reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Witajcie Dziewczyny!!!
Ja miałam ostatnio lekki przestuj, a to wszystko przez pracę... mam nadzieję, że pod koniec tygodnia będzie już lepiej. Widzę, że większość z Was kontroluje sytuację u lekarzy i ja zaczynam się zastanawiać, czy wcześniej nie powinnam się wybrać na wizytę. Na ostatniej wizycie lekarz powiedział mi, że po miesiącu mam się zgłosić na kolejną. Ostatnio czuję się dobrze, dziś miałam rano nudności, nie boli mnie już podbrzusze - i tak się zastanawiam, czy nie powinnam iść wcześniej na kontrolę?? Bo niby wszystko jest ok, ale jakoś tak zaspokojnie, jak czytam wasze komentarze.

W weekend wybieram się do rodziców podzielić się z nimi cudowną nowiną , że zostaną dziadkami :) Na tą okazję zakupiłam małe buciki , zrobiłam kopię usg i planuję zapakować te gifciki w pudełeczko z czerwoną kokardą :) Mam nadzieję, że rodzice będą mile zaskoczeni - tym bardziej, że w piątek jest Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka.
Nie wiem jeszcze kiedy mam oznajmić pracodawcy o ciąży? Może macie jakieś sprawdzone sposoby ?? Mój szef jest ok, ale chciałabym zrobić to dość rozsądnie? Czy teraz będzie jeszcze za wcześnie??

PS. Mój gin powiedział mi, że musze sobie odpuścić kąpiele w wannie i kazał przejść na kąpiele prysznicowe - czy to jest aż tak istotne.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Pozdrawiam Was mocno.
 
reklama
Hej Dziewczyny!

Chwilę mnie nie było, bo ostatnie dni to był jakiś koszmar jeśli chodzi o mdłości i senność. Na szczęście dziś już lepiej:tak:

PolaNegri przykro mi bardzo. Mam nadzieję, że badania wykażą, że wszystko jest ok i będziecie się mogli niedługo znów postarać...

Karola84 ja w poprzedniej ciąży używałam tylko wanny i zażywałam bardzo ciepłych kąpieli, bo uwielbiam ukrop;-) I wszystko było ok. Co prawda z temperaturą wody nie można przesadzać - mój organizm w którymś momencie też zaczął domagać się chłodniejszej wody, ale poza tym to nie wiem, czy są jakieś przeciwwskazania do kąpieli w wannie:confused: Na pewno trzeba bardziej uważać, żeby się nie poślizgnąć i nie upaść, zwłaszcza, jak brzusio zaczyna ciążyć;-)

My jutro wybieramy się na imprezę imieninowo-dnio-babciową i mam nadzieję, że jakoś to zniosę psychicznie i fizycznie. A poza tym to nic mi się nie chce i najchętniej przeleżałabym w łóżku całe dnie:-D Niestety przy Niutku nie mam takiej możliwości:no:
 
Ja w poprzedniej ciąży zaniosłam zaświadczenie o ciąży już w 7 tyg, Jesteśmy pod ochroną od samego początku :)

A co do kąpieli to ja brałam czasami ale krótką i nie gorącą bo podobno powoduje skurcze. Lepiej nie ryzykować.
A pomysł z prezentem super:)
 
zgadza się co do gorących kąpieli, ja miałam ostre przeżycia jako nastolatka (może kiedyś Wam opowiem, ale na pewno na zamkniętym!!) i wiem że gorąca dłuuuuga wanna szkodzi ciąży (dla mnie to wtedy było wybawienie!)

dziewczyny szok!! weszłam pod prysznic, myję se włosy, a tu normalnie moje kłaczki garściami można wyrywać!! :szok::szok: przecież biorę witaminy, jem dużo warzyw i owoców, ale jak tak dalej pójdzie to zanim urodzę - wyłysieję!! :szok:
 
dziuba127 mi w poprzedniej ciąży włosy strasznie wypadały, ale nie tak od samego początku. Narazie jakoś nic nie zauważyłam:sorry2:

A co do kąpieli to ja nie mam tego problemu bo mamy tylko kabinę z prysznicem, ale faktycznie słyszałam,że gorąca kąpiel nie jest wskazana:tak:
 
Witam Kochane

Od wczoraj mam te mdlosci, chyba musze ta herbatke zakupic bo czuje sie fatalnie, zajadlam je teraz lodami, i jest ciut lepiej

Aniawos dobrze ze poszlas do tego lekarza, zawsze lepiej sprawdzic niz pozniej zalowac i plakac ze sie nie poszlo, w koncu od tego sa lekarze:-)
KasiaP85 straszne cos takiego uslyszec od lekarza...a moge wiedziec dlaczego Twoj synus odszedl do Aniolow??
Katezeb ja mialam przed ciaza manie na slodkie i chipsy, a teraz mnie do owocow ciagne, i chipsach to juz zapomnialam, z czego sie bardzo ciesze
Bafinka takie watpliwosci sa jak najbardziej normalne, wiec nie masz sie czym przejmowac, ja mialam takie watpliwosci nawet jak sie Majka urodzila
Dziuba a mzoe to przez hormony tak wlosy wypadaja??? nie martw sie na pweno nie wylysiejesz:-) widzialam ze masz dostep do zamknieteggo, powiedz mi, piszecie cos na tym watku czy on jest narazie nieczynny???

Jutro mam wizyte, az nie mohge sie doczekac...
 
Madzik - poproś sawi żeby Cię wpisała na WZ, jak wyzdrowieje to Cię na pewno wpisze na listę! niewiele się tam dzieje na razie, może jak się lepiej poznamy to będziemy bardziej wylewne :-D zdaj relacje koniecznie po lekarzu, będziemy 3mać kciukasy!
 
ehh, ja to się boję sprawdzać takie rzeczy, zwłaszcza po tych trzech kawałkach pleśniaka które własnie wciągnęłam...
 
reklama
Tusienka co do kąpieli to prócz temperatury wody chodzi też o to, że generalnie wanna jest skupiskiem bakterii. Ja nie mogę przeżyć, że muszę zrezygnować z długich, gorących kąpieli. Zawsze się wylegiwałam godzinkę z książką, tylko gorącej wody dolewałam :-) Ja już powiedziałam w pracy, bo pracuję po 0,5 etatu w dwóch działach, któe mieszczą się na parterze i drugim piętrze. I nie miałam ochoty być goniona po piętrach...
Dziuba jesz ser pleśniowy ? Mnie też okropnie włosy wypadają, dzisiaj farbowałam i miałam wrażenie, że na szczotce zostało połowę...
Madzik ciekawy ten link, z ciekawości sprawdzę pod koniec 8 tygodnia ile przytyłam. Na razie ani grama. Ja też mam jutro wizytę :-)
 
Do góry