reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG lipcowych fasolek i wizyty kontrolne :)

Newfie ja weszłam sama do gabinetu, ze względu na moje plamienia lekarz najpier badał mnie na fotelu, ale gdy stwierdziłą, ze to nadzerka to powiedział- proszę się ubrać, zawołamy męża i zrobimy usg:-) a mój mąż jak wszedł do gabinetu to zbladł zupełnie jakby to jego miał badać lekarz:-D
 
reklama
Madzik, Atabe ogromne gratulacje, takie duże już macie dzidziulki :tak:, i jak wyraźnie wszystko widać :tak::-).
 
Madzi,Atabe az sie serce cieszy jak sie widzi takie piekne zdjecia i duze dzieciaczki!!!az wam zazdroszcze!
ja tez zabieram jutro pierwszy raz na usg mojego M!
 
Newfie ja weszłam sama do gabinetu, ze względu na moje plamienia lekarz najpier badał mnie na fotelu, ale gdy stwierdziłą, ze to nadzerka to powiedział- proszę się ubrać, zawołamy męża i zrobimy usg:-) a mój mąż jak wszedł do gabinetu to zbladł zupełnie jakby to jego miał badać lekarz:-D

Dzięki za odpowiedź, ja też w takim razie zawołam go na samo USG, choć badania normalnego raczej nie będę mieć, bo nic się nie dzieje :tak:
 
I kurczę lipa...
Chciałam USG a ponoć pierwsze się robi po 10 tygodniu no chyba, że się coś dzieje. Twierdzi, że jak nie ma potrzeby to nie powinno się ot tak sobie wystawiać ciąży na działanie ultrasonografu. Takie są ponoć zlecenia MZ.
I tak USG będę miała dopiero 15.01.10.

Lekarz zrobił tylko badanie i stwierdził na podstawie wielkości macicy, że wszystko wskazuje na ciążę, dał skierowanie na podstawowe badania krwi, moczy, toxo i w piątek mam się zgłosić na założenie karty ciąży. M pojechał ze mną, i postał pod drzwiami :p echhh

Kurczę i nie wiem teraz czy szaleć i iść na USG prywatnie czy spokojnie poczekać do stycznia. Echhhhh a tak chciałam zobaczyć bijące serduszko....szkoda
 
To zaczej zalecenia NFZ żeby na USG zaoszczędzić :wściekła/y: To mnie właśnie wkurza w państwowej służbie zdrowia na którą płaximy co miesiąc duże pieniądze :wściekła/y:
 
I kurczę lipa...
Chciałam USG a ponoć pierwsze się robi po 10 tygodniu no chyba, że się coś dzieje. Twierdzi, że jak nie ma potrzeby to nie powinno się ot tak sobie wystawiać ciąży na działanie ultrasonografu. Takie są ponoć zlecenia MZ.

To zaczej zalecenia NFZ żeby na USG zaoszczędzić :wściekła/y:

Olyv lekarz cię dobrze poinformował, pisałam już na głównym, że są dwie szkoły za i przeciw, ale zalecenia żeby nie robić.
Newfie w prywatnej klinice (którą również poleciła mi emih) też nie robią wcześniej USG :no:, a to z NFZ nie ma żadnego związku. USG przezpochwowe nie jest tak bezpieczne jak przez powłoki brzuszne.
Olyv jeśli jednak masz się męczyć i niepotrzebnie denerwować, to dla swojego spokoju wykonaj je gdzie indziej :tak:, chyba gorszy dla maluszka duży stres.
 
Geperty - cieszę się bardzo, że wszystko w porządku u Ciebie i Maluszka :-)
Madzik, atabe - gratuluję i cieszę się z Wami :-)
Olyv - jeżeli to Ciebie uspokoi, możesz takie USG wykonać prywatnie.

Przyznam się Wam, nawet nie wiedziałam, że, tak jak pisze Geperty, są różne zdania lekarzy o USG. Mój dokładnie o wszytskim mi opowiedział, ale nie zwrócił czy nie zaznaczył, że badanie USG może być niepożądane przed 12 tygodniem.
 
Widzę,że coraz więcej przepięknych zdjątek naszych pociech.Ja również jutro mam wizytę kontrolną po szpitalu i nie wiem czy będę miała Usg.Ale jak tylko dostanę zdjęcie od razu je wkleję na forum.Miłego dnia i ogromne gratulacje.:happy:
 
reklama
I kurczę lipa...
Chciałam USG a ponoć pierwsze się robi po 10 tygodniu no chyba, że się coś dzieje. Twierdzi, że jak nie ma potrzeby to nie powinno się ot tak sobie wystawiać ciąży na działanie ultrasonografu. Takie są ponoć zlecenia MZ.
I tak USG będę miała dopiero 15.01.10.

Lekarz zrobił tylko badanie i stwierdził na podstawie wielkości macicy, że wszystko wskazuje na ciążę, dał skierowanie na podstawowe badania krwi, moczy, toxo i w piątek mam się zgłosić na założenie karty ciąży. M pojechał ze mną, i postał pod drzwiami :p echhh

Kurczę i nie wiem teraz czy szaleć i iść na USG prywatnie czy spokojnie poczekać do stycznia. Echhhhh a tak chciałam zobaczyć bijące serduszko....szkoda

Witam, u mnie było identycznie i usg zrobie dopiero w połowie stycznia to moja druga ciąża i myślę, że jak nic sie nie dzieje to jest ok.:-)
 
Do góry