reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Agusiaczek30 zastrzyki są profilaktycznie ponieważ po wywiadzie ginekologicznym i po poronieniach lekarz zalecił mi taki wariant zapobiegawczy. Miałam problem z miesiaczkami bo miałam tak jak któraś dziewczyna pisała pełno skrzepów, do tego przy pobieraniu krwi nie chciała mi krew lecieć i parę rzeczy się na to złożyło. Ja wolę coś robić i brać te zastrzyki niż nic nie brać i czekać na ewentualne poronienie.

Co do zakupów to uważam że jest za wcześnie. Zawsze można pieniądze odkładać żeby potem mieć na wyprawę. Wiem, że śliczne ciuszki itp kuszą ale ja się boję, że gdy się coś nie powiedzie to będę dodatkowo cierpieć patrząc na te rzeczy.
 
reklama
pycia - mi lekarz mówił, że ziołowe spokojnie można brać. jak mam nerwy piję melisę.
doris - uważam tak samo jak ty, po co w tak wczesnej ciąży kupować ubrania, różnie może być. Jeszcze mamy dużo czasu a w sklepach jest wszystko przecież :)
Dziękuje dziewczyny za wsparcie, staram się, być dobrej myśli czasami przychodzą tylko chwilę zwątpienia. Ja nie boje się leżenia, skurczy, leków boje się , że po prostu się nie uda mimo tego.. :(
 
Koltunek rozumiem i wspieram. Też boję się co mnie czeka. Jak w 22 tych wpisali mnie ze kurczaki ze szpitala to tylko mattwilas się aby do 30 -32 tyg. jakoś dotrzymac. W 22 dziecko mialo ok 17-20cm a jeszcze by nie przezylo... i ja chyba tez nie.
Teraz też nic nie kupuje jeszcze na to dużo czasu a czy pieniądze wydań na raz czy po trochu to dla mnie bez różnicy.
Ale dziwna pogoda raz śnieg potem deszcz a zaraz słońce!
Hej chyba brak mi przytulanek bo co trochę to sny erotyczne miewam
 
Ewka84 ja dostałam skierowanie do poradni nadkrzepliwosci i immunologi od ginekologa i dopiero tam mi pobrali krew na badania w kierunku zespołu antyfospolipidowego. Na wyniki czeka się 6-8 tygodni wiec bardzo długo. Nie mam jeszcze wyników ale clexane biorę profilaktycznie bo 2 razy poronilam a inne badania wychodziły dobrze. Powiem szczerze, że boję się odstawienia jak badania wyjdą ok, bo w tym moja nadzieja. Biorę te zastrzyki i jestem spokojna, że nic się nie dzieje.

dzięki za odpowiedź, spróbuję pomolestowć ginekologa, może mnie gdzieś wyśle, bo w sumie to jak zaczęłam się nad wywiadem rodzinnym zastanawiać to z każdej strony jestem mocno obciążona... a żadnych bieżących badań na układ krzepnięcia (typu APTT, PT) nie musisz robic? jak sie uprzesz, ze chcesz brać to Ci lekarz i tak wypisze, bo nie weźmie na siebie odpowiedzialności. Z tego co na necie wyczytałam to poza zespołem antyfosfolipidowym są jakieś inne problemy z nadkrzepliwością, też leczone clexanem...

Chirurg mnie pocieszył, ze dalej mam się kłóć, minimum 45 zastrzyków mam zrobic i będziemy myśleć co dalej no i sobie 2-3 miesiące na zwolnieniu posiedzę...ehhh
 
dzień dobry.
nie zdążyłam do Was napisać rano... ale miałam ciężki poranek
odebrałam dzisiaj wyniki badań crp okazało się że mam stan zapalny i pojechałam do ginka i dostałam antybiotyk. powiedział lekarz że w pełni bezpieczny dla ciąży.
 
Ewka84 zwykłe badania na krzepnięcie wychodzą ok, wiec robie takie jak mi zlecili w poradni nadkrzepliwosci.

Koltunek ja musze leżeć nadal bo miałam ciążę zagrożoną i wiem co czujesz. Leżenie nie przeraża tylko strach czy się uda. Ale trzeba być dobrej wiary. Kiedyś czytałam książkę "potęga podświadomości" i wiara i wmawianie sobie, że będzie dobrze czynią cuda. Będziemy mamami :-)

Klaudixxon to faktycznie fart, że przyjęła Cie inna lekarka. Skoro wg Ciebie jest lepsza a z tego co mówisz to tak jest to się jej trzymaj. Do lekarza trzeba mieć zaufanie.
 
Ostatnia edycja:
Tren no nie powiem, że lekko jest z ząbkującym synem być w ciąży, tym bardziej, że on każdego zęba bardzo źle znosi... Ale zawsze chciałam mieć dzieci z nieduża różnicą wieku, no i z moim pcos nie myślałam, że tak szybko uda się zajść w kolejną ciążę ;-)

Zabobony- nie wierzę ale bardzo się cieszę, że inni wierzą bo jak by nie to to już bym miała 4 chrześniaków a tak na razie mam 2 i w przyszłości co najmniej jeszcze 2 pewnie będę mieć... Nie wiem jak tam u was to wygląda ale u mnie chrzestny to ten od którego wymaga się nie wiadomo jakie prezenty na każą możliwą okazję i bardzo mnie to wkurza, bo ja nie wymagam od chrzestnych Adasia prezentów- jak chcą to dają jak nie to nie....

Klaudixxon super, że trafiłaś na fajną dr. Tamten to chyba hurtem do pacjentek podchodził?

pycia Nie wiem jak to jest z tabletkami uspokajającymi ale ja w pierwszej ciąży brałam jakieś nasenne na receptę. Mówiłaś ginowi o tym? Może on by coś polecił?

Kiedy lepiej iść na prenatalne? W piątek czy poniedziałek? Nie mogę się namyśleć... Dzidziolek z usg jest ciut młodszy niż om, więc może lepiej w poniedziałek?
 
kaha91 ja dziś też byłam u lekarza bo mam stan zapalny a że trafiłam na fajną babkę to powiem Ci tak. Mój poprzedni lekarz powiedział mi że nie bardzo wie co mi dać bo w tej fazie ciąży ciężko jakiś lek dobrać. Moja lekarka przepisała mi:
1) Fluomizin dopochwowo przez 6 dni i po kuracji
2) Lactovaginal
I po tym wszystkim posiew czy dalej czegoś nie ma. Tobie robili posiew że od razu antybiotyk masz?
 
reklama
dziewczyny wrocilam niedawno od endo musze brac tabletki na nadczynnosc ale spoko one nie zagrazaja tylko ze jak wroclam to zaczelo mnie kluc w podbrzuszu i w pochwie macie tak
 
Do góry