reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

FDA zarekomendowała lekarzom wstrzymanie podawania Rotarix w USA ze względu na znalezione fragmenty wirusa świnskiego w szczepionkach. Wirus był obecny od wprowadzenia tych preparatów na rynek, ani producent ani FDA nie używają technologii umożliwiających wykrycie takich zaniczyszczeń. FDA nie obowiązują w Polsce, w PL ważne są rozporządzenia EMA (Europejska Agencja Medyczna w Londynie) Otóż rewelacja! Europejska Agencja Medyczna wydała decyzję o niewstrzymywaniu Rotarix do czasu jej przebadania w Brukseli!

Components of Extraneous Virus Detected in Rotarix Vaccine; No Known Safety Risk - Komunikat FDA z dnia 22 marca 2010r. (po angielsku)

NVIC Vaccine News - Komentarz NVIC (National Vaccine Information Center) również po angielsku
http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm205625.htm

Zapomniałaś dodać, że FDA wyraźnie podaje, że nie ma żadnych dowodów na to, że obecność PCV1 w szczepionkach Rotarix ma jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo ich stosowania u dzieci, stąd nie ma powodów do paniki i FDA wyłącznie rekomenduje wstrzymanie się ze szczepieniami do czasu zakończenia testów.

Ameryka rządzi się swoimi prawami, inna mentalność, dużo niższa świadomość i wiedza społeczeństwa, dlatego władze w taki właśnie sposób muszą postępować.
 
reklama
No z tymi zębami to tak miałam, ale mi przeszło ;)

Paulaa my mamy też inne wątki, może jak tak bardzo chcesz utrzymywać z nami kontakt to może na inne tematy? :p Jeśli chodzi o Rotarix, to te z nas które zdecydowały się zaszczepić już dawno to zrobiły - wszystkie dawki trzeba przyjąć do 6 miesiąca życia, więc i tak Twój post nikogo nie powstrzymał. Troszkę taki szczepionkowy Don Kichot z Ciebie wśród nas WIATRAKÓW :p :p :p
 
My dziś po rehabilitacji. Z Mają super. Rehabilitantka nam bardzo gratulowała. Byłyśmy może z 15 minut jak nie mniej. Mówi, że Maja jest d przodu z rozwojem. Wszystko jest super i kolejna kontrola dopiero 15 czerwca;-)
 
My po szczepieniu. Adaś pięknie się zachowywał, troszkę zapłakał po zastrzyku ale tyci tyci. Waży 7700g. Lekarka stwierdziła, że skórka jest bardzo ładna . Bardzo się cieszę:-):-).
 
a ja wbrew październikowemu mainstreamowi się wypowiem, bo post paulaa nie wywołuje u mnie żadnej agresywnej reakcji obronnej, a wręcz przeciwnie przeczytałam z zainteresowaniem to co było w tych linkach..
wahałam się ostatnio czy nie zaszczepić jednak na rota, no i po tym mi przeszło, więc dzięki za cenne info :)
 
reklama
Bylasia brawa dla Adasia za odwage:):-D
My po 10 maja mamy ostatnie i pół roku przerwy.;-)
Sylvietta na rota już dawno za późno.......
 
Do góry