reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ułożenie dzidziusia

Elwirka1665

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2022
Postów
83
Witam
Obecnie jestem w 27tc .
Dzisiaj miałam wizytę u mojej Pani doktor.
Troszkę się zmartwiłam bo moja córeczka od 2-3 wizyt nie zmieniła pozycji.Jest ułożona główka do góry.Pani doktor nawet zażartowała że mam mówić do małej żeby się obróciła.Zasiala we mnie ziarenko obawy ,niepokoju.Mialam dwa porody naturalne i strasznie boje się cesarskigo cięcia.(najbardziej znieczulenia w kręgosłup i pionizacji)
Wiem że do porodu jeszcze sporo czasu i jest szansa że Nelka się obrócić główka w dół.
Czy któraś z Was miała sytuację że dziecko obróciło się główka w dół krótko przed porodem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
 
reklama
Witam
Obecnie jestem w 27tc .
Dzisiaj miałam wizytę u mojej Pani doktor.
Troszkę się zmartwiłam bo moja córeczka od 2-3 wizyt nie zmieniła pozycji.Jest ułożona główka do góry.Pani doktor nawet zażartowała że mam mówić do małej żeby się obróciła.Zasiala we mnie ziarenko obawy ,niepokoju.Mialam dwa porody naturalne i strasznie boje się cesarskigo cięcia.(najbardziej znieczulenia w kręgosłup i pionizacji)
Wiem że do porodu jeszcze sporo czasu i jest szansa że Nelka się obrócić główka w dół.
Czy któraś z Was miała sytuację że dziecko obróciło się główka w dół krótko przed porodem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Podpinam się, chociaż ja już kończę 36 tydzień, więc niestety moje szanse są już praktycznie zerowe. U Ciebie jeszcze jest sporo czasu. Też miałam dwa porody naturalne i to cc mnie przeraża 🙁
 
Witam
Obecnie jestem w 27tc .
Dzisiaj miałam wizytę u mojej Pani doktor.
Troszkę się zmartwiłam bo moja córeczka od 2-3 wizyt nie zmieniła pozycji.Jest ułożona główka do góry.Pani doktor nawet zażartowała że mam mówić do małej żeby się obróciła.Zasiala we mnie ziarenko obawy ,niepokoju.Mialam dwa porody naturalne i strasznie boje się cesarskigo cięcia.(najbardziej znieczulenia w kręgosłup i pionizacji)
Wiem że do porodu jeszcze sporo czasu i jest szansa że Nelka się obrócić główka w dół.
Czy któraś z Was miała sytuację że dziecko obróciło się główka w dół krótko przed porodem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Dziecko może obrócić się główką w dół do samego porodu. Ma jeszcze dużo miejsca. Moja odwróciła się w 28-29 tc.
 
Hej dziewczyny wszystko zależy od tego ile macie wód płodowych i od wielkości miednicy.Ja miałam mało do tego wąska miednica i już nie było szans, żeby córka się obróciła. Jest też możliwość wykonania obrotu przez lekarza, ale tak jak mówię muszą być spełnione określone warunki.
 
Witam
Obecnie jestem w 27tc .
Dzisiaj miałam wizytę u mojej Pani doktor.
Troszkę się zmartwiłam bo moja córeczka od 2-3 wizyt nie zmieniła pozycji.Jest ułożona główka do góry.Pani doktor nawet zażartowała że mam mówić do małej żeby się obróciła.Zasiala we mnie ziarenko obawy ,niepokoju.Mialam dwa porody naturalne i strasznie boje się cesarskigo cięcia.(najbardziej znieczulenia w kręgosłup i pionizacji)
Wiem że do porodu jeszcze sporo czasu i jest szansa że Nelka się obrócić główka w dół.
Czy któraś z Was miała sytuację że dziecko obróciło się główka w dół krótko przed porodem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Do 32tc powinno fiknąć

 
U mnie się nie obróciło... Na obrót osobiście bym nie pozwoliła, choć podobno bezpieczne.

PS. Jeśli miałaś 2 porody SN, to lekarze mogą zgodzić się na poród pośladkowy.
 
Mój syn obrócił się jakoś w 34-35 tygodniu, nie było to miłe i czułam to bardzo🫣 ake mimo wszystko cieszyłam się, że dał radę bo wizja cesarki też mnie przerażała 🫣
 
Moja córka obróciła się dość późno, bo dopiero w 31tc, ale trochę ją starałam się wspomóc odpowiednimi ćwiczeniami (czy było to skuteczne to nie wiem). Siostra miała za to wykonany obrót zewnętrzny dziecka i wspomina to bardzo dobrze.
 
reklama
Moja córcia fikala koziołki do samego końca. Urodziła się w 37+2 i wtedy akurat była głowa do góry chociaż pare dni wcześniej głowa w dół, ale była malutka i miałam cały czas bardzo dużo wód, pół godziny przed cc 21 fi ( chyba dobrze piszę) wiem tylko, że ponad normę. Ja i tak wiedziałam, że będzie cc wiec się rynnie martwiłam. U Ciebie jescze jest sporo czasu, u mnie w tym czasie co tydzień było inaczej 🫢
 
Do góry