reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Daaa, u mnie pierwsze USG w 6 tc, kolejne w szpitalu po 3 dniach bo był problem z "odnalezieniem" akcji serca maluszka, potem w 9 tc i prenatalne w 13 tc, teraz mam wizyte 19 maja i ma być bez USG a potem 9 czerwca USG połówkowe, a potem jeśli wszystko będzie zgodnie z planem w 32 tc, wygląda więc na to, że miałam 4 a docelowo wszystkich mam mieć 6 czyli 2 przede mną, a potem jak już będę na klinice to wszystkiego się mogę spodziewać.
 
reklama
ja mialam juz 7 x robione usg. Najwiecej na poczatku, gdy byly problemy. I powiem szczerze, ze zadna to dla mnie ilosc.
Malo tego, postanowilismy z Tz-em, ze przed wyjazdem (czyli gdzies za 2 tyg) udamy sie na jeszcze jedno-ponadprogramowe usg do innego, nizaleznego lekarza, zeby jeszcze raz zagladnac do maluszka i jeszcze raz looknac miedzy nozki:) bardzo chcemy pojechac do rodzinki narzyczonego i moc sie juz pochwalic, co tam w brzuszku siedzi. Na razie wszystko wskazuje, ze to Maurinka:)
Temat wplywu ultrasonografi na plod przestudiowalam i przedyskutowalam wzdluz i wszerz i uwazam, ze nie ma sie czego obawiac.
 
Ja miałam 4 razy w czwartek będzie 3D 26 maja połówkowe w czerwcu kolejne 4D u majej ginekolog . Więc juz będzie 7 a czy jeszcze więcej na razie nie wiemy ale pewnie tak :)
 
Dzięki dziewczyny - a ja myślałam, że miałam za dużo już tych USG. Skoro wasi lekarze nie uważają takiej liczby badań za tragiczną, to jutro na wizycie zapytam się, czy nie mogę zrobić sobie dodatkowego USG w 17-18 tyg, a następnego w 22 tyg. (podobno wtedy najlepiej można sprawdzić serduszko) :tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam usg w 6 tyg na potwierdzenie ciąży, później kolejne 3 na comiesięcznej wizycie u pani doktor prowadzącej moją ciążę. Będę miała co miesiąc na pewno badanie usg i tak jak moriam napisała, przeczytałam o usg tyle w książkach i innych źródłach, że nie martwię się. Przynajmniej jestem na bieżąco co dzieje się z moją Kruszynką :)

Bardzo kusi mnie to 3D. Ale jak pomyślę, że dodatkowo (bo moja gin ma tylko 2D) mam zapłacić 250zł to sama nie wiem czy to aż takie mi potrzebne hmm.
 
Ja miałam usg w 6 tyg na potwierdzenie ciąży, później kolejne 3 na comiesięcznej wizycie u pani doktor prowadzącej moją ciążę. Będę miała co miesiąc na pewno badanie usg i tak jak moriam napisała, przeczytałam o usg tyle w książkach i innych źródłach, że nie martwię się. Przynajmniej jestem na bieżąco co dzieje się z moją Kruszynką :)

Bardzo kusi mnie to 3D. Ale jak pomyślę, że dodatkowo (bo moja gin ma tylko 2D) mam zapłacić 250zł to sama nie wiem czy to aż takie mi potrzebne hmm.

monimoni, ja miałam dokładnie ten sam dylemat, bo mój gin też ma tylko zwykłe USG. Tylko że już postanowiłam: nie będę robić dodatkowego 3D, jakoś obejdę się smakiem. I tak najważniejsze dla lekarza jest 2D, 3D jest dla naszej maminej przyjemności. Kaskę musimy z mężem oszczędzać, bo niestety wszystko musimy dla dzidziusia kupić sami (brak w rodzinie i okolicach par, które mogłyby nam oddać rzeczy po starszym maluchu), więc każdy grosz się liczy.
 
reklama
No właśnie, dlatego, że wiem iż to 3D jest tylko widzi misiem, to sama nie wiem czy się zdecydować. Gdzieś już ktoś pisał, między jakimi tygodniami najlepiej robić?
 
Do góry