reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wahania - czy próbować zachodzić w ciążę po poronieniu

Mam identyczny wynik badania na celiakie, oznacza to ze nie mamy genów odpowiedzialnych za ta chorobę wiec wynik jest prawidłowy :)
Konsultowałaś to z lekarzem? Kurcze, no nie powiem, ucieszyłabym się gdyby to oznaczało że nie mamy tej choroby 🥺 ale w interpretacji mam tam coś napisane ze nie wyklucza się nietolerancji glutenu 🤷‍♀️
 
reklama
Boże, tu już nie jest tak kolorowo 😞 aż boje sie dowiedzieć co oznaczają te wszystkie nieprawidłowe geny 🥺
 

Załączniki

  • IMG_20200706_123407.jpg
    IMG_20200706_123407.jpg
    84,1 KB · Wyświetleń: 40
Boże, tu już nie jest tak kolorowo 😞 aż boje sie dowiedzieć co oznaczają te wszystkie nieprawidłowe geny 🥺
Nie wiem co z czynnikiem V leiden, ale pozostałe nieprawidłowe świadczą tylko o tym, ze masz podwyższone ryzyko zachorowań na choroby układu krążenia i serca co kwalifikuje Cię do przyjmowania heparyny i acardu. Dodatkowo musisz przyjmować witaminy w formie metylowanej, bo nie wchłaniają Ci się prawidłowo te przyjmowane zwykłe. Nie ma tragedii :)
 
Nie wiem co z czynnikiem V leiden, ale pozostałe nieprawidłowe świadczą tylko o tym, ze masz podwyższone ryzyko zachorowań na choroby układu krążenia i serca co kwalifikuje Cię do przyjmowania heparyny i acardu. Dodatkowo musisz przyjmować witaminy w formie metylowanej, bo nie wchłaniają Ci się prawidłowo te przyjmowane zwykłe. Nie ma tragedii :)

Na forum chyba można zliczyć na palcach 1 ręki osoby, które mają czysto.
To chyba też nie musiało się przyczynic do poronienia, ja mam mthfr i pai i zdania były podzielone.
 
Boże, tu już nie jest tak kolorowo 😞 aż boje sie dowiedzieć co oznaczają te wszystkie nieprawidłowe geny 🥺
Sorki, nie V leiden, tylko R2.
W mutacjach, nawet jeśli Występują, ale są w układach heterozygotycznych nie ma tragedii. O wiele gorzej jakby układ był homozygotyczny. Myśle, ze spokojnie możesz przy takich wynikach zajść w ciąże i przejąć ja zdrowo przy odpowiedniej opiece ginekologicznej :)
 
Podobno pai1 nie jest nawet wskazaniem do stosowania acardu w ciąży według genetyków a tym bardziej heparyny. Mthfr to tylko metylowane witaminy. Nie wiem co z v leiden.
Nie wiem co z czynnikiem V leiden, ale pozostałe nieprawidłowe świadczą tylko o tym, ze masz podwyższone ryzyko zachorowań na choroby układu krążenia i serca co kwalifikuje Cię do przyjmowania heparyny i acardu. Dodatkowo musisz przyjmować witaminy w formie metylowanej, bo nie wchłaniają Ci się prawidłowo te przyjmowane zwykłe. Nie ma tragedii :)
 
Na forum chyba można zliczyć na palcach 1 ręki osoby, które mają czysto.
To chyba też nie musiało się przyczynic do poronienia, ja mam mthfr i pai i zdania były podzielone.
W którymś artykule wydanym przez Polskie Stowarzyszenie Ginekologów Jest napisane, ze PAI 1 i MTHFR w ogóle nie powinny być brane pod uwagę w przypadku poronień 🤷🏻‍♀️
Ja u siebie tez je zrobiłam, później wyczytałam cały chyba internet W sprawie interpretacji wyników.
 
Podobno pai1 nie jest nawet wskazaniem do stosowania acardu w ciąży według genetyków a tym bardziej heparyny. Mthfr to tylko metylowane witaminy. Nie wiem co z v leiden.
Mi na tej podstawie lekarz gin wprowadził właśnie heparynę i acard. Mam nawet zapisane to w karcie ciąży. Z tym, ze ja do tego miałam jeszcze niskie białko S.
I wez bądź tu teraz mądrym :)
 
W którymś artykule wydanym przez Polskie Stowarzyszenie Ginekologów Jest napisane, ze PAI 1 i MTHFR w ogóle nie powinny być brane pod uwagę w przypadku poronień 🤷🏻‍♀️
Ja u siebie tez je zrobiłam, później wyczytałam cały chyba internet W sprawie interpretacji wyników.

Coś chyba podobnego widziałam o metylach, że mthfr nie jest wskazaniem do brania ich, że normalnie zwykły kwas. Taki sam pogląd mieli lekarze, u których byłam. Jedynie do PAI boam homo acard a potem heparyna.
Wszystko to dziwne i skomplikowane.
 
reklama
@MalyGosc @aga.i.nieszka dziękuję za odpowiedzi ❤ ja po od czytaniu tych wyników i przejrzeniu kilku stron z Google wpadłam w mega dołek 😞 cała nadzieja gdzieś prysnęła. Ale skoro piszecie ze nie jest tak źle to tego będę się trzymać. Oczywiście spamuje na całym forum tymi wynikami więc nie miejcie mi za złe 🥺
Idę dzisiaj do ginekologa, pokaże mu te wyniki. Jestem ciekawa czy będzie się w ogóle w tym orientował 🤷‍♀️
No i obowiązkowo będę się umawiać na tele poradę z genetykiem przez profil testdna.pl
 
Do góry