reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Hehehe tak to jest jak się nie dopowie do końca i niepotrzebnie wywołałam dyskusję :-) Poprostu gdzieś to już na babyboom opisywałam szczegółowo (możliwe że w lutówkach) i nie chciałam się powtarzać. Ano pierwsze badanie na podstawie glukometru miałam w gabinecie swojej gin i tam wynik testu obciążenia 75 glukozy był: na czczo 95, po 1h od wypicia 220, po 2h od wypicia 153. Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej i tam po tygodniu w laboratorium powtarzali mi test z krwi żylnej i wyszło: na czczo 82, po 1h 147, po 2h 128 :-) oczywiście procedurę znam, grzecznie siedziałam na krzesełku i nie kombinowałam ;-)Żeby nie było tak słodko to za 2 tyg czeka mnie powtórka z rozrywki dla pewności, mam nadzieję że młodemu tyle glukozy w ciągu miesiąca nie zaszkodzi...
EwelinaK słyszałam, że rozwód kościelny jest ogromnym obciążeniem psychicznym, ciągnie się miesiącami i wykańcza... Pewnie Albert jest w stanie poświęcić się dla Ciebie i przejść przez te bagno, pytanie tylko czy jego ex też będzie się chciała poświęcać i chodzić po tych wszystkich przesłuchaniach, załatwiać dokumenty itd... No chyba że wystarczy jak jedna strona za tym chodzi, nie chce wprowadzać w błąd bo się nie znam (na szczęście). Trzymam kciuki żeby Wam się udało ;-)
a_gala co do torby szpitalnej dopisz pomadkę ochronną (niby strasznie usta schną) i landrynki (nie pozwolą Ci nic jeść, więc jak będzie się robiło słabo to nimi możesz się podratować) i podobno majtochy lepsze siateczkowe (wielorazowe) niż te jednorazówki, bo tyłek się nie poci ;-)
 
reklama
Jankesowa, ja sie z Toba zgadzam w 100%. Nie kazde duze dziecko to kwestia cukrzycy. Moje lebki wazyly sobie ponad 4kg, ale ja mialam 3,87 urodzeniowej, ich ojciec rowne 4, moje rodzenstwo od 3,78 - 4,00, rodzenstwo eksa po kolei 4,00 i wiecej. Jak dla mnie kwestia genow.
 
klaczku i ja do teraz nie zaliczam sie do szczuplych ludzi :) zwatpilam czy dobrze widze... 30 tc :szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok: ale ten czas leci :)
poroniona :) czesto cie mecza ta glukoza
 
mialam najpierw 50g i po 1h i kolejny raz 75g po 2h :)
Duzy ja nie bylam mala i M tez nie bstawiala bym ze kazde dziecko z waga powyzej 4kg to odrazu -cukrzyca ciazowa
Z Klaudią nie miałam wcale tego badania ,wiec nie wiem :no:
Z Kubusiem miałam najpierw na czczo potem godzinę po 50 glukozy .
To badanie wyszło na granicy i kazali mi zrobić z obciążeniem 75.
Znów miałam na czczo ,potem po godzinie i po dwóch.
Na czczo miałam dobry wynik ,ten po godzinie powinien być najwyższy poziom ,miałam coś ponad 240 i już nie pamiętam dokładnie ,a ten po dwóch godzinach powinien być podobny do tego na czczo.
U mnie było tutaj trochę za wysoko .
Lekarz powiedział,że ewidentna cukrzyca to to nie jest ,ale muszę zostać pod kontrolą szpitala,który się specjalizuje w cukrzycy i mam przejść na dietę .:baffled:
Kubuś urodził się bez oznak cukrzycy ,a jednak teraz jak powiedziałam co było przedtem to lekarz już zlecił badania z glukozą .Mam je zrobić do 15 tg a nie po połowie.
I trzeba bardziej uważać.
Też nie jestem niska(ponad 175 cm) i mąż facet owszem owszem ( i wzwyż i wszeż :-D:-D),ale takie tłumaczenie do lekarzy w klinice nie dociera.:no:
Mówia ,że takie są procedury i tyle.;-)
Lepiej zapobiegać niż leczyć -tyle usłyszałam.:sorry2:
I nie napisałam ,że każde dziecko w wagą ma cukrzycę tylko ,że jest "podejrzane " o cukrzycę .;-)
I takie dziecię z kręgu podejrzeń trzeba wykluczyć :rofl2:
 
poroniona to mnie uspokoiłaś jak po dwóch godzinach miałas taki wynik to ok :) I widzę że dobrze dbaja o was glukoza nie zaszkodzi napewno. zawsze patrzę na twój suwaczek co tam jest napisane :D czy liczysz ruchy że w ciągu godz mają być 10???? Mój nieraz śpi i ze 3 godz cisza jest potem jak zacznie walić to w ciągu godziny jest ze 100 heheh nie wiem co o tym mysleć ???

