reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Kasiu - raczej nie, ale pamiętaj żeby raczej unikać kontaktu z chorymi! obserwuj się i jak coś od razu kontakt z lekarzem!

ja sie zbieram do szkoły, ciężki weekend, ale od pon leniuchowanie!

do zob i miłego dnia!
 
reklama
Magic, naprawdę niezły arsenał :) Gratulacje i postaraj się nie denerwować niczym. Będzie dobrze.

Dziewczyny, ja też mam podobną historię z gośćmi :) - za 3 tygodnie mam 30-tkę. Wszyscy czekają na zaproszenie na imprezę, a mi się tak nie chce... Mam taki niecny plan, że chyba zarezerwuję parę stolików w jakiejś knajpie... Nie jest to tak ekonomiczne, jak domówka, ale jak pomyślę o pichceniu, a potem o sprzątaniu... bleee... Miałam nic nie robić i spędzić ten wieczór romantycznie we 2 z moim M., ale teściowa zapowiedziała się z okazjonalną wizytą. Zostanie 3 tygodnie ;]
No i coś czuję, że w łeb weźmie koncepcja niemówienia nikomu do końca I trymestru. Jak się wytłumaczę, że zamiast piwka - soczek? :)

A tak z innej beczki: czy możecie polecić lub odradzić jakąś literaturę ciążową? Czytacie poradniki? Jakie?
Ja mam "Ciężarówką przez 9 miesięcy" Kaz Cooke - napisany w przystępny i żartobliwy sposób, czasem wręcz infantylny, ale chyba jest w nim sporo tego, co powinnyśmy wiedzieć...
 
Witam się tak nieśmiało... Mam na imię Kasia i mam nadzieje we wrześniu zostać szczęśliwą mamusią. Przyjmiecie mnie do swojego grona? Dodam że wczoraj byłam na USG i według tego badania ciąża ma 3 tygodnie od czasu zapłodnienia czyli suwaczek będzie oszukiwał o jakies 2 tygodnie, ale już jestem na zwolnieniu. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
witaj Kasiu, mamy nadzieję że będziesz z nami cAŁE 9mies. i jescze dłużej :-D

Pola - ja tam pichcić jeszcze mogę, za to to sprzątanie PO, mając w perspektywie że dopiero co poukładałam wszystkie zabawki małej, posortowałam je i mają swoje miejsce w nowych meblach, a jutro wpadnie banda dzieci i wszystko od nowa, jeszcze to zmywanie do północy... dramat! może zaproś tylko rodziców i teściów na torta i tyle?

ja juz po szkole, okazało się że mogę się szybciej zwinć, wiec idę sprzątać i zabieram się za karpatkę :-D
 
Witam!
Mi dopiero wczoraj wyszły na teście II:) (wcześniej robiłam tylko tydzień po ow i wyszedł negatywny) akurat sama w domu byłam, TŻ na treningu, nie mogłam się z nim skontaktować i szalałam sama! cieszyłam się i ryczałam na zmianę.. bo niby chcieliśmy, powiedzieliśmy sobie- spróbujemy co będzie to będzie.. teraz już miał być koniec "próbowania" na jakiś rok żebym do pracy po studiach poszła i wtedy! No ale jest! W sumie to po jednej próbie! Narazie to jeszcze nie dociera..
Mam też kilka obaw i tu pytania do Was.. Przez okres świat i w pierwszym tygodniu stycznia byłam przeziębiona, długo mnie ta choroba trzymała, brałam polopiryne s, starałam się nie brac żadnych ferwexów, ale tą polopiryną się leczyłam :/, potem gdzieś w 2 tygodniu ciąży rozbolał mnie strasznie ząb, na początku brałam apap bo też gdzieś przeczytałam że w razie ciązy tylko to można.. jednak apap przestał działać i musiałam wziąć kilka tabletek ketanolu bo nie mogłam wytrzymać :/ i wylądowałam u dentysty który usunął mi zęba i dwa zaczął leczyć.. zrobił mi dwa zastrzyki ze znieczuleniem :( teraz w przyszłym tygodniu muszę iść je dokończyć.. czy to mogło zaszkodzić dziecku? teraz jak pójdę to już powiem, że jestem w ciąży..
Teraz mam już końcówkę 3 tygodnia.. już umawiać się na wizyte u ginekologa czy jeszcze czas?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje bardziej doświadczonym za pomoc :) Ja jeszcze trochę w szoku jestem :) ale szczęśliwa! :)
 
