reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

asioczek a nam sie nadal nie udało...........
dzieki za wszystkie informacje
widzisz ja dawałam nutramigen tylko i wyłącznie przez 5 czy 6 dni i Maksiowi wyszly po tym paskudne liszje na całym ciele ::) bebilon pepti juz lepiej służy ale też nie wyleczył..........
co do forum o AZS to wchodzilam na nie ale juz tego nie robie bo tylko miałam coraz wiekszy metlik w głowie.........
 
reklama
AniaM, rozmawiałam w czwartek z alergolog i usłyszałam, żeby spróbować podać Krystiankowi mleko sojowe, ja w tym samym czasie mam być na diecie i odciągać pokarm. Jeśli nie będzie polepszenia po sojowym, to mamy spróbować z Bebilon Amino. Powiedziała mi, że jeśli przejdę na sztuczne, to te problemy mogą minąć, ale nie daje mi 100% gwarancji. Ja uparłam się jeszcze na karmienie naturalne, dlatego umówiłyśmy się we wrześniu na zrobienie testów pokarmowych. Zrobię również badanie kału, bo zaciekawiły mnie wiadomości dziewczyn. Teraz czekam do piątku, bo będę miała wyniki swoich badań i decyzję o dalszym karmieniu.

Aniu, u nas alergolog kazała odstawić surowe sliwki, natomiast zrobiłam jeszcze raz prowokację chlebem żytnim na zakwasie i chyba jest ok. Aha, polecam Ci chleb bezglutenowy, nie jest smaczny, ale można się przyzwyczaić, a poza tym zawsze to coś innego w naszej diecie. :)
Zapomniałam napisać, że alergolog zaleciła podawanie zupek z mięskiem, ale jeszcze czekam z tym do września. :)


 
a czy od zbyt wczesnego podawania pokarmow innych niz mleczko moze sie ulewac dziecku?? bo ja zauwazylam ze od jakiegos czasu Zuzia zaczela ulewac i to tak po kazdym karmionku cycem :-[ a szczerze mowiac czegos takiego wczesniej nie zaobserwowalam :(
 
Inkaa - Dzieki ! :) Na szczescie ja tez jestem z Wawy, wiec bede mogla skorzystac z tego samego lekarza :)

Anik :) - ja najpierw sprobuje zrobic te badania, jak nic nie wyjdzie to chyba jednak przejde z Ola na mieszanke, bo moze ona po prostu na mnie uczulona ??? nie pisalam do ciebie, bo telefon mi calkiem zablokowali juz tydzien temu (mimo ze doladowalam, wlasnie jestem w trakcie wyjasniania z Plusem dlaczego mam zablokowany tel.) ja sama pilam to sojowe, nie wiem mam wrazenie ze za dobrze ola nie reagowala, chociaz mozliwe ze to byla reakcja na cos wczesniej zjedzonego.
 
Pierwszy raz kiedy podawalam Brianowi papke kurczaka z marchewka zjadl caly sloiczek wiec kupilam mu nastepny wyobrazcie sobie ze nie chcial wogole tego jesc az bralo go na wymioty!
Nie wiem dlaczego ::) dziwne.
 
dziewczynki w związku z tym, ze nasze pociech0y chętnie jedzą różne potrawy, mam pytanie odnośnie wywabiania lam z jedzonka. ;D Piotrek wczoraj wytarł buzię w rękaw i została na nim zupka jarzynowa. vanish nie dał rady. jakie inne srodki proponujecie????
 
Kaska76 wlasnie ja ma ten sam problem z wybawiniem plam.
Ostatnio Synek wybrudzil mi sliniak tak ze nie moge sie doprac no i mocze juz ktorys dzien w Vanishu powder plamy juz prawie puscily.
 
Ja moczę 2 dni w Vanishu i potem pranie w min. 70 stopniach.

AniaM, koniecznie daj mi adres laboratorium w którym robią posiew kału. Ja jeszcze dla porównania wyników poproszę pediatrę (w przyszłą środę) o skierowanie na to samo badanie w przychodni LuxMed. Naczytałam się trochę o tych różnych grzybach, bakteriach i chcę to badanie zrobić jak najszybciej.

Aha, na forum gazeta.pl znalazłam przepis dla nas, na chleb żytni ::) ;D

Wypiek chleba żytniego w warunkach domowych
W celu uzyskania zakwasu należy wymieszać 200 gram maki żytniej z 200 g wody i
odstawić w cieple miejsce. Zakwas powinien być gotowy po 12 godzinach w
optymalnej temp 32 – 33 * C, w niższej dłużej.
Gdy zakwas jest gotowy można zabrać się za przygotowanie ciasta.
Do tego potrzebujemy:
400 gram maki żytniej pełnej
ok. 150 gram wody.
400 gram zakwasu
1 łyżka soli.
Wszystko wymieszać.
Wymieszane ciasto należy odstawić w cieple miejsce na około 2-3 godziny. Gdy
wyrośnie należy je wymieszać i przełożyć do wysmarowanych olejem foremek.
Następnie należy go odstawić ponownie w cieple miejsce do wyrośnięcia na 1-1,5
godz.
Po wyrośnięciu smarujemy chleb roztrzepanym białkiem i wstawiamy do zimnego
piekarnika. Można posypać ziarnami np. słonecznika i jeszcze raz posmarować
białkiem.
Trzeba czekać, żeby chleb podrósł z chłodnym piekarniku. Pozostawić chleb w
foremkach na noc i gdy jest rano wyrośnięty, włożyć do piekarnika.
Chleb pieczmy ok. 1 godz. W metalowych foremkach wystarcza 45 minut, w
foremkach z folii aluminiowej 1 godz. Gdy piekarnik się rozgrzeje do 200 stopni
spryskujemy go woda.
Po 45 - 60 minutach wyjmujemy chleb z piekarnika i wstawiamy jeszcze raz na 5 –
15 min, żeby podpiekły się spód i boki, w zależności od tego jak chleb wygląda
po wyjęciu z formy. Znowu piekarnik spryskujemy woda.
Upieczony chleb powinien wydawać "głuchy" odgłos po stuknięciu w spod.
Chleb odstawić na 5-10 godz.
Ponieważ w zakwasie mogą znajdować się drożdże, po wystygnięci wstawić do
zamkażarki na 1 dobę. :p

Aha, zjadłam dzisiaj 2 beziki :), jeśli będzie ok, to odważę się w końcu zjeść białko jajka kurzego, bo potrzebne jest do tego chlebka, ale przypuszczam, że bez tego białka pieczywo też będzie przepyszne.
 
reklama
kaśka76 pisze:
dziewczynki w związku z tym, ze nasze pociech0y chętnie jedzą różne potrawy, mam pytanie odnośnie wywabiania lam z jedzonka. ;D Piotrek wczoraj wytarł buzię w rękaw i została na nim zupka jarzynowa. vanish nie dał rady. jakie inne  srodki proponujecie????
Kaska,jakis czas temu tu ktoras z nas radzila o potraktowaniu plam kwaskiem cytrynowym- nie wiem czy to nie byla MagdalenaB...albo Sylwia...albo Mamaoli :laugh: sorry ale nie pamietam dokladnie kto to byl,tylko zapamietalam ten kwasek cytrynowy
 
Do góry