reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

kasica to widze, wszędzie inaczej masakra.U nas "0" jest w 5 -6 latkach - moja córka we wrzesniu idzie do takiej zerówki a za rok do szkoły i będzie miała 5 lat i 8 miesięcy jak pójdzie do 1 klasy ;/ moim zdaniem bez sensu.... jeszcze z dziećmi z drugiej połowy 2008 i cały rocznik 2009r. Moja córka jest z grudnia 2009r i będzie chodzić do klasy w szkole z dziećmi nawet 1,5 roku starszymi;/.

joani pozazdrościć męża;) , mój myśli, że jak chodzi do pracy to skarpetki może rzucać pod łózko nie musi ich wsadzać do pralki;]

Raio007 daj znać jak tam na tych warsztatach było. U mnie w mieście niestety nie ma takicjh warszatów, najbliżej w Katowicach ale to 60km w jedna stronę.

Maltanka witam również:)


To widzę, że tylko ja dziś z obiadem jestem do tyłu no nic trzeba się zmotywować !!!;)
 
reklama
maddlena mi tez pare dni temu śniło sie ze urodziłam synka:-D z tym że poprzez cc
ale synek był tak śliczny ze do teraz pamietam twarz (moje laski jak się urodziły to takie opuchniete) a on był taki ladniusi

a że sny są odwrotnością to pewnie będzie coreczka i sn
No u mnie w poprzedniej ciąży nie były odwrotnością, bo rzeczywiście był chłopiec. A teraz? Okaże się za parę tyg.

Porody w domu to może i mogą mieć miejsce jak już się ma doświadczenie, tzn mam na myśli, jeśli nie jest to pierwszy poród. Aczkolwiek ja jestem zdania, że nie ma to jak być pod opieką lekarską. W Norwegi czy w Angli poród w domu to normalka. Wiele kobiet się na to decyduje ale mnie sama myśl spędza sen z powiek.;-)

.
No ja też nie wyobrażam sobie porodu w domu. Jakoś tak mam obawy, że gdyby coś się działo, to w szpitalu zawsze szybko zareagują.
Witam się poniedziałkowo My już po kontroli, znaczy się dziewczynyi starsza wraca już do p-la, młodsza po antybiotyku do nd na probiotyku i w pn do p-la już obie JUUPIIII!!! Wreszcie bedę mogła leżeć i spaćcały dzieńbez wyrzutów sumienia.
Dobrze, że panny już zdrowe. Tydzień szybko zleci i będziesz sie lenić;-)

Ja byłam też zapytac o przedszkole dla Antosia. Mamy tutaj taką OCHRONKĘ, prowadzą ją siostry zakonne, ale też pracują normalne opiekunki, ludzie bardzo chwalą tą placówkę i chciałam., żeby Antoś tam poszedł od września. Ale niestety, szanse są marne, bo robią w tym roku zerówkę i te dzieci, które powinny odejść, zostają w tej zerówki, przez co nie zwolni się miejsce, bo nie mają sal. Mam przyjść jeszcze raz dzisiaj po 14-tej, będzie wtedy siostra-dyrektorka i zobaczymy co ona powie.
Do miejskiego nie chcę go zapisywać, bo w sumie to on nie musi iść do przedszkola, bo ja tak, czy siak będę w domu, a ta OCHRONKA to właściwie mam 100m, więc bliziutko,. a też nie wiem, jak sobie poradzę z noworodkiem i odprowadzaniem Antosia do przedszkola.
Czas wstawić obiad. Dzisiaj gulasz z kaszą gryczaną.
Ritta, soniafka, jutro zaczynamy 14 tydz !!!!
I trymestr za nami!!! jupiii!!!!
 
z tymi zerówkami to spore zamieszanie. Mój Szymek jest z sierpnia 2008 więc nie musi isć do 1 klasy jako 6 latek. Teraz chodzi do szkoły, do tzw młodszej zerówki, za rok do starszej i jako 7 latek do 1 klasy. Moja Hania nie będzie miała tego szczęścia i reforma jej nie ominie. Ona jest grudniowa i nawet 6 lat nie będzie miała kiedy pójdzie do 1 klasy... masakra!
 
Ritta, soniafka, jutro zaczynamy 14 tydz !!!!
I trymestr za nami!!! jupiii!!!!


