reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🍂🍁Wrześniowe kreski🍂🍁

Też mam wyniki z Kato.
Ta homozygota 4G/4G w Serpine1 to chyba nie jest dobrze?

@Mademoiselle_Nika Ty na pewno będziesz wiedzieć, proszę🥹
 

Załączniki

  • IMG_8604.jpeg
    IMG_8604.jpeg
    78,3 KB · Wyświetleń: 54
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli to tylko te z 5 masz nieprawidłowe, to wychodzi że masz popularną mutację w genie MTHFR i powinnaś brac metylowane formy kwasu foliowego i witaminy B12 dla lepszej przyswajalności (bo Twój organizm kiepsko przerabia jedną formę w drugą) i mutację PAI-1 - tu zdania są podzielone, jeden rabin powie, że samo PAI-1 nie ma na nic wpływu, inny że ma...
No i w sumie same mutacje nie powodują, że na pewno ma się problem nadkrzepliwością, tylko że istnieją większe predyspozycje, aby ten problem mieć.
Jesteś pewna co do tego MTHFR? Rozmawiałam z moim ginem i immulologiem i oboje potwierdzili że homozygotyczny genotyp dla wariantu 665 i 1286 oznaczają że w badaniu tych dwóch wariantów nie wykryto żadnych mutacji.
@spekoppar_ a co masz wpisane w interpretacji wyniku?

Edit: jestem ślepa i widziałam homozygota a nie heterozygota 🙈 sorki!
 
Jesteś pewna co do tego MTHFR? Rozmawiałam z moim ginem i immulologiem i oboje potwierdzili że homozygotyczny genotyp dla wariantu 665 i 1286 oznaczają że w badaniu tych dwóch wariantów nie wykryto żadnych mutacji.
@spekoppar_ a co masz wpisane w interpretacji wyniku?

Edit: jestem ślepa i widziałam homozygota a nie heterozygota 🙈 sorki!
Ja mam akurat homozygote w MHTFR, ale jest tu wprost napisane, że jest to wynik z mutacja w obu allelach. U spekoppar tylko jeden wariant.

Ej ale jest homozygota to może być z dwoma prawidłowym allelami albo z dwoma nieprawidłowymi. Pytanie jaka homozygota. Aczkolwiek w wynikach z Kato pisali "prawidłowy" przy prawidłowych wariantach genów.
 

Załączniki

  • 20240911_144231.jpg
    20240911_144231.jpg
    1 004,4 KB · Wyświetleń: 28
Z histeroskopia ze znieczuleniem miejscowym to z tego co widziałam to są skrajne doświadczenia. Albo jest spoko i do przeżycia, albo nie. Trzymam kciuki żeby u Ciebie poszło gładko! :)
Nie wiem jak inaczej nazwać ten lepiec - to taka wielka płachta z klejem którą przyklejają naokoło krocza. Depilacja gratis 🤡
Ej Ty to miałaś jakoś bardziej pro zrobione - u mnie żadnego lepca i darmowej depilacji też nie było 😂
 
Ja mam akurat homozygote w MHTFR, ale jest tu wprost napisane, że jest to wynik z mutacja w obu allelach. U spekoppar tylko jeden wariant.

Ej ale jest homozygota to może być z dwoma prawidłowym allelami albo z dwoma nieprawidłowymi. Pytanie jaka homozygota. Aczkolwiek w wynikach z Kato pisali "prawidłowy" przy prawidłowych wariantach genów.
Tak, tak, od razu po napisaniu edytowałam mojego posta bo źle popatrzyłam. Ja też mam wyniki z Kato i nie mam wpisanego "prawidłowy" przy MTHFR natomiast w interpretacji jest, że wszystko w porządku i mam to potwierdzone z lekarzami, ale może to właśnie te warianty 665 i 1286 (u mnie homo 665c i homo 1286A)
 
Też mam wyniki z Kato.
Ta homozygota 4G/4G w Serpine1 to chyba nie jest dobrze?

@Mademoiselle_Nika Ty na pewno będziesz wiedzieć, proszę🥹
Nie mnie wywołałaś, ale odpowiem ;)

Tak, mutacja pai-1 4g/4g to ten gorszy wariant, zwiększający ryzyko zakrzepowe. Jeden lekarz powie, że nie trzeba nic (chociaż patrząc na Twoją historię położniczą miałabym co do tego wątpliwości), inny że wystarczy acard 150, a jeszcze inny dorzuci do tego heparynę od pozytywnego testu.
 
Jak już wiadomo, że wszystkie tak testujemy to na Amazon promka na testy easy@home, wychodzi 1.36zl za sztukę
 

Załączniki

  • IMG_0267.png
    IMG_0267.png
    422,2 KB · Wyświetleń: 29
Nie mnie wywołałaś, ale odpowiem ;)

Tak, mutacja pai-1 4g/4g to ten gorszy wariant, zwiększający ryzyko zakrzepowe. Jeden lekarz powie, że nie trzeba nic (chociaż patrząc na Twoją historię położniczą miałabym co do tego wątpliwości), inny że wystarczy acard 150, a jeszcze inny dorzuci do tego heparynę od pozytywnego testu.
Dziękuję pięknie! ❤️
Mam punkt zaczepienia, acard będę brać już na własną rękę, bo wcześniej też miałam, a może lekarz dorzuci heparynę i będzie ona moim złotym środkiem 🙏
 
Jeśli to tylko te z 5 masz nieprawidłowe, to wychodzi że masz popularną mutację w genie MTHFR i powinnaś brac metylowane formy kwasu foliowego i witaminy B12 dla lepszej przyswajalności (bo Twój organizm kiepsko przerabia jedną formę w drugą) i mutację PAI-1 - tu zdania są podzielone, jeden rabin powie, że samo PAI-1 nie ma na nic wpływu, inny że ma...
No i w sumie same mutacje nie powodują, że na pewno ma się problem nadkrzepliwością, tylko że istnieją większe predyspozycje, aby ten problem mieć.
Edit: tu był durny komentarz, który skasowałam, żeby nie wprowadzał nikogo w błąd 🫣 Podtrzymuję tylko to o Acardzie.
Doczytałam na wątku IVF, że dziewczyny Ci już wszystko wyjaśniły. Wygląda na to, że to jednak hetero jest gorsza i stwarza jakieś większe ryzyko, więc u siebie się chyba niepotrzebnie martwiłam 🙄
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry