reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

reklama
Maju, ne przesadzaj, czemu załamana od razu. Napisałam, ze jesli macie zdrowe dzieci, zdrowe zaszczpiłyście i wczesniej nie miały AZS ani zadnych NOP po szczpienach to nie ma sie co tak martwic.
Podesłałam ten link bo powinien on byc pokazywany przy kazdym szczepieniu rodzicom, a lekarz przy kazdym zgłoszeniu przez rodziców takich NOP nawet tych najdrobniejszych, powinien wypisywac druki do sanepidu i zgłaszac kazdy jeden przypadek NOP. jak myslicie, czy w Polsce lekarze zgłaszaja NOP do sanepidu?
Otóż nie, w 2009 roku Polska jako jedyny kraj w UE zgłosiła do WHO 0 Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych, czyli słowem ZERO zgłoszonych, nie ma w Polsce :) Rozumiecie o co chodzi? Ze w PL lekarze ignoruja to i potem mówią ze nic se nie dzieje bo nie ma zgłoszen... Tylko tyle.
A NOP mogą byc a wcale nie muszą, spokojnie dziewczyny!
Hausfrau, nie miałam intencji Ciebie urazic ani tak nie myślę o Tobie. Ja mojego syna szczpiłam, nie na wszystko bo nie było tyle szczepien co dzisiaj, ale szczepiłam poraz kolejny i kolejny pomimo tego ze miał ropien a potem przetoke po szczepieniu na gruźlice, do dzisiaj ma paskudną blizne na ramieniu jakby byl poparzony na dużym obszarze. Nie miałam pojecai wtedy ze to NOP....moja mama takze nie :/
No i finał taki, ze od zeszłego roku przstali wreszcie szczepic kolejnymi szczepionkami na gruźlice, szczepia tylko 1 dniowe noworodki :(((( Tylko....:crazy:
Za duzo było powikłań widocznych i zachorowan na gruzlice po dalszych szczepieniach, wiec zaprzestali...szkoda ze całkiem nie wycofuja, ale ja wierze ze to sie stanie.

Maja wyluzuj. PocZytałas, wiesz na co zwracac uwage, mała jest zdrowa, wiec bedzie wszystko OK.
 
ja zawsze szczepiłam dzieci ale każdy ma wybór czyż nie?
Co do szczepienia na grypę to Miłosz jest szczepiony od 6 rż, jednego roku tylko go nie zaszczepiłam i chorował mi jak nigdy:eek: nie wiem czy to skutek szczepionki i jej niepodania czy jej skutecznego działania:eek:. Ach temat rzeka, człowiek ma tyle w głowie, że już nie wie co ma robić:zawstydzona/y:
 
Hausfrau kazdy robi jak chce.Ale czemu tak sie burzysz.Wiem ze wygodniej jest nie wiedziec i zyc w pewnosci ze dobrze robisz.
Ja tez nie bylam zachwycona jak lekarz neonatolog mi uswiadomil ze wcale dobrze nie robie. to jest cholernie przykre bo kazda matka chce jak najlepiej.ty z milosci szczepisz a ja z milosci tego nie robie.finito.
Nie ma gorszych i lepszych.
 
hejka ale tu dzis wrzalo
nie odniose sie do kazdego wpisu bo zaje...scie boli mnie glowa,2 ketonale zjadlam i nic,nie wiem ale to chyba migrenia

co do szczepien nie ma reguly powiem tak,ja zaszczepilam julcysia na wsio co sie dalo,wniosek i tak w przedszkolu choruje,zeszly rok to totalna masakra,te jest o niebo lepiej

olis do tej pory zaszczepialm na wszystkie mozliwe,w piatek chce jej zafundowac odre ,swinke rozyczke,a potem reszte wg kalendaza szczepien--ja szczepie

nie mam nic przeciwko osobom co nie szczepią-ja uwazam ze male musza byc zaszczepione-ja bylam szczepiona i zyje i one tez bedą

a powiem Wam jeszcze jedno,ostatni czytalam fajny artykul na temat szczepien na ospe i na to tez sie zastanawiam zeby zaszczepic choc wydatek na 2 rzedu 600 zl,ale w tym artykule piszą ze lepiej zaszczepic nic czekac az dziecko zachoruje,bo nawet jesli przechoruje t w formie utajonej jest w zwojach nerwowych jako olpasiec,a artukul byl min o babce w ciazy ktore chorowala na ospe a w 7mc zachorowala na polpasiec

kazda ma inne zdanie i uwazam ze nalezy odrebnosc uszanowac a nie foszyc
szczepionka jak kazdy lek moze miec dzialania niepozadane,wg mnie ze szczepionkami jak z antybiotykami czy innymi lekami-mam nie szczepic bo dzialania niepozadane są,sa jedno dziecko bedzie miec ,drugie nie po kazdym leku

buziaki dziewczyny
mniej steru czytając posty i spokojnej nocy
zajrze jutro po poludniu bo na rano mam do pracy

buzka
 
HEJ OJ WIDZE ZE TU DYSKUSJA WCZORAJ BYLA :-)
JA ZGADZAM SIE Z DOROTKĄ JA ROWNIEZ UWAZAM ZE KAZDY ROBI JAK UWAŻA JA OSOBISCIE SZCZEPIE LENKE WG KARTY SZCZEPIEN JAKA OBOWIAZUJE W NIEMCZECH, SYNEK BYL TAK SAMO SZCZEPIONY JA JAKO DZIECKO TEZ WIEC NIE SADZE ZEBYM TYM JAKOS DZIECKU SZKODZILA ,KAZDY MA WYBOR.