Wiem właśnie!!!! Też się ciesze :-D 14 tydzień, 4 miesiąc....brzmi już poważnie.;-)
Przebrnęłyśmy szczęśliwie przez ten najcięższy I trymestr i jak piszą na kilku portalach teraz powinnyśmy zacząć "miodowy miesiąc ciąży". Z utęsknieniem oczekuję tej obiecanej słodyczy :-p
 
Ostatnia edycja:
Rajo007 daj znać jak na warsztatach. Ja wybieram się w środę (5.03) tylko że muszę się urwać z pracy i zastanawiam się czy nie odpuścić.

Maddlena ja też się bardzo cieszę że to ostatni dzień I trymestru. Mnie w prawdzie wszystkie nieprzyjemne objawy ominęły ale już nie mogę się doczekać ruchów (2 razy mi się śniły :-))
 
Też wczoraj właśnie myślałam sobie o pierwszych ruchach, że to już bliżej jak dalej do dnia kiedy je poczuję. To musi być niesamowite uczucie. :tak:

Ja właśnie ugotowałam pierwszy w życiu rosołek. Może to troche dziwnie brzmi, że pierwszy ale naprawde tak jest bo nigdy fanką rosołu nie byłam. W domu czekałam aż mama na drugi dzień pomidorową robiła ale o dziwo nagle naszła mnie ochota i stało się... upichciłam pierwszy w życiu czysty rosołek!! O dziwo wyszedł pyszny i klarowny. ;-)
 
Ostatnia edycja:
Ja nadal sie czuje kiepsko, przez chorobe jeszcze mi sie mdlosci pogorszyly i spac bylo ciezko. Eh kiepsko :(

Anusia super z tym mieszkaniem. Nie ma to jak swoje :)

Maltanka no mnie tez chyba wlasnie zatoki zlapaly. Robisz cos z tym?

Anuka witaj :)
 
Dziewczyny ale Wam dobrze :tak:

Anutka moja jest z maja 2009 więc pójdzie do szkoły już jako 6 latka, ale młodsza z wrześnie więc ona 6 lat skończy już jako uczennica. Mi tam reforma nie przeszkadza bo i tak bym dziewczyny puszczała do szkoły jako 6 latki :-D tylko mnie nie zjedzcie tu

maltanka w przypadku klasy 1 i wyżej ma obowiązak w przypadku niższych tego obowiązku niestety nie ma, przyjmują tylko ograniczoną ilość dzieci:-(

Joani ja wole puścić ją do rejonowej "0" bo od początku klimatyzuje się z dziećmi - te dzieci już będą razem do 6 klasy i jest bliżej domu. Poza tym jest lepsze przystosowanie do szkoły gdy "0" jest w szkole niż gdy jest w przedszkolu. Nie mówię o szkołach gdzie od 0 do ostatniej gimnazjum jest spęd. U nas jest 0-3 w jednym budynku i 4-6, gimnazjum w drugim.Więc jeśli mi jej nie przyjmą w rejonówce to będę myśleć....
 
Ja nadal sie czuje kiepsko, przez chorobe jeszcze mi sie mdlosci pogorszyly i spac bylo ciezko. Eh kiepsko :(

Maltanka no mnie tez chyba wlasnie zatoki zlapaly. Robisz cos z tym?

kusiak oj nie dobrze mam nadzieję, że szybko przejdzie, ja próbowałam nagrzewać te zatoki ale to nic raczej nie dało, pierwsze dwie noce nie spałam wcale, teraz jest lepiej bo częściej mi puszcza i mogę przynajmniej wydmuchać, a nie wiem czy można coś na to brać, normalnie to "sunupret" brałam ale czy to można w ciąży nie wiem

T

Ja właśnie ugotowałam pierwszy w życiu rosołek.

ooo rosół to moja ulubiona zupa, tez mam dzisiaj:tak:

maltanka w przypadku klasy 1 i wyżej ma obowiązak w przypadku niższych tego obowiązku niestety nie ma, przyjmują tylko ograniczoną ilość dzieci:-(

kasica mi przyszło takie zawiadomienie ze szkoły właśnie odnośnie tego oddziału przedszkolnego, bo mój mały z lutego 2009 roku i też do I klasy w przyszłym roku.
 
reklama
Do góry