reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

ja specjalnie nic nie robiłam by przytyć, w pierwszych 2 miesiącach schudłam z 54 do 51 kilo, teraz koniec czwartego i juz jest 56 kilo i brzuch widać od mniej więcej miesiąca, a od jakiś 2 tyogodni widzą go obcy ludzie i dziś było mi miło, bo mi pani ustapiła miejsce w autobusie :-)
nie chciałabym przytyć za dużom, ale co będzie to będzie, staram się jeść zdrowo, ale chcicę mam głównie na mięcho i to najlepiej smażone lub w sosie :eek: a wcześniej jadłam je sporadycznie.
Jak wyniki ok i z dzidzią ok, to nie ma się co martwić. Na tycie przyjdzie pora ;-)
 
reklama
spokojnie ja przez 6 miesiecy ciazy mialam 6kg na plusie tylko a skonczylam na 18tu ...pod koniec zaczniecie tyc w tempie ekspresowym (a w miesiac po porodzie zrzucilam wszystko;-) a nie robiłam nic tylko zwyczajnie nerwy i przemeczenie tak działa)
 
Ja w 26 tygodniu mam dopiero 1,5 kg na plusie i też wszystko jest ok :) także nie ma się czym martwić, jeśli z dzidziulek czuje sie dobrze.
 
Ja na razie tyję 0,5 kg/tydzień, wydaje mi się, że jest ok. Ale to ile się przybiera na wadze to sprawa indywidualna, tak samo jak to, kiedy widać brzuszek i kiedy czuc maleństwo :-)
 
Amiira nie martw się tym że nie tyjesz. Jeśli wyniki masz dobre i dzidzia prawidłowo się rozwija to jest się z czego cieszyć a nie martwić. Jak będziesz miała przytyć to przytyjesz. Ja mam 3 tygodnie do końca a tylko 1,5 kg na plus i nie martwi to mojego lekarz bo dzidzia i wyniki są OK. A co lepsze to mała już teraz waży 3500 i ma podobno jeszcze miejsce do rośnięcia. A więc glowa do góry, wszystko bedzie dobrze:))
 
Ja przytyłam w ciąży 20 kg teraz jestem ponad 2 miesiące po porodzie i schudłam 13kg czyli jeszcze troszke mi zostało.A zaczęłam w połowie ciaży bo do 5 miesiąca zaledwie 3kg a reszta mi przybyła później:-)
 
Ja przytyłam w ciąży 20 kg teraz jestem ponad 2 miesiące po porodzie i schudłam 13kg czyli jeszcze troszke mi zostało.A zaczęłam tyć w połowie ciaży bo do 5 miesiąca zaledwie 3kg a reszta mi przybyła później:-)
 
ja przed ciążą wazyłam 57kg, przy wzroscie 152cm wiec mialam "lekka" nadwagę:-D w ciąży przyłam 11,5kg, z czego w ostatnim m-cu nic. Teraz po porodzie 10 dni a ja mam jeszcze do wagi sprzed ciąży 1,6kg do zrzucenia, ale liczę ze zrzucę ok 8.;-)
 
Mnie w pierwszej ciąży udało się przytyć 23 kg - jadłam prawie samą chałwę :zawstydzona/y:. W drugiej ciąży utyłam 10 kg jedząc prawie sam biały ser :szok: . A teraz jestem 4 kg do przodu i pewnie z powodu diety cukrzycowej wiele mi nie dojdzie:baffled:. A dodatkowe kilogramy z pierwszej ciąży zrzucilam dopiero po drugiej..
 
reklama
Do góry