reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciązy

ja też po swojemu dzielę tygodnie na 4 i odejmuję te dwa pierwsze kiedy jeszcze nie jesteśmy w ciąży a już sie liczą. Mi wychodzi wtedy, że po 23 tyg jest 6 miesiąc i mniej więcej się zgadza. Są dokładne tabele ale ich z głowy nie zamiętam a tak ma na szybko odpowiedź. Czyli u mnie pierwszy tydzień 6 miesiąca ;-) Przy takim liczeniu zostają mi bonusowe 2 tygodnie ale to olewam :-D

Agnes a Ty masz skończony 5 miesiąc a jesteś w 6 oczywiście tak mniej więcej :))

A waga po świętach spadła :cool2: autentycznie w tej ciąży im więcej jem tym mniej ważę :szok: Czyli dalej +1 a było już + 1,5. Właśnie robię test na obciążenie glukozą i po godzinie już miałam za duży cukier czekam jeszcze na wynik po dwóch ale na stówę mam cukrzycę czyli dietka i mam nadzieję brak wzrostu wagi w związku z tym ;-)

Ja liczę identycznie tak jak Ty miesiące ciąży :) czyli 23.tydzień to początek 6.miesiąca, zostaną dwa tyg. ostatnie,ale już wówczas nie będzie nas to interesowało, będziemy myślały tylko o porodzie :):):) zresztą większość źródeł tak własnie podaje :)
 
reklama
Kakarolina to ile juz razy pilas ta glukoze?kurcze tez bym zrobila ten test w domu ale boje sie bo ktos mi mowil ze czeste robienie glukozy w ciazy jest niebezpieczne.Moze przez omdlenia i wymioty ktore sie zdarzaja w trakcie testu?I gin nic ci nie mowi na temat cukrzycy?Mi powiedziala ze wsadzi mnie do szpitala jak wyjdzie cukrzyca,ale po co?Nie wystarczy dietetyk od razu tylo szpital?Moge sie od tego jakos wykrecic?Zreszta jak nie wyladuje w szpitalu na cukrzyce to na bank na cisnienie,bo juz wczoraj z nerw mialam nadcisnienie:szok:A dlaczego od cisnienia nie mozna brac lekow w domu.tylko ten szpital i szpital ciagle slysze
 
Ja ważę 81 kg przy wzroście 165 cm. Przed ciążą ważyłam 84. Zdaje sobie sprawę, że to bardzo dużo, ale cóż. Na razie nie jem za dwoje także jest spoko. :-) Jestem w 21 tc.
 
Doti ja tej glukozy nie łykam sobie kiedy mi się podoba bo mi się to nie podoba;-) ale z polecenia mojej gin (a w domu robię bo mam glukometr a badanie jest proste:)) podobno przy poprzedniej cukrzycy robi się to badanie w 11td i po 23tc no i potem chyba w 32tc. Dodatkowo miałam też właśnie ze względu na cukrzycę testy Pappa i dokładne badanie serca (jeszcze echo przede mną) bo tu jest zagrożenie dla rozwoju, No i moja gin mi mówiła, że bardzo często w pierwszej ciąży jest cukrzyca a w drugiej nadciśnienie ale o szpitalu ani nie słucham zresztą mnie nie wyślą bo się nie dam :)) pewnie chcą ci zrobić profil glikemiczny ale ja jestem dorosła i odpowiedzialna i zrobiłabym to badanie w domu.
 
Ja tez mam glukometr tylko paskow mi zabraklo.Kurcze szkoda mi kasy bo to pewnie teraz z 80 zl.Recepty oczywiscie nie dostalam i nie dostane dopoki czarno na bialym nie bedzie ze mam cukrzyce.
 
Tak jak myślałam, dałam czady w tym miesiącu, 4kg od ostatniej wizyty, ale dr powiedziała, żeby się nie przejmować, bo na tym etapie to wszystkie tyją a potem się normuje :)
 
Doti12 do szpitala lekarz może Cię wsadzić aby zrbili krzywą cukrową.
Ja też już glukoze 75 ml mam za sobą. Wyszedł mi bardzo wysoki cukier, i na szczęście po otrzymaniu wniku od razu zgłosiłam się do lekarza bo miałąm straszne skurcze, twardnienie brzucha i wyszło mi na badaniu skrócenie szyjki macicy i zagrożenie poronieniem - także od razu szpital.
Tam właśnie zrobili mi krzywą, ale wyszło że z cukrem wszystko jest ok. Na wypisie napisali - obserwacja w kierunku cykrzycy negatywna. Także z tego się ciesze, ale i tak dla własnego spokoju stosuje dietę.
A z tymi paskami to może ktoś znajomy ma cukrzycę i można go poprosić żeby załatwił receptę od swojego lekarza.
 
reklama
Ja sie zdziwilam, myslalam ze po swietach bedzie gorzej i dodatkowo jak dowiedzialam sie ze Maluch dosc spora wage ma to dodatkowo mnie zaskoczyl fakt ze u mnie w ciagu 4 tygodni-2kg tylko na plusie:szok:
 
Do góry