reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

Jeszcze zapomniałam o zdjęciach, zrobiłam screeny z nagrania :) Dzidzia zasłaniała się ręką przed nami hihi ale nie wiem, czy dam rade Wam to pokazać :)
. Wizyta kosztowała 350zł i dodam jeszcze, że widziałam, że ma wszystkie paluszki itd, ten lekarz wszystko super opowiadał i pokazywał.
 
reklama
Jestem tak szczęśliwa :) ulga ogromna :)
Lekarz powiedział że dla niego jest wszystko ok.
Tydzień ciąży 12+5
Długość bobasa CRL 7,2 cm
Przeziernosc 2,1 mm
Kość nosowa obecna
I lekarz mówi tak: ja tu widzę chłopaka. No dziewczyn to wy nie umiecie robić ;) także drugi synek się szykuje.

Wczoraj byłam na prenatalnych. Pojechałam do MedART w Poznaniu. Ogólnie jest to klinika leczenia niepłodności, ale jest także lekarz, który zajmuje się prenatalnymi. Zacznę od tego, że wizytę miałam na 13:50. Zajechałam tam na 13:40 i Pani w recepcji powiedziała, że około 30 minut musimy poczekać, bo jest małe opóźnienie. Dostałam swój numer i miałam czekać, aż wyświetli się na monitorze. Faktycznie po tych 30 minutach wyświetlił się numer, ale nie był to mój, tylko jeszcze osoby, która była umówiona godzinę prędzej niż ja... Także czekałam kolejne 50 minut na swoją kolej. I teraz przechodząc do wizyty. Byłam u doktora Piotra Szymańskiego - bardzo w porządku lekarz i widać, że się stara zbadać jak najlepiej. Najpierw przeprowadził ze mną krótki wywiad, a następnie kazał przygotować się do badania. Z racji, że wszystko było super widać przez brzuch, to tak właśnie miałam robione usg, a dopochwowo tylko dosłownie minutę, bo chciał jeszcze sprawdzić macicę.
Przejdę teraz do mojego dzieciątka - prawdopodobnie synka, ale to tak wstępnie. Lekarz nie był pewny i sam mówił, że zobaczymy, czy się sprawdzi. Moje maleństwo ma 6 cm, wymiar dwuciemieniowy główki niecałe 2 cm, długość kości udowej 6,4 mm, przezierność karkowa 1,5mm i tutaj każdy wymiar jest w normalnie, lekarz mówił, że super rośnie i wymiary odpowiadają tygodniowi ciąży.
Łożysko znajduje się na tylnej ścianie macicy, z kosmówką już wszystko w porządku - nie ma już cech rozdzielenia i ten lekarz również nie widział już żadnego krwiaka. Budowa pępowiny prawidłowa, ilość płynu owodniowego w normie. Z serduszkiem wszystko w porządku, jest po prawidłowej stronie i ma 4 jamy. Bije 166 u/m. Lekarz sprawdzał również czaszkę, mózg, twarz, szyję, klatkę piersiową, ścianę przednią jamy brzusznej, układ pokarmowy i tu również wszystko dobrze.
Lekarz później wprowadził wszystkie dane do komputera i nie ma u mnie ryzyka, aby coś z dzieckiem było nie tak. Mówił, że na 90 % nie ma żadnych wad itd i mogę wykonać jeszcze badanie z krwi i to da kolejne 5 %, ale on sam twierdził, że nie jest to konieczne i że jeśli coś na usg widzi niepokojącego, to wtedy namawia kobietę do tego badania, a tak to nie ma konieczności. Dał mi jednak skierowanie, jeśli bym chciała ( test FMF(PAPP-A, F-BHCG)). Nie zdecydowałam się jednak na to badanie. Teraz pojadę na połówkowe między 20, a 24 tyg. Chyba wszystko napisałam :p:D:happy:

Gratuluje udanych wizyt! Mamy wysyp chlopcow :) u mnie chlopiec niepotwierdzony, ale na moj gust widzialam siusiaka na zdjeciu :D
 
Nowy
My już po wizycie lokator okazał się eleganckim małym przystojniakiempani doktor mówi że tak na 70 % to bedzie synuś więc..... Synuś zasłonił się mała rączka jakby zawstydzony że go podglądamy, ale wszystko w porządku, kawał chłopa z niego bo aż 6,5 cm jestem przeszczęśliwa, a zarazem zaskoczona, że w szpitalu mają taki sprzęt, USG 4D wszystko pięknie widzialam
 
Ja już po :) co do mnie to znowu coś w moczu i urosept chyba dozywotnio, dodatkowo zapalenie z cytologii i infekcja widoczna przy badaniu. Więc dziś jakiś antybiotyk musiałam wypić i aplikować przez kolejne dni globulki. Witamin narazie nie brać bo to ogólnie dobrze żeby nie faszerować niepotrzebnie. Oczywiście kwas foliowy i magnez zostaje.
Co do dzieciaczki dzis 12 TC i mamy 6,49 cm :) tętno 169. Stalo sobie na głowie na moim pęcherzu i ssało paluszka :) lekarka zmierzyła tylko długość i potwierdziła obecność kości nosowej i zoladka nic więcej nie chciało pokazać. I powiedziała żeby we wtorek przyjść na prenatalne też do tej przychodni ale do innego lekarza to coś więcej może się uda zobaczyć. Ale nie dała skueriwania. Widziałam jak w rejestracji babka zaznaczala że to będzie USG do 14 tyg. To będzie takie prenatalne z prawdziwego zdarzenia czy tylko takie żeby w kartę wpisać? Bo na piątek za tydzień umówiłam się prywatnie już i nie wiem co robić.
 
No wiec wreszcie po wizycie, pobieraniu krwi i szczepionce na grype :) Maleństwo ma się dobrze, ma teraz 5,96cm. Termin przesunał się z 19 na 15. Wszystko na miejscu, rośnie nam mała małpka jak to powiedziala pielęgniarka, wygibasy nie miały końca, dzidzia się z nami przywitała i pomachała rączką. Niestety płci nie można było określić.
 
Wczoraj byliśmy na wizycie i chyba faktycznie dzień chłopca, u nas też chłopaczyna i matczyne serce dobrze czuło od początku ;-). Mały mierzy ciut ponad 9 cm i waży 121 gr, pomiary wyszły dobrze, kręcił się i obracał aż wywalił siusiaczka nam przed nos. Śmieszny mały człowiek, nasze kochane serduszko. Czekam na omówienie prenatalnych, a kolejna wizyta 03.11.
IMG_20181004_154806667.jpg
IMG_20181004_154914370.jpg
IMG_20181005_072455.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181004_154806667.jpg
    IMG_20181004_154806667.jpg
    263 KB · Wyświetleń: 906
  • IMG_20181004_154914370.jpg
    IMG_20181004_154914370.jpg
    310 KB · Wyświetleń: 867
  • IMG_20181005_072455.jpg
    IMG_20181005_072455.jpg
    236 KB · Wyświetleń: 848
reklama
Do góry