów i nikt się nie zorientował, że jestem w ciąży :-D nie chwalimy się, dopóki sami się nie zorientują ;-)

Co do listy- warto zobić wcześniej, a wyprawkę kompletować już w ostatnim trymestrze ;-) mam kilka list z listopadówek, to mogę Wam wkleić, ale na to proponuję osobny wątek, żeby zaraz przed rozwiązaniem każda mogła mieć wszystko w jednym miejscu, a nie szukać po całym forum :tak:
Ja laktator kupowałam na wariata 2 tygodnie po porodzie i gdyby nie on, to chyba by mi cycki rozsadziło, jak miałam zapalenie piersi. Polecam każdej, ja mam medela mini elektric, przed porodem kupiłam baby ono ręczny, ale on mi nawet 10 ml mleka za pół godziny nie ściągnął! Ten medeli kupiłam używany na allegro za 180 zł, ale bardzo się przydał
Klaudixonn- temat kremów już kilka razy był poruszany, a o ile dobrze pamiętam to i Milusia przestrzegała przed palmersem- rozsławiona tablica mendelejewa, która mało daje, a droga. Tutaj masz link z analizą preparatów na rozstępy, możesz wybrać dla siebie to co lepsze niż palmers ;-) Sroka o....: Kosmetyki na rozstępy dziewczyna ma tam różne analizy, jest osobny dział dla mam, polecam ;-)
 
Hej Dziewczyny, czytam Was czasami, jak tylko czas pozwala, ale wybaczcie mi, że mało się udzielam.
Temat WYPRAWKA - mam na mailu kilka list, w tym moje zakupy w aptece, z których korzystają moje koleżanki - mogę wszystko udostępnić, tylko:
1) załóżcie oddzielny wątek
2) muszę wrócić do domu (jesteśmy na mini urlopiku na Kaszubach)

Jutro USG prenatalne na 17:30. Boję się, a jednocześnie jakaś spokojna jestem...

P.s. Ale mam ochotę na ogórki kiszone!!! Ostatnio non stop jadam ogórki kiszone, kapustę kiszoną, kapuśniak - wszystko co kwaśne.
Z Pierworodnym wcinałam słodycze bez opaniętania, czy to znaczy, że teraz dziewucha będzie???
 
reklama
Jolka6621 właśnie miałam Wam pisać o tej stronce, jestem nią zafascynowana. Ja nie mam póki co jakichś dużych rozstępów, ale kupiłam sobie babydream fur Mama. Nie lubię oliwek, ale ta bardzo dobrze i szybko się wchłania. Kosztuje kolo 15 zl. Wczoraj zaaplikowałam i dziś przyjemny ten mój brzusio ;-) Właśnie na tej stronie srokao pl dowiedziałam się o tej oliwce.
Kup sobie klaudixxon, powinno pomóc.
Kaha91 dzięki za listę, tez znalazłam parę na internecie, ale dokleję sobie do tych co mam szczególnie tą Twoją.
Katarynka1976- będzie dobrze trzymam kciuki za badania. Zobaczysz, ale rozumiem stres, różne mysli nachodza, wiec wtedy najlepiej się czymś zająć, a wtedy mało się myśli i tydzień zleci do piątku.
pozdrawiam
 
Do góry