reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gina i zdjecia USG maluszków :)

Igocencja trzymam kciuki za Twoje badania. Mi dzisiaj ginka powiedziała że mój mąż też sobie musi zrobić to badanie, bo prawdopodobieństwo zakażenia jest niskie, ale jest...
 
reklama
nanusia a w PL obrzezanie jest legalne? mi się to kojarzy tylko z bezsensownym kaleczeniem ciała..ja widziałam filmik z obrzezania dziewczynek w Afryce..wiem, że to co innego, ale mam to ciągle przed oczami i nie mogę pojąć jak można coś takiego zrobić własnemu dziecku..
 
No włąśnie dzis w tv widziałam reportaż o HCV i że bardzo duzo osób nawet nie wie że jest zarażonym tym wirusem a zycie z wirusem jest podobno nie fajne ;-) i każdy powinien tak dla siebie takie badanie zrobić.Mój ginek nie kierował mnie na takie badanie więc juz kolejne co musze sie jego zapytać na wizycie.
Co do obrzezania to hmm tez mam dziwne i miesane uczucia co do tego.Wiem że ten obrządek z latami juz zanika i chyba włąśnie głównie z powodów religijnych to się wykonuje u chłopców.Nawet nie wiem co ma na celu taki zabieg i mi sie kojarzy z okaleczaniem niżeli z czyms co ma jakis pozytywny wpływ na chłopców.
 
nanusia a w PL obrzezanie jest legalne? mi się to kojarzy tylko z bezsensownym kaleczeniem ciała..ja widziałam filmik z obrzezania dziewczynek w Afryce..wiem, że to co innego, ale mam to ciągle przed oczami i nie mogę pojąć jak można coś takiego zrobić własnemu dziecku..

legalne legalne, tylko,że robi to się ze skierowaniem w przypadku problemów z napletkiem lub w prywatnych klinikach.
Obrzezanie dziewczynek a chłopców to dwie różne sprawy.
Z tego co czytałam to nawet coraz wiecej osób jest obrzezanych nawet na wlasne zyczenie
 
Mama mi wczoraj mówiła, że w telewizji mówili o tym, że coraz więcej osób żyje z żółtaczką, że najłatwiej jest się nią zarazić podczas pobierania krwi (tylko jak skoro każdy ma swoją, nową, igłę i strzykawkę?) lub podczas wizyty u lekarza...
Chyba to co Magda oglądała :-)
Ja miałam badanie na początku ciąży, teraz pewnie znów będę robić :-)

A co do paciorkowca... To nie jest wskazanie do CC!! Ważne jest to, żeby wiedzieć, że się to ma, żeby podać odpowiedni antybiotyk mamie i dziecku, ale wskazaniem do CC to to nie jest...
 
Ja po wczorajszej wizycie. Szyjka wysoko, zamknieta, macica jak to doktor okreslil - zrelaksowana :) Maluch glowka w dol, wazy juz 1800 g, jadra zeszly do moszny co jest potwirdzeniem meskosci mojego synka. Ma coraz sliczniejsza buzke, dostalam znowu 3 zdjeica, kurcze album sobie zaloze :p Wreszcie po calej ciazy bez fotek jestem obdarowywana masa pieknym pamiatkowych zdjec.
 
Madzik - oby wszystko było dobrze, ważne ze maleństwo zdrowe...
Patka - fajnie, ze wszystko dobrze, też bym chciała tyle przybrać przez całą ciążę.

Ja czytałam w jakimś poradniku, że przez pierwszy rok nie należy ruszać napletka i widzę, ze tu opinie sie powtarzają, ze istnieje możliwość zrośnięcia, ale jest to bardzo rzadkie i ze dopiero po roku się rusza (przesuwa, zwał jak zwał), żeby się nie zrósł. Ale tak sobie myślę, ze mężuś będzie kąpał małego, więc niech się nad tym głowi hehe.

W poniedziałek popołudniu mam wizytę, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, już się nie mogę doczekać. Nogi jak miałam spuchnięte tak mam, ale może mnie nie zamkną w szpitalu na obserwację, oby...
 
reklama
Madzik - oby wszystko było dobrze, ważne ze maleństwo zdrowe...
Patka - fajnie, ze wszystko dobrze, też bym chciała tyle przybrać przez całą ciążę.

Ja czytałam w jakimś poradniku, że przez pierwszy rok nie należy ruszać napletka i widzę, ze tu opinie sie powtarzają, ze istnieje możliwość zrośnięcia, ale jest to bardzo rzadkie i ze dopiero po roku się rusza (przesuwa, zwał jak zwał), żeby się nie zrósł. Ale tak sobie myślę, ze mężuś będzie kąpał małego, więc niech się nad tym głowi hehe.

W poniedziałek popołudniu mam wizytę, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, już się nie mogę doczekać. Nogi jak miałam spuchnięte tak mam, ale może mnie nie zamkną w szpitalu na obserwację, oby...

a rbiłąs badania czy w moczu nie ma białka ? bo jesli opuchlizna nie schodzi to troszkę źle :( ale głowa do góry !
 
Do góry