reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Usg genetyczne, test pappa

usg było ok i się cieszyłam wiek ciązy 11w4d a w usg 12w, kość nosowa widoczna i autonomia płodu ok. Właśnie przepływy chyba są słabe, jak to jest oznaczone na badaniach? Brałam acar 75, teraz biorę 150 i od początku ciąży clexane. Miałam poronienie rok temu, niby z badań śliny wyszła trombofilia ale nie potwierdziła się w badaniach krwi. Tak chcemy dziecka bez wzgledu na wyniki badań i dlatego uważam, że bez sensu diagnozować i się stresować. Wolę się skupić na odpowiedniej diecie, żeby nie wystąpiło zatrucie ciążowe.
Przepływy powinnaś mieć jako FHR (serduszko) i DV PI (lub Ductus Venosus PI) (przewód żylny).
Ewentualnie może przepływy w macicy? Ale jeśli coś by było nie tak, miałabyś adnotację w uwagach/podsumowaniu. Ja mam np. za wysoką pulsację w DV (i falę odwrotną) i mam o tym dodatkowy zapis w uwagach.
 
reklama
w uwagach zapis, z uwagi na wysokie ryzyko preeklampsji wskazana profilaktyka ASA 150mg wieczorem.
fhr 151 ud/min początek skali ale niby norma
ductus venosus pi 1,130 za połową skali
wynik, który otrzymałam po badaniu usg: tętnice maciczne : Rt UtA PI 1,69, Lt UtA Pi 3,19
Na podstawie wyniku usg powiedziała mi moja prowadząca ciążę o stanie przedrzucawkowym/ preelkampsji.

Na teście pappa zahamowanie wzrostu płodu przed 37 tygodniem ciąży 1:124
 
Do góry