reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Ewka84 gdy bylam juz przy rejestracji to ta pani zareagowala od razu sama nie wiedxjalam co ze mna jest.

na następnych badaniach będzie lepiej, innej opcji nie ma:-)

Część dziewczyny. Jestem na forum pierwszy raz ale szukam wsparcia. Jestem w 3 ciąży i tym razem muszę zrobić amniopunkcje. Czy któraś z Was jest po takim doświadczeniu? Gratuluję Wszystkim Mamom udanych bada. Usg 11-14 tydzień.

doświadczeń nie mam, ale trzymam za Was kciuki!

Bunieczek
Witaj, gratuluję cudu!

Klaudixxon też myślę, że to normalny objaw po przeforsowaniu, jednak musimy się już trochę oszczędzać...

co do brzucha to jeszcze jakoś specjalnie nie widać, dalej śpię na brzuchu, ale spodnie zaczynają lekko cisnąć
a jak chodzi o infekcje to przeziębieniowo/grypowo się dzielnie trzymam, za to jelitówkę miałam już 2 razy w ciazy i tuż przed om, na szczęście dość łagodnie przeszły, ale jakaś masakra ten sezon, normalnie jak raz do roku coś podłapaliśmy to było dużo...
 
reklama
Witam nowe koleżanki :-) temat brzuszkowy już jest, ale jakoś czasu na zrobienie zdjeć nie było :zawstydzona/y: ale bardzo fajnie się ogląda zdjęcia z ciąży już po porodzie, a nawet jak się co miesiąc porównuje ile już urosnął :tak:

Klaudixonn- nie bój się, bo to normalne w ciąży, zwłaszcza, jeśli się dużo popracuje. Jedynie odpoczynek pomoże. Jeśli ból byłby bardzo mocny to wtedy trzeba panikować. Zawsze w razie czego możesz wziąć nospe lub mg

LadyAgnes- pocenie, to częsty objaw, ale tsh powinnaś mieć zrobione. Ja już na ostatnią wizytę miałam zlecone. Myśę, ze jeśli Ci lekarz nie zlecił, to powinnaś sama na własną rękę zrobić, bo problemy z tarczycą są w ciąży bardzo częste, a są niebezpieczne dla dzidziusia.
 
Agnes, popytaj lekarza o kolejne Tsh bo w ciąży górną granica dopuszczalna to 2, 5. Ja miałam 2.67 w 9 tygodniu i łykam eutyrox i na całą ciążę mam być pod kontr. endokrynolga i badać co miesiąc tsh.W ciąży tsh bardzo się waha i niekontrolowane jest niebeZpieczne dla dzidziusia.Na pocZątku trochę się zstresowalam ale endokr uspokoił mnie.Prostu trEba ten poziom kontrolować.
 
Dzięki za odpowiedzi, w takim razie przed następna wizyta za 2 tygodnie zrobię sobie tsh i pójdę juz z wynikiem. Jak bedzie potrzeba to zglosze się do endokrynologa. W grudniu byłam tuż przy granicy wiec lepiej nie ryzykować.
 
Witam dziewczyny
Pozdrawiam wszystkie i życzę Wam zdrowia, bo nie ma nic gorszego niż infekcje. Ja we wtorek dowiem się jaka bakteria mnie zaatakowała i czy dostanę jakieś leki, a w czwartek mam prenatalne.
Zazdroszczę Wam, że już widziałyście swoje pociechy, ale bardzo się cieszę, że wszystko u nich dobrze. Co do brzucha to zależy czy mam wzdęcia i zaparcia niestety...
Staram się zająć czymś i czytać Wasze rady co do wózków, a co myślicie o liście zakupów dla dzidziusia?
Któraś już robiła taką listę?
Jak Wasz apetyt?bo ja muszę się zmuszać, żeby coś jeść, a jestem w 11 tygodniu 5 dniu.

pozdrawiam
 
Ja wlasnue wczoraj bylan robic tsh i u nas od razy daja na na nie skierowanie by je wykonac gdy chodzilam.prywatnie to mialan w sumie w takie badanie pierwsze bo bylam na nfz potwierdzic ciaze i zlecili mi badania ale wyniku nie chcieli mi dac bo do poradni szedl a tak polozna nie chciala mi go wydac jezeli juz nie chcialam chodzic wiec musialan zrobic na wlasna reke.
 
