reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

w oczekiwaniu na CIĄŻĘ...

reklama
Kruszynko z tego co czytalam na forum nie jestes jedyna z tym problemem i bez problemu dziewczeta z dwurozna macica zaszly w ciaze :) ... tak wiec nie smutaj sie , bo pomimo ze jestes "kruszynka" przwine cie na kolanko i spiore pupe ;) ... tak wiec glowa do gory :) buziaki :-*
 
kruszyno, macica dwurożna nie stanowi problemu, moze tylko pewne utrudnienie. jest tu wsród nas dziewczyna z taka wlasnie macicą i już od jakiegoś czasu cieszy sie fasolką :). gdzies tez jest wątek o tym, poszukaj, albo niech dziewczyny ci pomoga. albo ja jak wróce z pracy.
teraz uciekam, pacjentki czekają ::) ::) ::) ::)
 
Lapis_Lazuli , nieciezarna macica wlasnie powinna byc mała. i twarda. obrazowo to wielkosci sredniej sliwki, albo orzecha duzego włoskiego (sr ok 3,5 cm).

to ja codziennie mysle o dzidzi i wyobrazam sobie jak to bedzie jak bede w ciazy czy jak juz dzidzia będzie z nami :)

dzisiaj znowu bedzie seansik ;)
 
Wskazówki dla pragnących począć dziecko
Kilka podpowiedzi, szczególnie dla tych, którzy mają trudności z poczęciem dziecka.


Co może zrobić kobieta?
- odstawić hormonalną antykoncepcję
Antykoncepcja hormonalna jest praktyką, która może w znacznym stopniu trwale uszkodzić naturalną precyzyjną równowagę układu hormonalnego kobiety. Najlepiej i najzdrowiej jest pożegnać się z antykoncepcją hormonalną na zawsze i nauczyć się jak najszybciej wyciągać wnioski o stanie swojej płodności na podstawie obserwacji wskaźników płodności.

- prowadzić dokładne obserwacje wskaźników płodności
Im lepiej prowadzone obserwacje i notatki oraz im wcześniej zostały rozpoczęte tym lepiej, ze względu na pełniejszy obraz funkcjonowania własnego organizmu i zmian w nim zachodzących. Im dłuższe doświadczenie w prowadzeniu obserwacji, tym łatwiej i pewniej można wyznaczyć czas płodny i niepłodny w cyklu.

- jeśli faza lutealna jest zbyt krótka stosować terapię Castagnusem
Jeśli faza wyższych temperatur (faza lutealna) jest zbyt krótka (poniżej 11 dni), może dochodzić do poronień, ponieważ zarodek nie zdąży zagnieździć się w macicy (trudno odróżnić poronienie w tak wczesnej ciąży od zwykłego krwawienia miesiączkowego).  Aby wydłużyć fazę lutealną można stosować naturalny lek ziołowy o nazwie Castagnus. Więcej informacji: www.herbapol.pl/castagnus.htm,

- przyjmować Guaifenesin
Przyczyną niepłodności kobiety może być skąpy śluz lub jego jakość. Zaobserwowano, że guaifenesin - składnik syropów wykrztuśnych (np. Guajazyl, Robitussin) działa także na śluz szyjkowy, sprawiając, że staje się on bardziej płynny i rozciągliwy. Można spróbować, czy codzienne przyjmowanie syropu skutkuje poprawieniem się jakości śluzu (stosować ostrożnie, najlepiej w porozumieniu z lekarzem). Zobacz: www.leki.med.pl/lek.phtml?id=164&idnlek=1818&menu=4

- jeść marchewkę (wit. A)
Witamina A jest odpowiedzialna za prawidłowe działanie błon śluzowych w naszym organizmie. Można więc spróbować, czy spożywanie dużej ilości marchwi wpłynie na polepszenie się jakości śluzu.

- odpowiednia pozycja współżycia
Najlepsze są te pozycje, w których nasienie znajduje się dłuższy czas w pochwie (np. gdy kobieta leży na plecach). Po współżyciu kobieta powinna pozostać w pozycji leżącej (najlepiej jeśli biodra są odrobinę wyżej niż reszta ciała, można podłożyć poduszkę lub jasiek), aby jeszcze wydłużyć czas pozostawania nasienia w pochwie.

- relaks
Nie martwić się, tylko starać się zrelaksować, żeby problem nie powodował niepożądanych reakcji organizmu i przez to nie pogarszał sytuacji.

- domowy test na LH
Zastosować domowy test na LH ClearPlan (badanie w moczu poziomu hormonu, którego gwałtowny wzrost (pik) występuje dobę przed owulacją - test dostępny w aptekach). Pomaga on wyznaczyć optymalny czas współżycia. Po zaobserwowaniu wyniku pozytywnego należy podjąć współżycie w ciągu najbliższej doby. Więcej: www.hfsaga.com.pl/owulacyjne/default.html

Co może zrobić mężczyzna??
- pić szklankę soku pomarańczowego (lub przyjmować 1 mg wit. C) dziennie
Witamina C wpływa na ruchliwość plemników, powoduje że się nie sklejają ze sobą. W badaniach przeprowadzonych przez prof. Earla B. Dawsona na Uniwersytecie Galveston mężczyźni przyjmujący witaminę C w ilości 1mg dziennie po upływie kilku miesięcy zostało ojcami, podczas gdy nie przyjmującym jej w grupie badawczej nie udało się począć dziecka. Szklanka soku pomarańczowego zawiera ponad 1mg wit. C, więc można spróbować pić szklankę soku pomarańczowego dziennie.

