reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Szyszunka nos do góry!!
U nas katarek trwał jakoś 2 tygodnie...meczyła się Julka a my razem z nią. Kropelki do nosa i frida...nic wiecej i poza naszym zmęczeniem nic sie z tego nie wykluło. I mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie takl samo...ale gdyby Cie to nie uspokajalo to zawsze jest jeszcze wizyta u lekarza. Bedzie dobrze!!!
 
reklama
strachy i nerwy schowane, spacer zaliczony, karmienie udaje się ,nos zakroplony, frida w uzyciu już była, konsultacja lekarska też, wujek lekarz na wieczór zamówiony, WASZE WSPARCIE i już dochodzę psychicznie do siebie:)
 
Hej dziewczyny :-)
Dawno mnie tu nie było,ale dość mocno zajęta byłam; urzędy,przeprowadzka,lekarze,dochodzenie do siebie ,no i oczywiście dzidzia.
Na szczęście jest bardzo grzeczna,bardzo ładnie śpi w nocy,w dzien trochę mniej,ale raczej jest spokój; czasem zamiauczy jak jej coś nie pasuje,ale ogólnie jest ok.
Widzę po ostatnich postach,że nie tylko moja mała ma problem z katarkiem. Też mam Fridę i się sprawdza,niestety nie mam ani soli fizjologicznej ani nic takiego,ale położna mówiła,że mogę jej nawilżać nosek zwykłymi patyczkami nasączonymi wodą.:tak:
10.11.idę z nią na szczepienie, niestety to państwowe,bo nie stać mnie na tą skojarzoną,ale mam nadzieję,że będzie wszystko ok.:sorry2:
A,no i jej lekarka pediatra mnie ostatnio wkurzyła,bo pyta się w czym ją kąpię. No to mówię,że w Oilatum,ale już mi się kończy i mam Nivea Baby. A ta do mnie "Kategorycznie nie!! To uczula!! TO pani sobie może używać." JA oczy jak spodki..."A czym pani smaruje?Oliwką?". Ja,że tak, Johnson's Baby. "Nie,nie,to też uczula!!". To się wnerwiłam i zapytałam,to co k..wa nie uczula?! "A no,wie pani,takie droższe kosmetyki z apteki,to na 100% nie uczulają,warto zaoszczędzić na czymś innym,żeby je kupić..." Myślałam,że mnie trafi...Na czym ma oszczędzać???? Na pieluchach????? No nie dajmy się zwariować, doszłam do wniosku,że do niektórych porad lekarzy należy się odnosić z dystansem....:sorry2:
 
:tak: w tych czasach to do wszystkich lekarzy trzeba sie odnosic z dystansem i polegac tez na wlasnym rozsadku ale co to kosmetykow Johnsona to tez slyszalam od wielu osob ze sa uczulajace no ale wiadomo to zalezy od dziecka jedno akceptuje inne nie takze jak sie nie sprobuje to nie ma co osadzac. ja tez mam do kapieli nivea baby i jestem zadowolona od poczatku w tym kapie i nie widze zadnych niepokojacych oznak ogolnie lubie te kosmetyki i mam ich cala linie tylko juz mnie zaczyna denerwowac ten krem na odparzenia fakt ladnie pokrywa i trzyma sie pupci ale do zmycia trzeba ciut wysilku bo strasznie tepy. Ostatnio wyczytalam na jakims forum ze ziajka jest tez dobra i wiele mam poleca i kupilam taki kremik posladkowy i jak na razie jestem zadowolona tez ladnie pokrywa ale lepiej sie zmywa :happy2:

Dziewczyny a kapiecie maluchow codziennie??? Bo ja juz nie wiem co robic chcialam codziennie zeby maly taki rytm juz mial ale zawsze mama nad uchem mi jeczy ze teraz zimno jeszcze katarek zeby nie kapac codziennie to zaczelam co drugi dzien.Co wy o tym myslicie??
 
Różnie mówią z tym kąpaniem. Ja kąpie codziennie po 20. W domu mamy ustawioną temperaturę 23 w dzień, a w nocy 21,75- zmarźlak jestem;-)A jak kąpiemy Gabrysię włączamy malutki grzejniczek z nadmuchem typu faraelka i mamy 25-26:-) Gabrysia wtedy fika z gołym tyłeczkiem zadowolona hehehe:-D
 
u nas z kąpaniem jest różnie. Staramy się kąpać codziennie, ale są dni kiedy mała strasznie płacze wieczorami i wtedy dajemy jej spokój :sorry:.
 
:tak:

Dziewczyny a kapiecie maluchow codziennie??? Bo ja juz nie wiem co robic chcialam codziennie zeby maly taki rytm juz mial ale zawsze mama nad uchem mi jeczy ze teraz zimno jeszcze katarek zeby nie kapac codziennie to zaczelam co drugi dzien.Co wy o tym myslicie??

My z poczatku kapalismy codziennie:tak:ale polozna nam radzila kapac co drugi dzien i tak tez robimy:tak:skora sie tak nie wysusza;-)zdarza sie czasem tak ze jest wielka kupa i Adi ma brudne nawet plecki wtedy kapiemy bez wzgledu na to czy jest dzis ten dzien czy nie:-):-p
 
moja położna mi poradziła żeby kąpać Zuzie codziennie po jedzeniu wtedy dziecko nie bedzie płakać:-) kompiemy ją tak pół godziny po jedzeniu jak sobie pofika z goła pupą tak koło 21.
 
reklama
Ja mam takie wrazenie ze jak wykapie malego to ladnie idzie spac a jak jest dzien co nie kapie to lezy sobie i nie chce spac do 23-24 :sorry: a jesli chodzi o jego zle humory i placz to w naszym przypadku kapiel jest zbawieniem ;-) jak maly jest marudny i placze wieczorami to jak tylko wloze go w wode jest spokoj i po placzu :tak: tak lubi sie kapac
 
Do góry