reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

reklama
Wynik negatywne, dziś strasznie, mała cały dzień płacze, podobno przez ciągłe uczucie głodu po sterydach
Dla ciebie jej płacz to nieziemska praca, ale to też znak, że jest trochę silniejsza... Ma siłę płakać. Chciałabym choć na godzinkę Cię odciążyć. Gdyby nie covid...
 
Mamusie może mi któras poszukać w necie co to jest świńskie oskrzele i tu wkleić ale nie link tylko treść przekopiować bo mi znalazło jeden artykuł ale mi się nie chce otworzyć bo tu jest słaby net. Podobno młoda to jeszcze ma...z góry dziękuję.
 
Ja szukam i nic na ten temat nie znalazłam może to jest slang w szpitalu? Lekarze Ci nic nie wytłumaczyli co to jest?
 
Przepraszam ze tak sie wtrącam, znalazlam artykul naukowy, przekopiuję Ci streszczenie i fragment dot świnskiego oskrzela.

Nieprawidłowe oskrzele wychodzące bezpośrednio z tchawicy lub oskrzeli głównych jest rzadką anomalią rozwojową drzewa tchawiczo-oskrzelowego. Oskrzele tchawicze zostało stwierdzone u mniej niż 1% dorosłych pacjentów, którzy mieli wykonywaną bronchoskopię; a większość z nich stanowili mężczyźni. Oskrzele tchawicze może być „przemieszczone” lub „nadliczbowe”, przy czym drugi rodzaj jest spotykany częściej. U większości pacjentów nie występują żadne objawy, chociaż zdarzają się osoby skarżące się na kaszel, krwioplucie lub nawracające infekcje płuc. Nieprawidłowość jest najczęściej rozpoznawana podczas badania tomografii komputerowej lub bronchoskopii. Świadomość istnienia anomalii może pomóc w identyfikacji lub uniknięciu okołooperacyjnych powikłań podczas ogólnego znieczulenia lub zabiegu chirurgicznego klatki piersiowej. W niniejszej pracy przedstawiono przypadek prawostronnego oskrzela tchawiczego u dorosłej kobiety skarżącej się na nawracające krwioplucie.



Oskrzele tchawicze może być typu „przemieszczonego” lub „nadliczbowego”. Gdy obecność oskrzela tchawiczego jest związana z brakiem odgałęzienia segmentowego w płacie górnym, oskrzele tchawicze nazywa się przemieszczonym. Innymi słowy, typ przemieszczony oskrzela tchawiczego posiada prawidłowy podział na segmenty płata górnego o pochodzeniu będącym odchyleniem od normy. Typ nadliczbowy jest dodatkowym oskrzelem związanym z prawidłowym obrazem rozgałęzienia płata górnego oskrzeli [2]. Typ przemieszczony spotyka się częściej niż typ nadliczbowy [1–5]. Przemieszczone oskrzele tchawicze prowadzi do szczytowego segmentu górnego płata po prawej stronie i szczytowo-tylnego segmentu płata górnego po lewej stronie. Gdy ujście oskrzela prawego płata górnego znajduje się w tchawicy i dzieli się na gałęzie segmentowe i subsegmentowe, nosi nazwę oskrzela świńskiego (pig bronchus) i jest spotykane niezwykle rzadko — w 0,2% przypadków [2]. Zwykle oskrzele prawego płata górnego wychodzi nad tętnicą płucną prawą, dlatego nazywa się go oskrzelem nadtętniczym (eparterial), natomiast oskrzele lewego płata górnego — oskrzelem podtętniczym (hyparterial), ponieważ przebiega poniżej tętnicy płucnej lewej. Oskrzele tchawicze proksymalne do miejsca odejścia płata górnego jest nazywane oskrzelem przedtętniczym po prawej stronie i nadtętniczym po lewej stronie. Oskrzele nieprawidłowe wychodzące poniżej ujścia oskrzela prawego płata górnego nazywane jest zanadtętniczym (posteparterial) po prawej stronie i zapodtętniczym (posthyparterial) po lewej [2]. Oskrzele tchawicze w opisywanym przypadku jest oskrzelem przemieszczonym przedtętniczym — ten typ oskrzela występuje najczęściej w opisywanych seriach przypadków [1–5].
 
Zrobiłam Ci screeny o ile odczytasz @NewMom
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-01-06-21-48-04-328_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2021-01-06-21-48-04-328_com.google.android.apps.docs.jpg
    600,3 KB · Wyświetleń: 116
  • Screenshot_2021-01-06-21-47-55-556_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2021-01-06-21-47-55-556_com.google.android.apps.docs.jpg
    629,6 KB · Wyświetleń: 112
  • Screenshot_2021-01-06-21-47-29-587_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2021-01-06-21-47-29-587_com.google.android.apps.docs.jpg
    488,5 KB · Wyświetleń: 111
Mamusie może mi któras poszukać w necie co to jest świńskie oskrzele i tu wkleić ale nie link tylko treść przekopiować bo mi znalazło jeden artykuł ale mi się nie chce otworzyć bo tu jest słaby net. Podobno młoda to jeszcze ma...z góry dziękuję.
Prześlij mi Twój e-mail to wyślę Ci artykuł o tzw. świńskim oskrzelu .To też inaczej oskrzele tchawicze.
Ok już widzę że dziewczyny pomogły.
 
Karmienie co trzy godziny,wlewy pompa, też już obsługuje sama, karmienie po 60 ml, wlew na dwie godz, przepływ 30 ml na godz, zamieniam się w matkę zombi, która pije teraz herbatę i je Oreo, kapie się między 3 a piąta rano, no i czuwanie przy saturacjach bo ma spadki ponizej 70 nawet przy wlewach choć już nie tak strasznie jak przy normalnym karmieniu
Kto Was wogole prowadzi?
 
reklama
My mieliśmy podobnie. Karmienie co 3h , na noc pompa i dostawał 120ml na 10/12h. Malutki przez sondę nie robił sam kupe więc musiałam my pomagać do tego inhalacje go chwile leku co 2h . Rozumiem Cię naprawdę ja o 3nieraz piłam kawę modliłam się i to aby znów był wieczór żebym mogła się położyć. Bo wiadomo w krk nie można w dzień leżeć na niektórych oddziałach ale jak zasnęłam raz drugi trzeci na siedząco podpierając się o łóżeczko później już mogłam spać po 15yrj jak lekarze poszli najgorsze że oski w dzień spał a w nocy nie.
Karmienie co trzy godziny,wlewy pompa, też już obsługuje sama, karmienie po 60 ml, wlew na dwie godz, przepływ 30 ml na godz, zamieniam się w matkę zombi, która pije teraz herbatę i je Oreo, kapie się między 3 a piąta rano, no i czuwanie przy saturacjach bo ma spadki ponizej 70 nawet przy wlewach choć już nie tak strasznie jak przy normalnym karmieniu
 
Do góry