super gratuluję!! szybko się wam bardzo udało!! :)
Witajcie kochane wrześniówki :-)

Krótko o sobie : kończę 30 lat w tym roku, to moja druga fasolka (pierwsza ciąża niestety okazała się ciążą pozamaciczną jestem po wcięciu jajowodu :-() z małżeństwem jesteśmy ponad 3 lata i tyle się staraliśmy o cud. Niestety każdy lekarz mówił co innego, dlatego też korzystaliśmy z in vitro które niestety się nie udało ( pierwsza próba) po tym zaraz zaszłam w ciążę naturalną ale niestety pozamaciczną co skończyło się operacją. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo po pierwszej miesiączce od operacji zaszłam znów w ciążę tym razem prawidłową. Jestem najszczęśliwszą osobą na świecie :-). Jesteśmy po badania prenatalnych na których wszystko wyszło dobrze, dzidzia rośnie zdrowo co mnie mocno raduje.

Od 7 tygodnia ciąży walczę z mdłościami, które zaczynają ustępować co mnie też mega cieszy, bo bywało ciężko. Oprócz tego spanie ale to większość z was na pewno dobrze rozumie :-).

klaudixxon myślę że takie bóle to normalna rzecz, ja u siebie też to zauważyłam po większym wysiłku albo dłuższym spacerze.
gosiamat ja mam dwie takie listy ;) jedna znalazłam w internecie a drugą mam z forum drugiego na którym się też udzielam ;) dopisuję sobie według uznania co mi może być jeszcze potrzebne :)
 
Co do wyprawki, w moim przypadku jest to 3a z kolei więc raczej uzupełnię to co juz mamy.Dużo jest informacji w necie n.t. temat.Chociaż nie wszystko trafione.

Macie bóle w krzyżach jak więcej posmigacie ? Ja w każdej ciąży, tym razem też mnie dopadają praktycznie codziennie od 10 tygodnia.Jak sobie z nimi radzicie ?W pierwszej ciąży 6 lat temu bralam zastrzyki z tego powodu.:-[


 
hej niedzielnie. W koncu sie wyspalam.Wczoraj bylam tak wypompowana ze zasnelam o 17, po 1,5 godz. wstalam, sie wykapalam, sciea wlosy dla mej trojcy i znowu spac.

co do boli krzyza. Mnie boli jak za duzo chodze, jak zle siedze, zle leze, za dlugo stoje.

a co do pocenia, ktoras pytala. Ja w 3 ciązach strasznie sie pocilam. I wiecznie mi gorąco bylo. i jest.
 
reklama
witam dziewczyny, dawno sie nie odzywałam, ale u mnie nic sie nie dzialo to nie zasmiecam forum:-D
ale wczoraj miałam prenatalne i moge sie pochwalic ze jest wszystko ok:tak: dzidzia ma 5,5 cm jak dr chciala dzidzie obudzic to walneła delitatnie pare razy w brzuch to obrucilo sie i pokazalo dr dupe:-) i wtedy powiedziala ze prawdopodobnie bedzie to dziewczynka.
pozniej pobrali nam krew na ten test pappa. ale to byla rutyna bo wszystkim ja pobierali.

bunieczek-heyy witam i tu, widze ze razem bedziemy sobie i na ivf i tu:-D
klaudixon- co do boli brzucha to jest to moj jedyny objaw ciazowy i ja biore codzinnie mg i nospe i troche jak sie przesile to poodpoczywam i jest ok. wszystko sie rozciąga. to i boli.
ana- uwazaj na tsh, ja baardzo pilnuje tsh , moja wczesniejsza ciaza nie wiem czy sie tez nie skonczyla przez szanowna tarczyce bo mialam wtedy mega zle wyniki.

dziewczyny a wy serio myslicie juz o wyprawce? ja sie jakos boje, moze dlatego ze 1 dzidzia i upragnione wywalczone po 5 latach przez ivf i mnie ciezko jeszcze uwierzyc w te szczescie i narazie o niczym nie mysle tylko o nast wizycie zeby zobaczyc ze kropek zyje.:-D
 
Do góry