reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Czy któraś z Was jest alergikiem?

Muszę zarejestrować się do alergologa bo mam silną alergię, a leków nie biorę. Ciekawe czy wolno mi coś brać w ciąży czy muszę najgorszy czas dla mnie czyli wiosnę przeżyć bez leków:baffled:

Ja jestem alergiczką i wczoraj byłam akurat u lekarza, co prawda nie u alergologa, tylko u ogólnego, bo chciałam się upewnić, że te moje objawy, tzn. suchy kaszel, duszności i katar (którego wcześniej nigdy nie miałam), to na pewno nie jakieś przeziębienie, czy inna grypa. Okazało się, że na szczęście (lub też niestety), to alergiczne. No i przy okazji dowiedziałam się, że mogę stosować tylko leki objawowe, działające miejscowo, bo praktycznie nie przenikają do dziecka. Natomiast wg mądrych ksiąg pani doktor z przyjmowaniem tych wszystkich tabletek działających ogólnie, wiąże się duże ryzyko dla ciąży. Ale może pójdź do swojego alergologa i skonsultuj. Bo ja mam nadzieję, że moje objawy miną, jak tylko wrócę do siebie do IRL, bo dziwnym trafem, tam nigdy nic mi nie dolega:nerd:
 
reklama
Hello wrzesniówki :)
Wiem ,ze sie nie udzielam regularnie ale nie mam siły na kompa :( Mam nadzieje ,że tutaj wszytsko ok ja miałam w koncu pierwsza wizyte z położną i około 18 lutego bede miała pierwsze usg:) w koncu :)
Dziewczyny nie wiem czy był tu poruszany temat farbowania włosów jak to jest farbujecie??? ja mam juz spory odrost a robiłam bląd pasemka wiec sie rzuca ;)
Tusienka ty nadal w PL ???
 
Tusienka tak przypuszczałam, że nici z leków:baffled: Ja mam alergię skórną.
Zarejestrowałam się dziś do alergologa ale dopiero na 2 marca (na 1 marca mam do gina:happy:). Zobaczymy co mi powie. Mój gin powiedział tylko tyle, żebym z wapnem nie przesadzała w ciąży i polecił konsultację z alergologiem.
 
Hello wrzesniówki :)
Wiem ,ze sie nie udzielam regularnie ale nie mam siły na kompa :( Mam nadzieje ,że tutaj wszytsko ok ja miałam w koncu pierwsza wizyte z położną i około 18 lutego bede miała pierwsze usg:) w koncu :)
Dziewczyny nie wiem czy był tu poruszany temat farbowania włosów jak to jest farbujecie??? ja mam juz spory odrost a robiłam bląd pasemka wiec sie rzuca ;)
Tusienka ty nadal w PL ???

ja farbowałam wczoraj normalnie:):) teraz są bezpieczne farby i niema ku temu przeciwskazan:):):) pozdrawiam
 
Witam,

Ja jutro mam pierwszą wizytę u gina. Mam nadzieje,ze z maluszkiem wszystko ok. Trochę mam stresa:)

Nie zazdroszczę Wam mdłości,ja oprócz bólu piersi (zwłaszcza w nocy) i od czasu do czasu kłucia w jajniku, nie mam zadnych dolegliwości ciążowych i mam nadzieję,że już tak zostania:)
 
Witam mamusie, przepraszam Was, ze ostatnio nic nie pisze, ale przez te ostatnie dni czuje sie okropnie, w dzien nie bardzo mam jak siasc do kompa, a na wieczor biora mnie takie mdlosci ze szok, mialam kupic ta herbate imbirowa, ale jak ja powachalam w sklepie to myslalam ze padne, tak mi smierdzialo, wiec bym tego nie wypila, trudno musze sie przemeczyc...ale obiecuje ze jak mi minie to od razu bede pisac, buziaki Kochane:-)
 
Tusienka ty nadal w PL ???