- nosić spodenki bokserskie
Plemniki muszą dojrzewać w temperaturze mniejszej niż temperatura ciała, dlatego jądra umiejscowione są "na zewnętrz" ciała mężczyzny. Jeśli nosi się obcisłą bieliznę, temperatura jąder wzrasta, co wpływa niekorzystnie na dojrzewanie i produkcję plemników. Zaleca się zamianę obcisłych majtek na bokserki i obcisłych dżinsów na luźne spodnie.

- więcej się ruszać, mniej siedzieć
Z tych samych powodów co powyżej zaleca się więcej ruchu i mniej spędzania czasu za kierownica samochodu lub siedzenia przy biurku.

- powstrzymać się od współżycia przed planowanym poczęciem
Ponieważ czas dojrzewania plemników jest bardzo długi (kilka tygodni) zaleca się więc nie podejmowanie współżycia jak najdłuższy czas przed pierwszą próbą poczęcia w czasie płodnym. Czas ten potrzebny jest, aby w spermie nagromadziło się jak najwięcej dojrzałych plemników. Im dłuższy czas powstrzymania się tym lepiej.
 
reklama
Kobiece wskaźniki płodności

Układ hormonalny kobiety jest regulatorem wszystkiego, co się dzieje w organizmie kobiety. Jej cykliczna płodność jest regulowana przez wysokość stężenia pewnych substancji chemicznych (hormonów) w organizmie. Obecność określonego hormonu lub jego brak generuje pewne skutki w organizmie kobiety. Owulacja jest właśnie skutkiem tej specyficznej gry hormonów. Okazuje się, że hormony, powodując jajeczkowanie, wywołują także pewne "skutki uboczne", które są rozpoznawalne dla zdecydowanej większości kobiet i które mogą być interpretowane jako sygnały płodności lub niepłodności. Do wskaźników tych należą:

1.Wewnętrzna, podstawowa temperatura ciała (mierzona na styku błon śluzowych, a więc w ustach, w pochwie lub (najlepiej) w odbycie, codziennie po przebudzeniu o tej samej porze jeszcze przed wstaniem z łóżka). W przeciętnym cyklu można zaobserwować niższy (przed owulacją) oraz wyższy poziom temperatur (po owulacji).
2.Śluz szyjkowy lub jego brak, odczucia. Śluz ten pojawia się oraz zmienia swój wygląd i konsystencję wraz ze zbliżaniem się jajeczkowania. Na początku może być biały gęsty, lepki, zaś im bliżej owulacji tym jest bardziej przezroczysty i rozciągliwy, nawet płynny. Śluz można badać wewnątrz - przy ujściu szyjki macicy, lub na zewnątrz - na wargach sromowych. Należy zaznaczyć, że czym innym jest obserwacja śluzu (oglądanie, badanie za pomocą papieru toaletowego) i odczucie (to, co kobieta czuje w okolicy pochwy, bez prowadzenia wnikliwszych obserwacji, np.: "mokro", "ślisko", "sucho” itp.)
3.Twardość/miękkość szyjki macicy. Miękkość, uniesienie i rozwartość szyjki można łatwo samodzielnie zbadać wprowadzając do pochwy jeden lub dwa palce (pomocne przy wewnętrznym badaniu śluzu!). Badanie powinno przeprowadzać stale w takiej samej pozycji. Gdy jest czas niepłodny szyjka jest twarda (jak koniuszek nosa), gdy zbliża się owulacja, szyjka mięknie (może być miękka jak wargi).
4.Uniesienie/opuszczenie szyjki macicy. Im bliżej jajeczkowania tym wyżej znajduje się szyjka, mogą się nawet pojawić trudności w dosięgnięciu jej palcem.
5.Otwartość/zamkniętość ujścia szyjki macicy. Ujście szyjki otwiera się w miarę zbliżania się owulacji, można wyczuć palcem powiększające się wgłębienie.
6.Ból owulacyjny/ból w podbrzuszu. Ból trwający od kilku godzin do jednego dnia, zazwyczaj po jednej stronie ciała na wysokości jajników.
7.Napięcie/obrzmienie w piersiach. W okresie owulacji piersi stają się obrzmiałe i kobieta może odczuwać pewnego rodzaju napięcie lub ból.
8.Zwiększona chęć zbliżenia. Kobieta może cały cykl miesiączkowy być obojętnie nastawiona do współżycia. W okolicach czasu owulacji natomiast, może odczuwać silne pragnienie zbliżenia, trwające np. kilka godzin.
9.Kolor ścian pochwy. Ściany pochwy są intensywnie czerwone wtedy gdy kobieta jest w stanie niepłodności i stają się coraz bardziej różowe gdy zbliża się czas owulacji.
10.Inne, specyficzne objawy indywidualne. Różne kobiety mogą różnie reagować na czas owulacji. Każda kobieta może reagować w swój specyficzny, niepowtarzalny sposób. Można sobie notować różne zaobserwowane objawy towarzyszące owulacji i kierować się nimi pomagając sobie wyznaczyć czas maksymalnej płodności.

 
Do góry