reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek beflerski - nie tylko dla belfrów;)

reklama
oj asioczek no znam osobiscie kilku anglikow, ktorzy mowia po polsku, no wiadomo przeciez ze oni nie ucza sie tak naszego jezyka jak my ich ale zdarzaja sie, nie slyszalas nigdy?? ::) :D
 
kaśka76 pisze:
o w mordę Asioczek to jako kto Ty pracujesz????????????

Kaśka po polsku teraz jestem kierownikiem technicznym (ang. technical unit manager). A jeszcze 2 lata temu byłam konsultantem/programistą.

Ewunia no znam kilku obcokrajowców władających naszym rodzimym językiem z różnym skutkiem. Ale nie jest to do końca to samo, część uczy się dla własnej przyjemności, część bo się osiedliła w Polsce i żona Polka i dzieci dwu lub trójjęzyczne. Ale od nich nikt nie wymaga,żeby po polsku mówili poprawna polszczyzną bez wtop gramatycznych i stylistycznych. A niestety w pracy na pewnym poziomie wymaga się języka angielskiego poprawnego. Zauważyłam to w momencie, gdy z normalnego technicznego pracownika awansowałam wyżej. na stanowisu informatyka/programisty nikt na gramatykę nie musi uważac, ważne, że z ta drugą stroną sie dogadasz. A już poziom wyżej to jest wyższa szkoła jazdy. Krótko mówiąc szybko musiałam przejść kurs pisania maili spadaj na drzewo w dyplomatyczny i gramatyczny sposób.

A i tak Anglicy w porówaniu do Niemców to mały pikuś.
 
no to mnei nie zrozumialas bo ja nie pisalam o ludziach ktorym jezyk jest niezbedny w pracy, a poza tym z tym tez jest roznie...prezydent wcale nie mowi po angielsku i tez dobrze ::) :p
 
ewunia_23 pisze:
no to mnei nie zrozumialas bo ja nie pisalam o ludziach ktorym jezyk jest niezbedny w pracy, a poza tym z tym tez jest roznie...prezydent wcale nie mowi po angielsku i tez dobrze ::) :p

A nasz prezydent nie mowi w obcym języku więc w Świat nie wyjeżdża :) On zapewne czeka, aż reszta świata nauczy się polskiego.
 
Patrzyłam na necie na tą metode callana jest w sumie we wrocławiu mozna zrobic 3miesieczny kurs musze o tym pomyslec wychodzi za 72lekcje 781zl troche kasy jest ::)
no zobacze jeszcze
 
KingaP pisze:
asioczek: jak zareagowałaś na maila? ;D ;D

asioczek pisze:
Dziękuje bardzo za interesujące szkolenie i pokazanie nowych możliwosci jakie daje nam nowy system.
Czy pójdziemy wieczorem na kolację ??

Niestety musiałam panu odmówić bo miałam inne plany na wieczór :) >:D >:D
A inny termin nam nie pasował, bo nieszczęśnik wyjeżdżał na jakieś spotkania. Oj jak mi było przykro :) :) :)
Ale do dzisiaj do mnie maile pisze :) I jest niepocieszony, że nie chcę na stałe do Baku się przenieść.
 
reklama
Do góry