reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

dziuba127, ja nie mam 3 dzieci i w dodatku chlopakow, nie wiem skad to sie wzielo :-D
To moje pierwsze absolutnie dziecko. Jestem kompletnie zielona i zdezorientowana. Aaaa !
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam się porannie,
ja znowuż nie śpię od 3.30, normalnie nie mam już siły, jest 8 rano a już czuję się wyczerpana i wszystkie kości mnie bolą od wiercenia się w łóżku :wściekła/y: muszę się szybko zrehabilitować, bo od poniedziałku wracam do pracy, to muszę tam jakoś przetrwać te 5godz z dzieciakami... jedyne co mnie pociesza to piękne słońce za oknem, które zresztą idealnie podkreśla fakt moich nieumytych okien :wściekła/y: ale co tam, przyjdzie wiosna to może odzyskam siły i umyję okna, kupię piękne kwiatki na balkon... już się nie mogę doczekać!! a więc zaraz jedziemy z małą po zakupy, potem po wyniki badań do przychodni i na jakiś spacer, może do lasu, co by skorzystać z mrozu i słoneczka...

kate - za samą toxoplazm. płaciłam 68zł, reszta to mocz, morfologia, glukoza i TSH (cokolwiek to znaczy...)

BigChild - sorry za pomyłkę, zdawało mi się że gdzieś o tym pisałaś... spoko, jak będziesz w dziewiątym miesiącu t będziesz już wszystko wiedziała!

przyjemnego dnia Kochane!
 
Cześć..
dziuba ja za toxo 4 lata temu płaciłam 100:eek:zł..teraz penie czeka mnie większy wydatek, bo mam to co Ty, plus jeszcze jakieś antyciała, odczyn coombsa, cytomegalia, HIV..liczę, z min. 150zł-200zł..a TSH to tarczycowe cuś;-)
jejku, jak napisałaś, ze tak Ci dlugo pobierali i nie mogli to aż mi się słabo zrobiło...nienawidzę pobrania krwi..teraz jakoś już lepiej, ale w pierwszej ciąży panie od razu mnie poznawały jak wchodziłam, że to ta co się boi..zagadywały, zabawiały..jedna pobierała..
katezbb ja też nie mam siły łazić po sklepach..wczoraj pół godziny mi wystarczyło..dzisiaj nie ruszam się z domu..siedzę w stroju domowym i nic mi się nie chce..czuję sie jak zdjęta z krzyża..

Wczoraj popołudniu umierałam..nie dość, ze mdłości to jeszcze ból brzucha, jelita, bo mam zespół jelita nadwrażliwego..stosowałam dietę, było ok..zero problemów, teraz normalnie jem..znowu się zaczęło..
paula-zg współczuje non stop rzyganka..
karo współczuję zaparć i zgagi..tego drugiego nigdy nie miałam i mam nadzieję, ze tak zostanie. A rzeczywiście przy zgadze chleb razowy nie wskazany..
bafinka mebelki śliczne..
dziuba a co chłopak- w razie co, niech się przyzwyczaja do różu i wrzosu:-D
U nas Iga ma zielono-pomarańczowy pokój, także w razie co dla chłopaka tez się będzie nadawał..chociaż młoda mówi, ze ona do innego pokoju się nie wybiera. Pewnie trzeci pokój będziemy urządzac jak drugie bedzie miało około roku..narazie wstawimy łóżeczko do naszej sypialni i już. Potem jak podrośnie to będziemy myśleć.

Już 12..a ja jeszcze nic ni zrobiłam, tylko tak się smęcę po chałupie..
 
Dziuba moje okna też pozostawiają wiele do życzenia ale już chyba nie będę ich myć bo niedługo wymieniamy:-p:-p

U nas dziś słonko nieśmiało zagląda przez chmurki, ale od rana jakoś mi trochę lepiej.I nawet śniadanko zjadłam (wzięło mnie na chlebuś taki świeży z dżemikiem):tak:

O wczorajszej wizycie napisałam na odpowiednim wątku. Wszystko pięknie się rozwija, całe 1,7 cm naszego Szczęścia:-)

Teraz kładę Bartka spać i sama też się położę:happy:
 
Witajcie Drogie Towarzyszki doli i niedoli :)

News na dzis, odwiedzilam toalete!! :)) wow ale to przyjemne uczucie, od razu czuję się lżejsza, nie wiem co pomoglo, bo i syrop i kefir wypiłam, ale to mniej ważne, ważniejszy jest efekt.

Wieczorem czułam się juz lepiej i noc tez miałam całkiem spokojną i nawet siku mnie nie gnało do toalety. hi hi

Paula dziękuje za dobra radę i słowa otuchy, to mój debiut w roli "ciężarówki" więc ogólnie sama nie wiem co mnie jeszcze czeka, ale zawsze może być gorzej, np poranne mdłości i wymioty...
Ostatecznie wolę już swoje przypadłości, ale jak Dobrze napisałaś kiedyś w końcu musi być lepiej.
Paula sądzę, choć ekspertem nie jestem, że każda ciąża jest inna, a i lata mimo ze nie jest ich az tyle też maja na to wpływ, jednak organizm z upływem czasu inaczej na ten wyjątkowy stan reaguje. Wymiotów serdecznie współczuję i postanawiam nie marudzić na swoje przypadłości, bo nie są aż tak uciążliwe jak rwanie żołądka i ...
Zyczę Ci wytrwałości i wiary, że pewnie wiecznie tak być nie może.