Ano nadal;-) I jeszcze trochę sobie posiedzę... M. przyleci do nas 10.03, jak Mu w firmie nie odwalą jakiegoś numeru z urlopem. A wracamy dopiero 24.03, także pierwszy scan w UK zaliczę pewnie dopiero z początkiem kwietnia:happy2:

Jejku Dziewczyny, ale mi brzuch wywaliło:szok: Masakra!!! I to z chwili na chwilę - rano wstałam, to byłam prawie zupełnie płaska, a już chwilę później brzuch się zrobił, jak w poprzedniej ciąży w szóstym miesiącu:szok: No i się przez to taka ociężała zrobiłam, że nie wiem - ledwo się dziś z kanapy ruszałam, żeby pójść do toalety, czy kuchni:-D I to raczej ciążowe brzuszysko, bo wypróżniam się, o dziwo, bardzo regularnie (z czym normalnie miewam lekkie problemy). Czyżby bliźniaki?:szok:;-)

NatusiaMa ja też przez to przechodziłam jakiś czas temu (zaczęło się cholerstwo na studiach i trzymało póki nie wyemigrowałam, a w UK spokój i ze skórą i z astmą), no i wtedy to tylko sterydy mnie ratowały, także współczuję Ci z całego serca. Teraz swędzenie pojawia się naprawdę baaardzo rzadko i zazwyczaj ogranicza się do dłoni. Ale jak już jest, to na całego - skóra pierzchnie i pęka, a świąd jest nie do wytrzymania:baffled: Mam nadzieję, że alergolog jednak Ci coś znajdzie, choćby na zmniejszenie nieprzyjemnych objawów:tak:

Miłego wieczoru...
 
Dzień dobry dziewczyny:) Ja już standardowo wstałam... Za godzinę pewnie znów złapie mnie senność, ale póki co czytam sobie forum :)

No i powiem Wam, że rzeczywiście lekarze nie bardzo wiedzą jak leczyć w ciąży- ja ostatnio mimo przeziębienia nic nie brałam, bo lekarka niby coś poleciła,ale zaraz się zastanawiała.... Więc lepiej nie ryzykować.

Zastanawiałam się też nad tym do kiedy jest USG dopochwowo, ale trzecie na pewno też będzie. I to zdanie każdej z nas i każda postępuje inaczej, ale powiem Wam, że ja się mojego nie krępowałam :) Raz może tylko rzucił okiem na mnie podczas badania, a generalnie był prawie wtulony w monitor. Dla niego to też był tak czarujący moment, że oboje zapomnieliśmy, że jesteśmy na usg:)


Miłego i bezobjawowego dnia:)
 
witam się weekendowo, my siedzimy w domu przez weekend z zapaleniem ucha :wściekła/y: całe szczęście wczoraj od razu u lekarza wylądowaliśmy i nie jest tak bardzo zawalone uszko, bierzemy lekarstwa, na razie bez antybiotyku, ale po nocy widzę że lepiej więc chyba nawet nie bedę wykupywać, po prostu posiedzę z Tysią w domu. Pogoda zresztą nie nadaje się do niczego, więc spoko, odpoczniemy sobie przynajmniej, bo ja oczywiście znowu 3godz w nocy bezsenne...

zdrówka dla wszystkich i miłego weekendu!
 
reklama
Hej.
Jestem już po pierwszej wizycie u ginekologa. Pani tylko powiedziała, że ciąża jest przepisała kwas foliowy (oczywiście brałam od pojawienia się dwóch kreseczek i od czasu do czasu wcześniej) i jodid (na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy). Zbadała normalnie i przez usg. Na nudności się nawet ucieszyła - bo powiedziała "bardzo dobrze, to znaczy że ciąża rozwija się prawidłowo". Mam taką nadzieję. Niestety nie zobaczyłam nawet usg. Wiem że niektórzy lekarze boją się że pacjentka wpadnie w panikę jak nic nie zobaczy. Ale nie wiem jak wytrzymam do 25 lutego (druga wizyta). Chyba się uspokoję dopiero jak założą kartę ciąży. Wiem że 12 pierwszych tygodni jest najgorszych dla kruszynka. Trzymajcie za niego/nią kciuki. Bolą was może jajniki? Mnie to tak przeskakuje z prawego na lewy i trochę napięte podbrzusze. Rano obudziły mnie nudności ale napiłam się herbaty z imbirem (świeżym) i zjadłam banana i już jest lepiej.
 
Do góry