reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Dziewczyny, dzień dobry w poniedziałek! 😊

Pomyślałam, że może spróbujemy odnowić kreskową tradycję podrzucania tematów do rozmowy na każdy dzień tygodnia (bez weekendów), co by nasze głowy mogły się trochę oderwać od staraczkowych spraw 🤗

Temat/pytanie na dziś:

Gdybyś dostała dzisiaj możliwość udania się w dowolne miejsce na świecie, gdzie by to było? 🛤️✈️🚢🚀

Ja mam takich takich miejsc sporo, więc gdybym miała zdecydować się tylko na jedno, to miałabym problem 😅 Nawet teraz nie umieć wybrać, więc rzucę kilka: 🇦🇺 Australia (bo bardzo mi się tam podobało i chętnie bym wróciła), 🇯🇵 Japonia (bo to totalnie różna od naszej, intrygująca i ciekawa kultura), Wyspa Wielkanocna (bo chciałabym zobaczyć te wielkie głowy 🗿 na własne oczy) i dowolna wyspa, która otoczona jest ciepłą i krystalicznie czystą wodą 🏝️
 
reklama
A taka ciekawostka mąż właśnie dostał wyniki nasienia po kuracji tamoxifenem i fertilman. ilości o 5mln więcej niż ostatnio i progresywnych 4mln więcej. Ale morfologia nadal bez zmian 1% 🫣
 

Załączniki

  • IMG_7096.jpeg
    IMG_7096.jpeg
    222,8 KB · Wyświetleń: 50
Hej, czy mogę na ławeczkę? po histeroskopii wyszedł mi odczyn dodatni chronic endometritis, jutro wizyta u lekarza i pewnie leczenie, zobaczymy co dalej. Mimo wszystko czuję przypływ nadziei, że w końcu jakaś diagnoza, a z drugiej strony strach przed tym ile ten stan zapalny mógł trwać i jakie spustoszenie wyrządził 😞 nie miałam żadnych objawów.

W czerwcu mija 1,5 roku odkąd zaczęliśmy się starać.
 
Właśnie nie wiem o co chodzi.
Chciałabym zrobić chyba jeszcze raz. Tylko to badanie jest drogie, a mamy ostanio naprawdę dużo wydatków.
Czekam już właśnie na wizytę u lekarza, bardzo jestem ciekawa co powie.
Tym bardziej, że prosiłam go, że nie chce robić tego badania bo się stresuje, że mi wynik bardzo spadnie po dwóch stymulacjach 🤡

w innym labie. Wcześniej diagnostyka, teraz Alab. Ale no bez przesady, żeby była aż taka rozbieżność w tych wynikach.
Jeden i drugi jest dość wysoki.
Teraz niby mieszczę się w górnych widełkach dla 18sto latek 😅 (a mam 32)

Moje jamniki wykazują niestety pcos, testosteron też mam w górnych granicach zawsze.
Natomiast tych wyników totalnie nie rozumiem. Co tu się podziało 🤡
Jak robiłam AMH lekarz doradzał mi, żebym robiła je w Alabie, bo z wynikami z Diagnostyki jak to określił "bywa różnie" i że wyniki nie zawsze są miarodajne (nie wiem czy to specyfika laboratorium, jestem z Krakowa).
 
Hej, czy mogę na ławeczkę? po histeroskopii wyszedł mi odczyn dodatni chronic endometritis, jutro wizyta u lekarza i pewnie leczenie, zobaczymy co dalej. Mimo wszystko czuję przypływ nadziei, że w końcu jakaś diagnoza, a z drugiej strony strach przed tym ile ten stan zapalny mógł trwać i jakie spustoszenie wyrządził 😞 nie miałam żadnych objawów.

W czerwcu mija 1,5 roku odkąd zaczęliśmy się starać.
Hej! Pewnie, już Cię zapisuję. Przykro mi z powodu diagnozy, chociaż z drugiej strony - tak, jak piszesz - przynajmniej wiadomo z czym się mierzysz i będzie można wdrożyć leczenie. Endomenda to właśnie taka podstępna bestia, która potrafi przez bardzo długi czas nie dawać żadnych objawów 😔 Chyba, że pomyliłam pojęcie z adenomiozą w tym przypadku…?
 