Dziuba współczuję nieprzespanej nocy, wiem jak teraz sen i odpoczynek potrzebny na tym etapie ciąży, kiedy organizm sam się tego domaga.

Bigchild witam w gornie zółtodziubów ciążowych :)) hihi dolaczam się i chętnie czytam posty doświadczonych koleżanek :))

Natusia gratulację 1,7 cm Slodkiego Szczęscia :))


uwaga nie polecam Rzodkiewki którą zjadłam na kolację w ilości większej niż 1 szt. i myślałam ze nagla przeniosłam sie do 5 mca ciąży, brzuch jak balon i inne przypadłości, ale ze mnie głuptas!!!

Miłego popołudnia życzę

 
Strasznie zapłaciłyście za te badania, ja się aż cieszę, że mam to ubezpieczenie!!!


A wiemy już, które mają nudności, mdłości itp paskudztwa. Mnie interesuje jak tam piersi :eek: bo moje niby pełniejsze, ale poza tym nic... Nie chcę wielkich, ale ja już mam chore myśli czy aby z ciążą wszystko ok.... :eek:
 
Witam Przyszłe Mamy!!!

U mnie też "puste" nudności prawie codziennie rano ... więc nie czuję się odosobniona:-) Ale dziewczyny musimy dać radę , bo to dla naszych Fasolek :tak:

U mnie piersi też się troszkę powiększyły, są troszkę mniej bolesne niż ostatnio. Za to waga troszkę do góry skoczyła - to też dobry znak , bo znaczy , że dzidzia rośnie :-)

Mam jeszcze pytanie z innej beczki, czy któraś z Was używa może już jakiś kremów na rozstępy?? i czy jest to w ogóle konieczne i zdaje egzamin?? Wyczytałam w necie o takim kremie jak Mustela, czy któraś z Was stosowała/-suje go?? Kosztuje troszkę i chciałabym wiedzieć, czy warto zainwestować??

Pozdrawiam popołudniową porą :cool:
 
kami - ja chętnie oddam w dobre ręce swoje wielkie cyce :-D jeszcze dopłacę!! mnie bolą czasem bardzo mocno, czasem wcale, generalnie S wie że obecnie piersi są mu zabronione i niedotykalskie :) ale nie denerwuj się, przecież nie musisz mieć wszystkich objawów ciąży, zwariowałabyś!!

karo - nie głuptas tylko skąd miałaś wiedzieć że tak zadziała na Ciebie rzodkiewka, ja jadłam i jakoś nic mi nie było, dzięki Bogu chociaż po tym!!

aniawos - ja malowałam małej pokój rok temu, ale nie wiem czy się nie zdecydujemy na przemalowanie u dzieci, nie zależnie co się urodzi - mała ma okna na stronę północną, słońca tam niewiele, a kolor ma taki dość intensywny, czasem mam wrażenie że tam ciemno jest, mim że ma meble białe... tylko szkoda mi kwiatków na ścianie, tyle się męczyłyśmy żeby je ponaklejać... i zazdroszczę osobnego pokoju dla dzidzi, moje dzieci na razie niestety będą się męczyc razem w 8metrach :wściekła/y: ale S na poważnie myśli o ziemi, szukał czegoś w okolicy Pucka, Połczyno, Smolno, Łebcz... no zobaczymy, na razie jestem na nie!

ja odebrałam wyniki, wszystkie dobre, toxoplazm. nie mam, tego drugiego TSH też nie, tylko morfologia tak opisana że nie kumam, ale na pewno też wporzo :-D teraz w Walentynki do lekarza...
a ogólnie pojechałam po wyniki, w drodze jeszcze do warzywniaka i chciałam iść do Tesco po zakupy większe z małą, a tu niespodzianka, biegiem do domu i wprost do kibelka, znowuż rzygam jak kot, a nie ma po czym, rano z Martyną kanapeczkę z serkiem i parówka na pół!! :wściekła/y:

karola - ja stosowałam przy Martynie zwykłą Ziaję i to jeszcze nieregularnie bo często zapominałam, i mam małe rozstępy na prawym udzie, a tak nic, mimo że brzuch mi urósł w 3tyg taki że myślałam ze mi kręgosłup siądzie. Ale tak, większość osób poleca stosować, nawet zwykły balsam ujędrniający czy nawilżający, nawet dla własnej przyjemności!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Karola - z rozstepami to gra w ciuciubabke,albo beda ,albo nie i nie ma wplywu czy bedziesz sie smarowala Mustela czy jakimkolwiek innym kremem - to raczej uwarunkowane jest genetycznie.Lepiej zapytaj swoja mame czy w ciazy miala rozstepy :)
Milego popoludnia !
 
Do góry