reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty, badania USG, wyniki badan

reklama
Aparatka ja mialam wybor bo cc ostatnie mniej niz 2lata temu. No i wybralam cc i teraz jak mi powiedziala o tej pepowinie to juz w ogole nie mam watpliwosci.

Pogadaj z prowadzaca niech co powie jakie mozliwosci i jakie ryzyko. Jak jestes drobniutka jak ja to tez bedzie trudniej urodzic 4kg, janek mial 3,5 i nie dalam rady

Koniecznie powiedz tez przy porodzie ze byl owiniety bo nie na kazdym aparacie da sie to zobaczyc. U janka to sie okazalo dopiero przy cieciu
 
Ostatnia edycja:
Wiadomo ze ja jak sie rodziłam to były inne czasy i usg nie bylo chyba takie popularne o ile bylo . Ja bym wybrałą cc bo jednak co ryzyko to ryzyko.
 
Hej
Aparatka- duży chłopiec, moja jak się urodziłą sn też była owinęta pępowiną, ale nie ma nawet wpisane tego w książeczkę, dostała 10pkt, tyle, ze ja nie wiedziałam wcześniej, żeby była owinięta,a jak bym wiedziałą to bym wybrała cc bo też jestem panikara, ja Ciebiue straszyć nie chcę, bo podobno bardzo dużo dzieci oplata się pępowiną, ale się strasznie tego boję, bo niektóre dzieci potrawfią się udusić, ja mam akurat ogromnego stracha na tym punkcie.
 
Melduję się po USG, synek ma juz 3250 więc duuuzy juz jest, jesli bym dotrwała terminu to będzie miał ponad 4 kg.
Niestety znowu się poryczałam w trakcie badania, bo synek owinął sie pępowina, ma jedną pętlę wokół szyi. Póki co mam chodzić często na KTG i liczyć ruchy płodu, ale wg lekarza który robił USG mogę rodzić naturalnie.
Nie chciałam CC ale boje się że pętla się zacisnie i bedzie kiepsko...
Miała któraś z was pępowine wokoł szyi i poród SN?

Moja kuzynka rodziła naturalnie trzy tygodnie temu i mała była owinięta dwa razy pępowiną.
 
Dzięki dziewczyny, może faktycznie nie będzie tak źle.
Josie, drobniutka to ja nie jestem, niska, ale nie drobna :) Biodra mam pokaźnych kształtów , nie miałam problemu urodzić córe 3660 SN.
Na razie zapisałam się na KTG 3 razy w tygodniu, w piątek ide do mojej lekarki, pewnie odstawimy luteine. W tej sytuacji nie chcę już przeciągać porodu, wydaje mi się że bezpieczniej będzie urodzić wcześniej. Ja już naprawde limit stresu w tej ciazy wykorzystałam podwójnie...
 
Ostatnia edycja:
apratko pięknie waży, moje wszystkie trzy owinięte pępowiną Lenka dwa razy, problem był tylko z Sarą chwilowe niedotlenienie i nie oddychała jak mi ją położyli na piersi dzięki Bogu i szybkim działaniom personelu wszystko się dobrze skończyło.
 
reklama
my po wizycie, ostatniej... mam odstawić i luteinę i magnez i czekamy na rozwój sytuacji... szyjka ma około 1cm więc myślę, że jednak w maju mała się urodzi.. obecnie waży 2840, poza tym wszystko ok. Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące!!!!
 
Do góry