as mnie własnie mój ginekolog i diabetolog uczył tego co napisałas i będe sie tego trzymać. jesli chodzi o moja wagę urodzeniową to nie mialam 3 kg 2800 bodajże a mój alberto ok 4kg nikt u mnie w rodzinie nigdy nie miał cukrzycy ja miałam w 10 tyg badanie glukozą bo wyniki z krwi miałam ciut za wysokie i mnie własnie wysłał na glukozę i jestem mu za to wdzięczna:)

jankesowa dziewczyny na forum cukrzyca ciążowa tez miały wynik po 142 a w późniejszym stadium ciązy miały po 50 jednostek insuliny więc lepiej sprawdzać i wiedzieć o tym:) Powiedź mi kochana bo mówiłas że miałas własnie bóle w pachwinie czy smarowałas czymś. Myslałam ost o amolu ale się boję posmarować nogi poprostu nie daje rady gdy dłużej leżę na lewym boku to wszystko mi drętwieje cała noga boli i półdupek jeszcze bardziej:crazy: czy używałas czegoś na te bóle???

Zrobiłam przepyszna zupke i mam teraz zgage:zawstydzona/y: a wypic mleka nie mogę bo cukier mi źle wyjdzie:wściekła/y: męczy mnie ta cukrzyca
 
Ostatnia edycja:
a_gala ja też polecam siateczkowe gacie jednorazowe, bo w flizelinowych poci się pupa i są niewygodne. Weź może czystą butelkę po wodzie mineralnej takiej litrowej, będziesz mogła sobie w niej rozrobić tantum rosa do podmywania w szpitalu. Jeśli chodzi o jedzenie to mi też nie pozwolili nic jeść, żadnego batona itp. Dopuścili tylko landrynki.

kłaczku
ależ ci suwak posunął do przodu, ja cię nie mogę :D
 
Jankesowa, jutro odbijam 31. Nigdy nie bylam szczupla, teraz to juz kula armatnia z mniej wiecej adekwatna zwrotnoscia. Jeszcze 2 miesiace i Karol bedzie z nami.
EwelinaK, a migdaly? Mnie na zgage pomagaja. Albo surowa marchewka...
Magnusik, teraz to on juz jakby szybciej zasuwa. Pewnie poczul ze z gorki.

Kurcze, od dwoch dni boli mnie... hmmm... Uczucie ucisku na spojenie lonowe i bolu... kosci. Smieszne. Mam wrazenie, ze maly zaczal sobie dostosowywac kanal do ewakuacji. Mile nie jest, ale potwierdza ze poki co wszystko idzie dobrym torem. O, obudzil sie lobuziak i kopie.:-D
 
ewelina​ glukometr w domu mialam i cukier zawsze w normie bez zadnej diety wiec mnie cukrzyca nie tyczyla sie. niczym nie smarowalam bo i tak nie pomoze to ucisk na nerw i nic z tym nie zrobisz bolu nie usmiezysz jedynie jakas pozycja do siedzenia poduszka miedzy nogi albo co ;) musisz sie prze meczyc
 
kłaczku migdały odpadają ale marchewkę surową spróbuje gotowanej nie mogę ale surową tak :) dzieki :) Co do bólu ehhh szkoda gadać z tym moim drętwieniem:zawstydzona/y:

jankesowa co racja to racja muszę wytrzymać;-) ale pomarudzić czasem też :-p a powiedź mi twój Gracjanek jak się urodził z taką wagą to jaki rozmiar miał 62 czy na 68 lepsze ciuszki były chcę kupić kombinezon na zime i nie wiem jaki rozmiar bo nie wiem jak Szymek mi urośnie niby mówią że przy cukrzycy są większe dzieci i bądź tu mądry pewnie zakupię w styczniu dopiero aby być pewna że nie zamały albo nie za duży ehhh

przez tą zgagę głowa mnie rozbolała cholera przydałby mi sie kopniak w d...pę nic w tym tyg mi się nie chce :szok::sorry2:
 
reklama
hmmm zalezy ile cm maly bedzie mial bo sa dzieci ponad 4kg i 56cm a Gracjan 4260 i 62 cm w niektore 62 wcvhodzil ale raz dwa na 68 przeszlam a kombinezonik moze byc wiekszy z tym ze niektore na 68 to sa naprawde wieeeelkieeeee, jasne ze po narzekac mozesz hihihi robilam to samo ale pomoc to raczej nic nie pomoze
 
Do góry