reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Waga 4-miesiecznego chłopca

Dołączył(a)
15 Grudzień 2021
Postów
5
Witam wszystkich
Mój synek ma 4miesiace, zastanawia mnie trochę jego waga.
Ma 8.2kg, nie wiem czy jest to waga prawidłowa.
Urodził się w 36.6 tygodniu ciąży i ważył 3.3 i miał 52cm. Jest karmiony od początku mm, w ciągu doby zjada 5-6 razy po 120ml.
Proszę o wasze opinie i jak ważyły wasze dzieci jak miały 4-miesiace.
 
reklama
Moj syn ważył też coś koło 8. Lekarze twierdzili, że dużo, ale w normie, jak na karmienie piersią. Myślę, że analogicznie w przypadku mm. Najlepiej zapytaj pediatry
 
Witam wszystkich
Mój synek ma 4miesiace, zastanawia mnie trochę jego waga.
Ma 8.2kg, nie wiem czy jest to waga prawidłowa.
Urodził się w 36.6 tygodniu ciąży i ważył 3.3 i miał 52cm. Jest karmiony od początku mm, w ciągu doby zjada 5-6 razy po 120ml.
Proszę o wasze opinie i jak ważyły wasze dzieci jak miały 4-miesiace.

Sprawdź na siatkach centylowych. Są internecie takie, na których nanosi się wszystkie pomiary i obserwuje czy dziecko trzyma się swojego kanału centylowego. Jak rzuciłam okiem, to dla 4 miesięcy masa 8,2 miesci się w siatce. Popatrzyłam też na siatkę dla nowodkow, i Twój syn urodził się duży, wydaje mi się, że trzyma swój kanał centylowy, więc nie na powodów do zmartiwen. Tez mam dziecko z 36tc i ważyło 2400 g, co wcale nie było uznane za jakąś patologie, bo to ok. 30 centyl. Twój z 3300, nawet patrząc na 37tc, to prawie 90 centyl.

Edit: to oznacza, że jak będziesz robić sondę w internecie, to wyjdzie Ci na to, że "wszystkie" dzieci są mniejsze. Ale co z tego? Nic. Kazde dziecko rośnie zgodnie z jakąś swoją własną natura.
 
Mój pierwszy syn 8.600 na 3.5 miesiąca. Moja kluseczka. 13 kg na rok. A W Wieku 3 lat mial 21 kg i w Tym czasie waga zastopowala gdzie wiecej rosl do góry. Już wtedy wiedzieliśmy ze bedzie miał duże dłonie 🤣
Kolejna dwojka podobnie tyła ale w wieku 16 miesięcy np waga stopowala bardziej i bylo Dlugo 16kg a teraz trzeci.Syn 3 lata i jest 17kg.(tez urodzony w 36tyg o. Wadze 3380. Podobnie jak poprzednie)

JA kp. Tak bywa bo dzieci jak dorosli sa różne :)


P. S. Bardzo dbalam o To Co jedza moje dzieciaki a syn najstarszy ma teraz. 15 lat. 189cm wzrostu i chudy jak Szkielet :p

Jak dla Mnie na razie nie masz sie czym martwić kompletnie ale obserwuj.
 
@MamaChlopca założenia są takie, że w wieku ok 6 m-cy dziecko powinno podwoić wagę urodzeniową, ok 9 miesięcy potroić. Przy kp można się nie czepiać, ale przy mm warto zasięgnąć porady lekarza ( po prostu to mleko dłużej się trawi i nie wiem jak być powinno). Oczywiście jak maluch zacznie się ruszać, to waga przystopuje. Jednak jeśli będzie zbyt pulchny to może utrudniać mu nieco rozwój. To tak ogólnie. Jednak nie da się porównywać dzieci. Każde idzie swoim tempem zarówno w jedzeniu, jak i w rozwoju. Jeśli pediatra nie widzi problemu, to nie ma sensu się go doszukiwać.
 
Mój pierwszy syn 8.600 na 3.5 miesiąca. Moja kluseczka. 13 kg na rok. A W Wieku 3 lat mial 21 kg i w Tym czasie waga zastopowala gdzie wiecej rosl do góry. Już wtedy wiedzieliśmy ze bedzie miał duże dłonie 🤣
Kolejna dwojka podobnie tyła ale w wieku 16 miesięcy np waga stopowala bardziej i bylo Dlugo 16kg a teraz trzeci.Syn 3 lata i jest 17kg.(tez urodzony w 36tyg o. Wadze 3380. Podobnie jak poprzednie)

JA kp. Tak bywa bo dzieci jak dorosli sa różne :)


P. S. Bardzo dbalam o To Co jedza moje dzieciaki a syn najstarszy ma teraz. 15 lat. 189cm wzrostu i chudy jak Szkielet :p

Jak dla Mnie na razie nie masz sie czym martwić kompletnie ale obserwuj.

Jeju jak miło jest spotkać osobę, która też ma tak duże dziecko 😅 Mój syn ma 10 lat i co prawda do 189cm jeszcze mu brakuje ale matkę 161cm już dawno przerósł. O wielkości butów nawet nie wspomnę 🙈
 
Jeju jak miło jest spotkać osobę, która też ma tak duże dziecko 😅 Mój syn ma 10 lat i co prawda do 189cm jeszcze mu brakuje ale matkę 161cm już dawno przerósł. O wielkości butów nawet nie wspomnę 🙈
Moj brat ma 196cm wzrostu i stopę kolos. Syn mamy brata to samo i widze ze moj syn podąża w ich ślady o numerze buta nie wspomnę 🤣🙈
My jestesmy wysocy.. Ja 172cm but 6 a mąż 186cm but 9 a syn oczywiscie juz więcej 🤣
Mam nadzieję że córeczka mamusi nie przerośnie 😆
 
Mój syn ważył prawie 7 kg jak miał 3 miesiące i 10 dni. Na pół roku ważył 10 kg, a zaraz będzie miał rok i waży ledwo 11, więc ta waga kiedyś staje w miejscu. Myślę że to nie jest czas na ograniczanie dziecku jedzenia.
 
reklama
Mój ważył około 5,5kg na 4 miesiące. Urodził się z wagą 3880g, ale u nas problem był z refluksem i dlatego też tak nie za wiele przybrał. Syn szwagierki ważył 9kg na 4 miesiące. Na roczek oboje ważyli po 11kg (3tyyidnie różnicy), jeśli mieści się w siatkach to chyba jest ok, potem i tak to zleci jak zacznie biegać.
 
Do góry