reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza i zdjęcia USG

reklama
Wróciliśmy ze szpitalnego USG :) Maluch tak fikał, że ledwo co udało nam się go pomierzyć. Niestety nie chciał się obrócić twarzyczką do nas. Jak już go zmuszaliśmy do obracania to fik i pupę pokazywało ;) a tak słodko się po główce drapało :)
Ogółem wszystko ok ;) Badania pod kątem Zespołu Downa wyszły ok, czekamy tylko na wyniki krwi.
Maluch nadgonił i różnica między ostatnią miesiączką, a USG to 5 dni :)
Mierzy 6 cm.

Zobacz załącznik 386953
 
nusia181 czyli tak wszystko za jednym zamachem heh super , że jest ok!
Maruusia jakie piękne zdjęcie! Ślicznego małego ludzika na nim widać :) Masz wyznacząna date tego drugiego usg? Kiedy to jest 18-20 tydzien jakos?

Tak jak pisałam wcześniej pohisteryzowałam u GP bo dostałam plamienia.. I dzis mialam dodatkowy scan ( moj pierwszy powinien byc 14 wrzesnia)..
No i maleństwo ma się dobrze, serduszko bije, wzrost idealny i zgodny z OM co do dnia - 37,2 mm ;)
Co do plamien, widziała krew ale poza ..łożysko to juz jest czy wciaz pecherz? :zawstydzona/y: I mowila, ze to nic groźnego.. Mam nadzieje.

A tak sobie spał zwrócony do mnie..

IMAG0138.jpg
 
ohoho widze ze tu dzis ruch na watku i bardzo dobrze bo to bardzo przyjemny watek jest :)
wlasnie wrociłam w pierwszego USG :) przed sala sie denerwowalam troche ale juz w srodku bylam w takim szoku ze szok :) i tak wszytsko szybko sie potoczylo :) M. był ze mna - pytal lekarza czy nie bedzie przeszakdzal, ale Pan Doktor jest przesympatyczny wiec opowiadal nam co i jak pokazywal na monitorze raczki nozki głowke buzke nosek oczka wszytsko nam maluszek pokazywal bardzo ladnie :)
na samo dziendobry pomachal do nas lewa raczka :) a potem juz spokojnie lezal i dal sie ladnie pomierzyc jak Pan Doktor opowiadl o nozkach ze sa 2 ale ze moze je niezbyt widac bo ma podkurczone to bach i Maluszek nozke wyporstowal i sie pochwalil :) Grzeczna mamy Dzidzie :)
Wszytskojest ok, ilosc wod prawidlowa, kosmowka ok, serce i parametry ksiazkowe :) Maleństwo ma 58,3 mm :) tyle szczescia a tak maly Człowieczek ohhh ide sie wpatrywac w zdjecie :)
 
K&M gratulacje! Wpsaniałe wieści :-) I wiem co czujesz, tez sie wpatruje w to jedno zdjęcie - i nikt mi nie mowi, ze tam nie widac odstajacych uszków po tatusiu, nikt!! :-D ( nie zeby moj maz wygladal jak kulfon hehe ale ma wieksze uszy i zawsze sie z tego smial ;);) )
 
hihi :) bedzie wyjapany tatus :) i dobrze !
M. stwierdzil ze widac po twarzy ze nasze dziecko jest bardzo ladne, bardzo mu sie podoba i widac tez ze to chlopak bedzie :) jak wiem jak on to wypatrzyl ale moze :) cudowne to uczucie :) ohhhh
 
Witam serdecznie ;D

Juz jesteśmy - uffffff ale stresa miałam jakos sie boje takich badan ale do rzeczy -dziekuje za kciuki prydaly sie.
a wiec cyferki przeziernosc karkowa 1,8 mm (w normie)
serduszko bije 165 ud/minCRL -TO ZDAJE SIE DŁUGOŚĆ DZIDZIUSIA(???) 66,9 MM
pozatym wsyztsko jak najbardziej ok, badanie trwalo ponad 50 minut, dzidzius wierzgał sie niemielosiernie ;] odbijal sie nozkami, ale wszedzie 5 paluszkow, kosc nosowa idealna, przeziernosc karkowa to samo no i termin porodu wedlug om 13 marzec według usg 8 marzec .

Nastepne badanie 4 listopada w 21 tc i to juz bedzie ostanie genetyczne ;] juz sie umowilam zeby bylo miejsce dla nas ;]

zdjecie wkleje jutro ;]
 
reklama
Angel - Nie mam jeszcze terminu na 2 USG. Wiem, że będzie w 20 tygodniu. Mają przysłać list.

Cieszę się, że tyle dziś dobrych nowin ;)
 
Do góry