reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe dania do jadłospisu

Wprowadzamy gluten 4 dzień...no i kupka jest ładna żółta, ale luźna, dziś też słaby apetyt, ale pierwsze 3 dni było dobrze z apetytem..Stresa mam strasznego, wiem, że nowości też mogą mieszać, więc jeszcze tydzień popróbuje, a jak nie to odstawiam do 10 miesiąca przynajmniej....:-:)-:)-(
 
reklama
a może zamiast kaszek ryżowych - kleik kukurydziany ???
nie ma działania zapierającego - można zrobić na wodzie, na własnym mleku, dodać do owoców, czy też do zupki :tak:

Mamjakty - ja też kupiłam sobie taki deserek hippa śliwki, ale zobaczyłam, że ma ryż i póki co stoi i czeka ;-)
a Skrzat jak coś to dostaje śliwki gerbera - domieszka do jakiejś kaszki bezsmakowej, lub kilka łyżeczek na deser po kolacji - smakują mu bardzo.
śliwki ze słoiczka są dość kwaśne, ale dzidziuś się wcale nie krzywi.
kolejne słoiczkowe próby i widzę, że faktycznie - Skrzat lubi jedzenie, które ma smak.
dzisiaj jeden słoiczek jarzynowy wylądował w koszu.
w odruchu desperacji otworzyłam też jakiś mięsny hippa - też nie podpasował - moze koty się zlitują i zjedzą ;-)

jutro mamy szczepienie więc spytam się naszego pediatry czy półroczne dziecko może jeść tylko kaszki, owoce i marchew :baffled:
 
o rany, no jak śliwki nie pomogą to cóż może pomóc :baffled:
bez sensu.
Aga_q - ja kupiłam kaszkę kukurydzianą, ale nie typową dla niemowląt - myślisz, że mogę taką dać? czy lepiej kupić kleik?
no i wiesz co, moja mała tez woli wyraźniejsze i kwaskowe smaki - te śliwki z hippa są słodkie i jakoś średnio chciała je jeść, a jabłko ze śliwką gerbera jest kwaskowe i chętnie wcinała :-)
 
o rany, no jak śliwki nie pomogą to cóż może pomóc :baffled:
bez sensu.

może jeśli nie pomagają tak od razu to trzeba spróbować podawać troszke dłużej ?

Aga_q - ja kupiłam kaszkę kukurydzianą, ale nie typową dla niemowląt - myślisz, że mogę taką dać? czy lepiej kupić kleik?

ja nie widziałam nigdzie czystej kaszki kurkurydzianej dla niemowląt.
myślę, że spokojnie taka normalna może być - tylko ją chyba trzeba gotować, tak ?
kleik jest poprostu wygodnieszy - dolewasz wody 50 stopni, mieszasz i gotowe ;-)

no i wiesz co, moja mała tez woli wyraźniejsze i kwaskowe smaki - te śliwki z hippa są słodkie i jakoś średnio chciała je jeść, a jabłko ze śliwką gerbera jest kwaskowe i chętnie wcinała :-)

haaaa !!!
 
U nas problemy z kupką skończyły się jak przestałam dodawac kaszkę manną do obiadków oraz odstawienie kleiku / kaszek ryżowych. Korzystam z kleiku kukurydzianego.
Gluten Mała wcina podczas mojego śniadania w postaci skórki od chleba. Jemy sobie śniadanko zawsze razem.
Klaudia011 po szpinaku mogą byc twarde oraz ciemne kupy - szpinak zawiera zelazo i u nas z tego wzgledu to warzywko nie przeszło.
My w tym tygodniu wałkujemy fasolkę szparagową oraz maliny. Dziś zrobiłam Małej kleik kukurydziany ze 120ml mleka i dodałam ze 3 łyżeczki malin zmiksowanych. Mimo kwaskowatości smakowało - wsio pochłonęła. Same malinki tez jej smakowały - dostała na czubku lyzeczki i ssała ten miks malinowy no i buzka sie dalej otwierala. Jutro cdn.
 
A mi młoda dorasta juz na całego:wściekła/y:fochy zaczęła strzelać przy jedzeniu:szok:!!!!Nie pije wcale nic a nic,próbowałam juz wszystkiego a ona jak tylko poczuje płyn w ustach to pluje i zaciska szczęke!!!!!Owoce sa be,obiadki też chociaż jedynie je udaje mi się jej wcisnąć!Nie wiem o co jej chodzi bo wcześniej bardzo chętnie wszystko wciągała:-(a teraz tylko mleko i kaszki toleruje!!!:eek:No i oczywiście wyrywa się do naszych talerzy i zawsze ma ochotę na to czego nie powinna!!:-p
 
reklama
Ja pasuje z łyżeczką na parę dni, Blania nic a nic nie chce spróbować, zje 3 łyżeczki już jest zaciskanie buzi i wściekanie. Ona mogłaby tylko cycem się żywić ale jak tak długo można (jestem już tym zmęczona)
 
Do góry