reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wymiary w ciąży :)

reklama
News,news,news ponoc w ostatnim miesiacu ciazy nie powinno sie juz przytyc,a za to mozna nawet schudnac.Potwierdzacie?

ja jeszcze nie jestem w ostatnim miesiacu, ale od ostatniej wizyty przytylam jakies 3kg, czyli najwiecej jak do tej pory. wazylam sie na wadze w domu, zobaczymy jak bedzie w piatek po wizycie u gina. ale ogolnie to mam wrazenie ze teraz potrzebuje duzo wiecej jedzenia, wiec ja napewno nie schudne. nie najadam sie juz takimi porcajmi jak wczesniej. widocznie dzidzia tego potrzebuje wiec nie odmawiam :)
wydaje mi sie ze teraz nie ma mozliwosc zeby schudnac bo przeciez dziecko przybiera na wadze caly czas.
 
A ja za to jem mniej i czuje sie pelna nawet po polowce malej pomaranczy :baffled: Wiem,ze powodem jest to moje wielowodzie i juz to przechodzilam,ale wiedzac,ze nie potrafie zjesc w jednym momencie za duzo,to jem czesto w ciagu dnia.Poza tym wchodzi we mnie wszystko :-p Mam ochote na bita smietane,wlaczam mikser i za chwile delektuje sie truskawkami z bita smietana/Mam ochote na ryz z warzywami,frytki,etc...no problem robi sie ;-)
Ale po tym jak w szpitalu "przytylam",bo oczywiscie po takiej ilosci plynow to nie bylo opcji nie zatrzymac tego w organizmie,tak wczoraj weszlam na wage i patrze a tam -1,5kg:szok: choc formowo sie nie zmienilam.
Jestem wlasnie ciekawa jak to bedzie w ostatnim miesiacu ciazy,bo w pierwszej ciazy nie bylo ostatniego miesiaca :sorry2:
 
Ja znowu nie moge za duzo jesc bo synek mi cisnie sie na przepone i nie moge oddechu zlapac:baffled:Jutro mam wizyte to zobaczymy ile przytylam mam nadzieje ze nic:-)
 
Fiore ja się chyba nie zgodzę. :no: Z Julą tyłam po 1-2kg miesiecznie a w ostatnim aż 4 kg :szok: :-D :-D a nie jadłam więcej wręcz przeciwnie :no: na pewno po części opuchlizna swoje zrobiła, ale w ostatnim miesiącu ciąży bobas głównie obrasta w tłuszczyk więc nie sądzę że się chudnie ;-) może są pojedyncze przypadki :sorry2: ale nie łudzę się. :-D
 
Ja dzisiaj byłam u ginekologa. Wyniki super, z badań wychodzi że wszystko wporządku. ALE jak lekarz zobaczył ile ważę (mam 20 kg na plusie) to mnie wyzwała powiedziała że to jest patologiczne i że przez to w szpitalu wyląduję. Jak poszłam do mamy to się poryczała (a ja rzadko płacze). Wkurzyło mnie to bo jem normalnie. Nie przesadzam nie opycham się więc co ja mam jeszcze zrobić, przestać jeść.
 
Waga z dziś 58,7kg :szok::-D a jednak zaskoczę mojego gina i przekroczę 60 kg :p i dalej jestem szprycha :D:D Mój promotor stwierdził również że mi cycki urosły :tak::-p wierze mu :p bo on takie rzeczy zauważa jako pierwsze :-p:sorry2:
 
reklama
Niestety dzieje sie jak tak duzo tyja i to nie dzieje zie dobrze :no:teraz lekarze juz bardzo pilnuja wagi, w koncu to oni odpowiadaja za pacjentke pod wzgledem medycznym i ja takich lekarzy bardzo sobie chwale:tak:nie chodzi o taki atak jak u majorki ale o zwrocenie uwagi jezeli waga rosnie za szybko. Moja kuzynka tyla na potege bo lekarka jej wmawiala ze to normalne tyc 5 kg na mc:szok:i dorobila sie 28 na plus. Ze szczuplej 50 kg dziewczyny zrobilo sie monstrum do porodu, bardzo ciezko rodzila i poddusila niestety, wtedy latwo bylo lekarzowi powiedziec - prawie pani dziecko udusila !!! - mala byla sina i wyladowala w inkubatorze. Wszystko dlatego ze ona byla tak ociezala ze ledwo chodzila, serce nie wyrabia nagle przy takim obciazeniu. Poza tym nie da sie zrzucic tego pozniej bo cialo juz nie wyglada tak jak dawniej, zostalo jej na stale pewnie z 15 -18 kg. Czy to tak zdrowo, wg mnie nie. Napewno sa przypadki ze dziwczyny tyja duzo i pozniej wszystko jest ok ale ja znam taki a nie inny .
 
Do góry