reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

nina2013 ja też jeszcze nie czuje ruchów a jesteśmy na tym samym etapie. pocieszam się że lada dzień!
Evelinkaaa - a toksoplazmoza, różyczka, cytomegalia, badanie moczu - nic? Jeśli nie to chyba jednak warto by rozejrzeć się jeszcze i iść do kogoś innego, takie jest moje zdanie. Zwłaszcza jeśli coś Cię niepokoi - bo tylko niepotrzebnie się denerwujesz!

Ja idę jutro na wizytę, moja ginekolożka nadal chora więc wcisnęli mnie do innej - zobaczę jak będzie, mam nadzieję, że ok.
 
reklama
Evelinka sluchaj ja robilam w 6 tygodniu badania i miesiac temu jak bylam u lekarza to zlecili mi morfologie i mocz, i wizyte mam w srode i zobacze co dalej ale juz robilam je conajmniej dwa razy i dodtakowo kazali mi jeszcze w 20 tygodniu isc na usg połówkowe ...wiec ja na twoim miejscu jednak bym poszla do innego lekarza na konsultacje. Co do wagi ja przytyłam chyba 1 kilo..:)
 
Dziewczyny chciałam sie pochwalić, że jak byłam w środe na wizycie to dowiedziałam, sie że na 99% bedzie chłopak:) Drugi syn. Tak po cichu marzyłam o córce, ale wkoncu nie ważne jaka płeć. Młody cieszy sie że będzie miał brata. Maleństwo ma ok 15cm i waży 150g. Ale jestem szczęsliwa że wszystko ok, bo ruchów także nadal nie czuje, pomimo ze to moja 2 ciąża, ale jestem juz spokojna jak zobaczyłam maleństwo na USG jak sie rusza:)

Gratuluje :) wszystkie wiemy jak kojaco na serce dziala widok naszego Dzidziusia :)

Cześć dziewczyny :( a ja właśnie jestem po wizycie i jestem strasznie rozczarowana i wkur... moją lekarką prowadzącą :wściekła/y: poszłam dzisiaj z nastawieniem ze dostanę skierowanie pewnie już w końcu na jakieś badania i że w końcu uda się podejrzeć płeć dzidziusia i sprawdzić czy wszystko jest ok ! A tu lekarka znów po raz chyba już 3-ci zrobiła mi ph pochwy i coś tam jeszcze na samolocie i dziękuję zapraszam za 4 tygodnie :szok: więc ja a jakieś badania czy coś ? a ona tak za 4 tygodnie !
Odkąd jestem w ciąży miałam robioną tylko raz morfologię i testy Pappa i to wszystko aaa i USG miałam jedno w gabinecie na NFZ no i jedno prywatnie w 5 tygodniu ciąży no i w 13 tygodniu USG prenatalne.
Ostatnio przyjęła Mnie poza kolejnością bo miałam straszne skurcze przepisała jakieś leki i teraz nawet nie zapytała jak się czuję, czy już przeszło, czy maluszek się rusza czy już czuję, no i co Mnie najbardziej martwi to schudłam kolejny kilogram ! i też nic na ten temat nie mówiła a to chyba nie jest normalne skoro to już prawie połowa ciąży bo właśnie zaczęłam 19 tydzień :( ajjj już sama nie wiem czy to ja jestem przewrażliwiona czy coś z tą lekarką jest nie tak :( co myślicie dziewczyny ? :(

Evelinkko nie denerwuj sie, to przede wszystkim. Mozesz zawsze isc do innego lekarza prywatnie lub na NFZ. Powinnas raczej (jesli nie miala w ciazy robionych jeszcze) zrobic badania na rozyczke, toxoplazmoze i mocz. To chyba wazne badania bo mozna leczyc w ciazy w razie czego pewne infekcje. Co do USG to jak na NFZ to i tak juz sporo mialas :) zawsze mozesz skorzystac z prywtanych gabinetów i zrobic je na wlasna reke. Nie martw sie tylko skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem. Zawsze to drugi punkt widzenia!
 
Oiwia gratuluję syneczka:) Niby tyle dziewczynek było a na forum Chłopiec czy dziewczynka póki co jest 5 do 3 dla chłopców:))

Evwlinka co lekarz to inaczej. Ja na każdej wizycie mam i badanie ginekologiczne i usg ale dlatego że może prywatnie. Jeśli czujesz się zdenerwowana i niepewna to zrób skok w bok jak niektóre z nas i tyle:)
 
Cześć dziewczyny :-)
Evelinkaaa nie denerwuj się bo to nie ma sensu. Jedyne co, to odbije się na Tobie i maleństwu. Także policz do 10 i się nie martw. Przecież, zawsze możesz zmienić lekarza na innego. To nie są czasy, żeby tak ludzi traktować. Ja to bym na pewno poszła do innego. Z moim temperamentem to jeszcze bym lekarza wyzwała.