Ostatnia edycja:
wakako gratki fasolki:) co się już stało się nie odstanie ale teraz uwazaj z lekami coo do wizyty to ja byłam w środe a to mój 5 tydz i za duzo się nie dowiedziałam.. tylko tyle że pęcherzyk ciążowy jest w macicy.. więc z jednej strony jestem spokojna ze to nie ciąża pozamaciczna a le z drugiej nic więcej sie nie dowiedziałam...

dziewczyny mam pyt robiłyście już morfologie krwi?? bo ja mam wszystko w górnych granicach a PDW mam przekroczone i nie wiem czy powinnam sie martwić??
 
Bafinka nie stresuj sie, jesli tylko Twoje wyniki mieszcza sie w normach to jest dobrze. Z tego co czytalam niewielki wzrost PDW tez nie jest niczym zlym. Aha, jesli chodzi o morfologie to bedziesz ja powtarzala prawdopodobnie przy kazdej wizycie wiec nie ma sie o co martwic. Ja mam na przyklad wszystkie wyniki w normie a RDW-SD obnizone ale to podobno tez nic takiego.
Bafinka a jestes moze przeziebiona? Czasami tak jest ze widac przeziebienie na morfologii ;p

wakako witaj wsrod mam wrzesniowych, zycze Ci szczesliwych 9 miesiecy!:)
Najlepiej do gina jest isc w 6 tygodniu bo wtedy juz na 100% powinnas zobaczyc fasolke, jesli pojdziesz w 7 tygodniu to uslyszysz juz jak bije serduszko :) Wczesniej nie ma po co isc, bo bedziesz sie denerwowac jak niektore z nas. Ja poszlam w polowie 5 tygodnia i narazie wiem tylko tyle ze w ciazy jestem ze nie jest to ciaza pozamaciczna i ze jest pecherzyk i wszystko z wynikami gra.... ale fasolki jeszcze nie widzialam.
Bierz sobie folik jesli jeszcze tego nie robisz bo to jest teraz b. wazne albo jak wolisz to witaminy ciazowe (np femibion Natal 1).
 
Cześć dziewczyny chętnie dołączę do wrześniowych mam, test mam już za sobą wyszedł pozytywnie teraz tylko muszę umówić się do gina :)

Mam jednak pytanie słyszałam że kwas foliowy trzeba brać już od pierwszych tygodni czy mam go sobie sama kupić i już go brać czy poczekać aż mój lekarz pzepisze mi jakieś witaminy ?
 
reklama
Cześć dziewczyny chętnie dołączę do wrześniowych mam, test mam już za sobą wyszedł pozytywnie teraz tylko muszę umówić się do gina :)

Mam jednak pytanie słyszałam że kwas foliowy trzeba brać już od pierwszych tygodni czy mam go sobie sama kupić i już go brać czy poczekać aż mój lekarz pzepisze mi jakieś witaminy ?

Kwas foliowy powinno sie brac juz na 3 miesiace przed planowana ciaza :p Jezeli jeszcze tego nie robisz to zmykaj do apteki, kup go sobie i nie czekaj na lekarza. Mozesz zapytac farmaceuty i on moze polecic Ci zestaw witamin, ale jesli masz dobrze zbalansowana diete i nic Ci nie dolega to wystarczy sam kwas foliowy :))

Witamy wsrod wrzesniowek i zyczymy szczesliwych 9 miesiecy! :)
 
Do góry