reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Usuwanie kamienia nazębnego 3 trymestr

beginnermum

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2024
Postów
48
Usuwanie kamienia w 3 trymestrze - jutro zaczynam 34 tydzień (33+0) i chciałam jeszcze w tym tygodniu usunąć kamień - powinnam to zrobić w kwietniu, ale to były początki ciąży, a potem stwierdziłam, że poczekam do przyszłego roku, ale teraz pomyślałam, że może jednak lepiej jeszcze teraz, po porodzie może nie być czasu, żeby iść na wiosnę.

Czy to jest bezpieczne? Czytam niby, że tak.
 
reklama
Usuwanie kamienia w 3 trymestrze - jutro zaczynam 34 tydzień (33+0) i chciałam jeszcze w tym tygodniu usunąć kamień - powinnam to zrobić w kwietniu, ale to były początki ciąży, a potem stwierdziłam, że poczekam do przyszłego roku, ale teraz pomyślałam, że może jednak lepiej jeszcze teraz, po porodzie może nie być czasu, żeby iść na wiosnę.

Czy to jest bezpieczne? Czytam niby, że tak.
Przed rozpoczęciem zabiegu uprzedź stomatologa,że jesteś w ciąży - ale taki zabieg jest bezinwazyjny według mnie
 
Kamień usuwany się ultradźwiękami a one nie są bezpieczne w ciąży. Jednak nie jest to aż taka częstotliwość aby miała zaszkodzić.
 
Kamień usuwany się ultradźwiękami a one nie są bezpieczne w ciąży. Jednak nie jest to aż taka częstotliwość aby miała zaszkodzić.
U nas na NFZ nie wiem, czy to były ultradzwieki, ale wiem, że mnie to bolało i miałam później przez jakiś czas bardzo wrażliwe dziąsła.
W ciazy czasami kobiety po prostu mają wrażliwe dziąsła, także jeśli masz taki problem, to bym poczekała do porodu.
 
Usuwanie kamienia w 3 trymestrze - jutro zaczynam 34 tydzień (33+0) i chciałam jeszcze w tym tygodniu usunąć kamień - powinnam to zrobić w kwietniu, ale to były początki ciąży, a potem stwierdziłam, że poczekam do przyszłego roku, ale teraz pomyślałam, że może jednak lepiej jeszcze teraz, po porodzie może nie być czasu, żeby iść na wiosnę.

Czy to jest bezpieczne? Czytam niby, że tak.
Ja akurat dzisiaj byłam na usuwaniu kamienia. Jestem 34+5. Przed wizytą zeskanowano ode mnie kartę ciąży i tyle ☺️
 
reklama
Ja akurat dzisiaj byłam na usuwaniu kamienia. Jestem 34+5. Przed wizytą zeskanowano ode mnie kartę ciąży i tyle ☺️
A miałaś ultradźwiękami?

Ja już jestem po, i ta higienistka trochę marudziła, że powinno się to robić tylko w drugim trymestrze. Ale to pewnie wszystko zależy od osoby do której się trafi.

Ale młodemu chyba się podobało, albo nie, bo strasznie się wiercił w trakcie zabiegu haha
 
Do góry