reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

sylwiczka, bebzonik te schematy spania dzieci to w naszym wypadku jakaś odległa bajka. Noworodek powinien przesypiać ok 20h :-D:-D:-D a Wojtuś przez większość swojego życia poza brzuszkiem nic tylko buszuje i cycuje. Przecież ja już prawie zwariowałam od tego jego "niespania", może dziewczyny pamiętają...wszystkiego próbowałam, łącznie z mm... Także dla mnie to i tak cud, że tyle śpi. Wczoraj dwa razy sam z siebie zasnął...a tak to zawsze usypiam go na siłę, bo tak jak piszesz mógłby wcale nie spać... Staram się wprowadzać mu rytm od początku ale z marnym skutkiem. Najgorsze, że jeżeli już uda mi się go uspać to i tak krótko śpi. Już straciłam nadzieję, że to się kiedyś zmieni. Tak po namyśle- Wojtuś śpi gdzieś ok. 10, max 12h na dobę ale w ciągu max 3h. Przez większość czasu marudzi.
 
reklama
Wrześniowa są też dzieci które nie lubią spac mojego brata córka zawsze jak próbują ją uspac to płacze i krzyczy wniebogłosy i ma tak odkąd skończyła 6 miesięcy robia to na siłe bo ma teraz 1,5 roku i mogła by nie spac 24 na dobe. w dzień raz ją usypiaja i jak zasnie to śpi max 30 min a potem idzie spac 23 po czym budzi sie jeszcze 2 razy na jedzenie i spi max do 5 rano. A do 6 miesiecy spała nawet jednorazowo po 7 godz w dzień i potem jeszcze całą noc i tak nagle jej sie odwidziało.
moze u Ciebie bedzie odwrotnie i naprawde ci współczuje i chciała bym cos poradzic ale pomysłów mi juz brakuje:zawstydzona/y:
ciekawe co by zrobiła superniania????
 
Miki u nas tez takie kupy
Bebzonik w szoku jestem że macie juz taki ustalony harmonogram :-)

U nas mniej wiecej plan dnia ustabilizowany ale nie az tak żeby z zegarkiem w reku wszystko sie dzialo. Pobudka 8-9, potem o 13 spacer i 2 h spania, 19:30 kapiel i zasypianie 22-23 i przewaznie jedna lub dwie pobudki najczesciej o 1 i o 4. Wiem ze malo Maksiu ma snu na dobe ale jak zdarzy mu sie usnac w dzien i troche pospac to np szaleje w nocy do drugiej...

Ja byłam wczoraj u fryzjera, dwie godziny mnie nie bylo, zostawilam odciagniete mleczko i chlopaki super sobie poradzili :-) a dzis od rana nie ma wody wiec przerabane :angry:
 
Wow, bebzonik Ty to masz niezły rytm. Pozazdrościć.
U nas wogóle chyba nie ma regularności, no chyba, że w kąpielach. Ale to też inaczej niż wszystkie tu piszecie. Kąpiemy małego co drugi dzień i to o 23-ciej. Codziennie do tej godziny jest raczej pośród domowników.
 
sylwiczka dzięki :happy2::tak: Zawsze służysz dobrą radą. Nie mam zamiaru się poddawać, ale czasem sił i cierpliwości brak... Trochę mnie przestraszyłaś wizją takiej "walki" aż z półtorarocznym dzieckiem :szok: Nie zazdroszczę bratu i bratowej :baffled: Mam nadzieję, że tak długo to nie potrwa, że kiedyś pewnej pięknej nocy mój syn prześpi te 6 lub 7 godzin ;-) Super pomysł z tą supernianią! Ja się zastanawiałam kiedyś co by powiedział Derek- Zaklinacz Dzieci ;-):-D

Tofilesia a dlaczego tak późno się kąpiecie?
 
Dziewczyny, żeby nie było że u nas tak co godziny :rofl2: jest czasem trochę różnica w tych porach, czasem jedno karmienie mniej, ale ogólnie tak to wygląda :rofl2:

Jutro przyjeżdzaja do mnie koleżanki z pracy, poznać Zosieńkę. Piekę pysznotkę z kremem, ale chyba coś mi nie wyszła :baffled::baffled::baffled: i pewnie jutro pobiegnę po delicje do sklepu :angry::angry:
 
Wow, bebzonik Ty to masz niezły rytm. Pozazdrościć.
U nas wogóle chyba nie ma regularności, no chyba, że w kąpielach. Ale to też inaczej niż wszystkie tu piszecie. Kąpiemy małego co drugi dzień i to o 23-ciej. Codziennie do tej godziny jest raczej pośród domowników.

u nas kąpiele podobnie, co drugi dzień o 22-giej.

Rytm jedzenia unormowany co 3 godziny w dzień i z jedną pobudką w nocy zazwyczaj koło godz 3-4 , potem po 3 godzinach pobudka. W dzień spanko po jedzeniu ale tylko 2 razy, pozostały czas spędzamy na grasowaniu w łóżeczku albo na naszym łóżku.
Wczoraj kupiłam matę edukacyjną NOWA MATA RAINFOREST FISHER PRICE P7977 PREZENT (1896212045) - Aukcje internetowe Allegro ale nie będę jej rozkładała na podłodze tylko na naszym łózku...choć pewnie do łózeczka też się zmieści bo ja mam takie szersze niż standardowe.
 
Wrześniowa oni mają problem głównie nocą bo cały dzień męczy sie z dziecmi niania bo bratówka pracuje a brat w norwegi i na tydzień czasem zjeżdza. ogólnie ich dzieci są fajne tylko ze spaniem młodszej mają problem.
Teofilesia strasznie późno kąpiecie, ja to o 20 nie raz mam juz dzieci uspane i luz do 1 .00 na karmienie.
 
U nas nie ma tak bardzo ustalonych godzin.W nocy mały się budzi róznie i w dzień też spi raz dłużej a raz mniej i jeść dostaje jak widze że chce.Kapanie robimy raczej o stałej porze między 20 a 21 i zasypia mały róznie bo wczoraj zasnoł o 23 a przed wczoraj dopiero po północy
 
reklama
Sylwiczka - ja podobnie jak Ty..Mała jest kąpana o 19, chyba, że przyśnie to jej daje pospać i nie wybudzam na siłę, najwyżej kąpie z małym opóźnieniem...Po kąpieli karmie, usypia przy flaszce i odkładam do łóżeczka - po czym mam luz do okolic godziny 1 jak się budzi na karmienie, potem w ok. godz 3 następne jedzenie i do raniutka śpimy jak susły - dzisiaj np do 7:50;-)
Oj nie zazdroszczę takich przepraw z dzieciaczkiem, który tak mało sypia...
Dziadka wysłałam na spacer z Małą, więc mam chwilę..
Spakuję nas bo jedziemy na weekend na "wakacje" do mojej siostry - będę miała pełen light u niej - zakochana ciocia i wszystko jasne;-)
 
Do góry