A TAK Z INNEJ BECZKI MOJA KUMPELA KUPILA CORCE LALKĘ LALALOOPSY ALE SLICZNA I TAK ZAMIERZAM LENCE KUPIC TYLKO NIE TA DUZA30CM) BO CIEZKA DOSYC, ALE SA WERSJE MINI JUZ NA EBAY.DE SPRAWDZALAM:tak: NA ALLEGRO TYLKO DUZE WIDZIALAM A WY CO O NICH SADZICIE WIDZIALA KTORAS Z WAS JUZ JE MOZE????
U NAS PIEKNA POGODA SLONECZKO BYLO BY IDEALNIE GDYBY BYLO TAK Z 10 ST WIECEJ HE:-D
LENKA SPI BO WSTAJE CIAGLE O 6.00 RANO I ZMECZONA SZYBKO JEST JA KLADE JA W CIAGU DNIA ROZNIE CZASAMI 2X CZASAMI TYLKO RAZ A SPAC CHODZI O 20.00 20.30 JUZ NAWET PROBOWALAM JA POZNIEJ KLASC ZEBY TROCHE POSPALA DŁUŻEJ ALE TO NIE POMAGA RANO POBUDKA O 6.00 I KONIEC
OK UCIEKAM MUSZE SIE WYKAPAC I JAK LENKA WSTANIE LECIMY NA ZAKUPY MILEGO DNIA DZIEWCZYNKI :tak::-)
 
Witam, ojjj dyskusja co do szczepien powtarzac nam sie tu bedzie przy kazdym nastepnym, przewidzianym w kalendarzu szczepieniu. Temat nielatwy, ale kazdy robi jak podpowiada mu rozum. Przeciez zadna z nas nie chce zaszkodzic dziecku.
Beniaminka widze, ze nie tylko ja marze o weekendzie. U nas nocki ostatnio kiepskie. Mloda odstawila sie od cyca i teraz trudniej ja w nocy uspokoic. Przytulanie, kolysanie, podanie wody nic nie daje, bo jest jeszcze wiekszy krzyk. Nie wiem sama, co tu poradzic:confused: Chyba jedynie pozostaje przeczekac i duzo przytulac w ciagu dnia.
Toshi lalki nie widzialam. Laura ma szmaciana i ja uwielbia ciagnac za wlosy:-D
A co do spania u nas juz jedna drzemka w ciagu dnia u niani, a potem wariactwo do 19-19:30. Rano pobudka o 6-6:30
 
kerna burzę się, bo:
- jestem doskonale świadoma tego, że zawsze są zwolennicy szczepień, którzy udowodnią każdej z nas, że to błogosławieństwo i należy szczepić
- jestem doskonale świadoma tego, że zawsze są przeciwnicy szczepień, którzy udowodnią każdej z nas, że lepiej nie szczepić
- i przede wszystkim szanuję inteligencję (i intuicję) każdej forumowiczki i zamiast opisywać ile krzywdy robi się dziecku przez szczepienie, gdzie na forum ponad 50% mam daje szczepić swoje dzieci pozostawiam to prywatną sprawą każdej z nas.
Każda z nas, o czym świadczy uczestnictwo w tym forum, ma dostęp do internetu i może poszperać tu i ówdzie na ten temat.

Podobnie ma się rzecz z mikrofalówką.
Mam mikrofalówkę.
50% ludzkości uważa, że jej używanie jest szkodliwe dla zdrowia.
50% uważa, że to bezsens.
Ja na przykład nie używałabym jej do podgrzewania mleka dla dzieci do roku.
Dlaczego?
Bo nie jestem w stanie stwierdzić która połowa ludzkości ma rację.
Ale to nie znaczy, że będę forumowiczkom, które tak robiły, pisać, że podawały swoim dzieciom "SYF" - słowo, którego użyłaś w odpowiedzi na mój wcześniejszy post - do picia.
 
reklama
Olek ma chyba apogeum zębowe...już nie tylko w nocy ale i za dnia mam nadzieję, że przejdzie już nie długo zazwyczaj tak było ze 3-4 dni i był ząb, więc czekamy...
To, że jestem niewyspana to norma...
Dorotka mnie skusiła i wybieram się do fryzjera na cięcie, jeszcze tylko nie wiem jak :)
Pozdrawiam idę zaraz spać z małym chociaż na pół godziny
 
Do góry