Ja na mojego w sumie nie mogę narzekać. Chociaż nie wiem czy przez to, że chodzę prywatnie, ale USG mam na każdej wizycie. Teraz w czwartek byliśmy z mężem u lekarza i najpierw miałam USG do pochwowe ale dzidzia się dupcią odwróciła no to mój M męczył lekarza i zrobił drugie USG i gdyby nie on to byśmy jeszcze nie widzieli a tak to na początku kwietnia z nami będzie synuś :-)
 
Cześć dziewczyny :( a ja właśnie jestem po wizycie i jestem strasznie rozczarowana i wkur... moją lekarką prowadzącą :wściekła/y: poszłam dzisiaj z nastawieniem ze dostanę skierowanie pewnie już w końcu na jakieś badania i że w końcu uda się podejrzeć płeć dzidziusia i sprawdzić czy wszystko jest ok ! A tu lekarka znów po raz chyba już 3-ci zrobiła mi ph pochwy i coś tam jeszcze na samolocie i dziękuję zapraszam za 4 tygodnie :szok: więc ja a jakieś badania czy coś ? a ona tak za 4 tygodnie !
Odkąd jestem w ciąży miałam robioną tylko raz morfologię i testy Pappa i to wszystko aaa i USG miałam jedno w gabinecie na NFZ no i jedno prywatnie w 5 tygodniu ciąży no i w 13 tygodniu USG prenatalne.
Ostatnio przyjęła Mnie poza kolejnością bo miałam straszne skurcze przepisała jakieś leki i teraz nawet nie zapytała jak się czuję, czy już przeszło, czy maluszek się rusza czy już czuję, no i co Mnie najbardziej martwi to schudłam kolejny kilogram ! i też nic na ten temat nie mówiła a to chyba nie jest normalne skoro to już prawie połowa ciąży bo właśnie zaczęłam 19 tydzień :( ajjj już sama nie wiem czy to ja jestem przewrażliwiona czy coś z tą lekarką jest nie tak :( co myślicie dziewczyny ? :(

no a ja jestem w szoku :O Chyba bym padła. Za 4 tyg ok. usg się zgadza ale gdzie jakieś badania????
To twój wybór ale ja bym zmieniła lekarza albo poszła do innego na pogadankę :)
Cześć dziewczyny :-)
Evelinkaaa nie denerwuj się bo to nie ma sensu. Jedyne co, to odbije się na Tobie i maleństwu. Także policz do 10 i się nie martw. Przecież, zawsze możesz zmienić lekarza na innego. To nie są czasy, żeby tak ludzi traktować. Ja to bym na pewno poszła do innego. Z moim temperamentem to jeszcze bym lekarza wyzwała.

Ja na mojego w sumie nie mogę narzekać. Chociaż nie wiem czy przez to, że chodzę prywatnie, ale USG mam na każdej wizycie. Teraz w czwartek byliśmy z mężem u lekarza i najpierw miałam USG do pochwowe ale dzidzia się dupcią odwróciła no to mój M męczył lekarza i zrobił drugie USG i gdyby nie on to byśmy jeszcze nie widzieli a tak to na początku kwietnia z nami będzie synuś :-)

gratki, wpisałaś płeć na wątku?
 
Evelinka to kwestia lekarza, na nfz nie ma dużo usg, a tam gdzie ja chodzę prywatnie też są trzy zalecane chyba, że wykupię dodatkowe.
W poprzedniej ciąży na nfz miałam przepisane 3 i tyle, a badania krwi co 2 mc a mocz co 1 mc.
Teraz chodzę prywatnie, ale jest dość podobnie, ale jutro mam wizytę u innego lekarza bo myślę nad zmianą właśnie.
 
Beatka, moi_pas, Marteczka, L-oka, Kroczek, Balbiś, Dagmar, Polisia bardzo Wam dziękuję za opinie i słowa otuchy bardzo się przydały i macie rację poszłam za waszymi radami i uspokoiłam się i umówiłam na wizytę prywatnie do innego lekarza na 14 listopada i po prostu jego zapytam co powinnam jeszcze zrobić za badania których nie mam itd. i pójdę je zrobić na własną rękę dla własnego spokoju :) bardzo Wam dziękuję :)

Beatka
mówiłam o dodatkowych badaniach a ona na to że za 4-ry tygodnie będę miała skierowanie i USG :/

Balbiś gratulacje synka super że już wiesz :)
 
reklama
Do góry