reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

Dziewczyny, które zagęszczały swoje mleko kaszką albo podawały ją po prostu samą: czy przy pierwszych próbbach dzieci od razu ją polubiły, bo mój się krzywi i nie chce jeść.
Podałam kaszkę kukurydzianą.
Może spróbować z ryżową albo jakąś smakową?
Jak myślicie?
 
reklama
A chcę ruszyć z kaszką, bo mam wrażenie, że małemu jest trochę mało mojego pokarmu. Poza tym laktacja mi troszkę słabnie przez chodzenie do pracy.
 
benita ja nie :)

jesli chodzi o plamy po jedzeniu to niektórych czasem się już nie da usunąć ::)

najgorzej jak poleżą , ja staram sie "szczelnie" Maksia zabezpieczyć bo strasznie wymachuje mi rękami i po kazdej łyżeczce mu przecieram buźke, ale zawsze jakiś rekawek czy cos się upaćka ::)
zaraz po jedzonku ściągam i zapieram w szarym mydle, później ewentualnie wanish

 
ANIK nie słyszałam wczesniej o tym bebilonie amino..

mam jeszcze pytanie o to badanie kału to ma być posiew?

ja pytałam u mnie i robią coś takiego jak " jaja pasożytów w kale" czeka się tydzień na wynik, kosztuje 12 zł
jutro nieczynne, więc w środę zaniosę próbke
o ile do tego czasu Maksio zrobi kupkę, bo różnie to bywa ::)
 
catherinka pisze:
Dziewczyny, które zagęszczały swoje mleko kaszką albo podawały ją po prostu samą: czy przy pierwszych próbbach dzieci od razu ją polubiły, bo mój się krzywi i nie chce jeść.
Podałam kaszkę kukurydzianą.
Może spróbować z ryżową albo jakąś smakową?
Jak myślicie?

catherinka ja myślę że ryżowa smaczniejsza :)

ja jakis czas temu próbowałam Maksiowi zagęścić mleko kaszką i dosypywałam dwie łyżeczki do butelki ale nie bardzo chciał więc dałam sobie spokój
a dziś tak z ciekawości rozrobiłam trochę na gęsto i podałam mu łyżeczką, zajadał ze smakiem!!
 
Catherinka ja kupilam kaszke bananowo-morelowa dawalam lyzeczka i jadl normalnie i do butelki dodawalam tylko lyzke kaszki i normalnie pil bardzo mu smakowala.Moze wasz Piotrus polubi bardziej smakowa?
 
Krzymkowi smakowała ryżowa z jabłkiem, ale ma po niej STRASZNE zatwardzenia więc została wycofana z diety małego;
oprócz mojego mleka stałym elementem jest jabłko lub marchewka z jabłkiem lub jabłko - winogrono-dzika róża; dziś dałam mu trochę suszonej śliwku (też ze słoiczka ) - nie protestował :p - fajnie mu się oczy świecą jak widzi słoiczek;

natomiast nie trawi zupek itp - może dlatego, że to jest kompletnie bez smaku - może jak sama zrobię to zje...
 
mamaoli pisze:
ANIK nie słyszałam wczesniej o tym bebilonie amino..

mam jeszcze pytanie o to badanie kału to ma być posiew?

ja pytałam u mnie i robią coś takiego jak " jaja pasożytów w kale" czeka się tydzień na wynik, kosztuje 12 zł
jutro nieczynne, więc w środę zaniosę próbke
o ile do tego czasu Maksio zrobi kupkę, bo różnie to bywa ::)

Mama Oli
, tak właśnie :), to jest posiew kału w kierunku bakterii i grzybów. Zapytaj się ich, powiedz, ze chodzi Ci o badanie, które wykryje drożdżyce jelit. :)
Puszka B.Amino po zniżce kosztuje 25zł, ale ponoć jest rewelacyjny, bo nie słyszałam, żeby uczulał.
 
reklama
dzięki ANIK :)

a wiesz może czy "zjadliwe" to mleko?
bo jeżeli smakuje jak nutramigen to Maks nie bedzie chciał tego pić ::)
 
Do góry