Hej! Pewnie, już Cię zapisuję. Przykro mi z powodu diagnozy, chociaż z drugiej strony - tak, jak piszesz - przynajmniej wiadomo z czym się mierzysz i będzie można wdrożyć leczenie. Endomenda to właśnie taka podstępna bestia, która potrafi przez bardzo długi czas nie dawać żadnych objawów 😔 Chyba, że pomyliłam pojęcie z adenomiozą w tym przypadku…?

Dzięki ❤️

sama jeszcze nie wiem "z czym to się je", wg Google'a jest to przewlekły stan zapalny macicy, z tego co mówił mi lekarz przed histero można to wyleczyć antybiotykami, a więc coś innego niż endometrioza. Jutro będę pewnie mądrzejsza po wizycie. Lekarz kazał zrobić histero po tym, jak powiedziałam, że miałam kilkanaście lat temu tzw. nadżerkę rzekomą i przez to się borykałam często z różnymi infekcjami. od dłuższego czasu miałam z tym spokój, posiewy/cytologie wychodzily ładne, a tu takie dziadostwo 😫 bądźcie czujne Dziewczyny
 
Dzięki ❤️

sama jeszcze nie wiem "z czym to się je", wg Google'a jest to przewlekły stan zapalny macicy, z tego co mówił mi lekarz przed histero można to wyleczyć antybiotykami, a więc coś innego niż endometrioza. Jutro będę pewnie mądrzejsza po wizycie. Lekarz kazał zrobić histero po tym, jak powiedziałam, że miałam kilkanaście lat temu tzw. nadżerkę rzekomą i przez to się borykałam często z różnymi infekcjami. od dłuższego czasu miałam z tym spokój, posiewy/cytologie wychodzily ładne, a tu takie dziadostwo 😫 bądźcie czujne Dziewczyny
Jestem pewna ze na kreskach któryś dziewczyna miała ten sam problem i pisała mnóstwo rad których się dowidziała! Niestety nie pamietam która to z kreskowiczek :( spróbuj poszukać lupką po „zapalenie” albo „endometrium” czy „stan zapalny” może spróbuj tez po „wlewy” bo coś mi świta ze o tym pisała , od lutego! :)
 
nie no, tam się mega dużo da ogarnąć, tylko baba na recepcji nie miła, ale chyba znalazłam na nią sposób, bo po prostu dla niej jestem mega mila mimo wszystko i ona jakoś tak zmiękła 😂😂
Hej jesteś już po usg? Była owulacja ? Ja o 14 wychodzę i już nogami przebieram 🙈
 
reklama
Dziewczyny, dzień dobry w poniedziałek! 😊

Pomyślałam, że może spróbujemy odnowić kreskową tradycję podrzucania tematów do rozmowy na każdy dzień tygodnia (bez weekendów), co by nasze głowy mogły się trochę oderwać od staraczkowych spraw 🤗

Temat/pytanie na dziś:

Gdybyś dostała dzisiaj możliwość udania się w dowolne miejsce na świecie, gdzie by to było? 🛤️✈️🚢🚀

Ja mam takich takich miejsc sporo, więc gdybym miała zdecydować się tylko na jedno, to miałabym problem 😅 Nawet teraz nie umieć wybrać, więc rzucę kilka: 🇦🇺 Australia (bo bardzo mi się tam podobało i chętnie bym wróciła), 🇯🇵 Japonia (bo to totalnie różna od naszej, intrygująca i ciekawa kultura), Wyspa Wielkanocna (bo chciałabym zobaczyć te wielkie głowy 🗿 na własne oczy) i dowolna wyspa, która otoczona jest ciepłą i krystalicznie czystą wodą 🏝️
❤️
ja chciałabym poleciec do Sevilli! Odkąd tylko przeczytałam książkę duende o facecie, który porzucił prace i zakochał się we flamenco. Może to trochę staroświeckie ale naprawdę kocham ta muzykę i wiele lat uczyłam się hiszpańskiego, chciałabym go posłuchać, porozmawiać, napić się schłodzonego wina przy jakimś świetnym wieczornym koncercie 🥺
Btw polecam serdecznie ta książkę na wakacyjne poczytanki :)
 
Do góry