reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubezpieczenie prywatne a przyszła ciąża

Dołączył(a)
15 Maj 2024
Postów
9
Witam .. Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia się dodatkowo prócz ZUS w ubezpieczalni czy to PZU czy Warta .. jestem po pierwszym poronieniu . Aktualnie nie jestem w ciąży i chciałam wykupić ubezpieczenie które będzie mnie wspierać w razie potrzeby leżenia w szpitalu .. pierwszy trymestr ciąży poronionej praktycznie cały przeleżałam w szpitalu i nie oszukujmy się ZUS nie dał ani 1zl. Nie chodzi mi już sam fakt o wypłatę z tytułu urodzenia bo aż tak daleko nie wybiegam .. a wiem że są karencję a to na 6 miesięcy a to na 9 zależy jaka ubezpieczalnia . Ale chodzi mi o sam fakt czy jeśli ubezpiecze się dziś nie będąc w ciąży .. a zajde powiedzmy za 2,3 miesiące to czy jeśli nastąpią komplikacje i zaś będę zmuszona leżeć w szpitalu to czy taka ubezpieczalnia mnie wspomoże za te dni w szpitalu ? Czy nie interesuje ich całą karencja nawet jeśli jest to początek ciąży .. nie wybiegam do porodu . ?? Jak mam to rozumieć ? Proszę o opinie
 
reklama
Musisz dokladnie przeczytać owu. Niektóre ubezpieczalnie wyłączają świadczenia za pobyt w szpitalu związany z ciąża. Karencja jako taka obowiązuje chyba tylko za urodzenie i śmierć np rodziców (tak było w moich ubezpieczeniech). Pobyt w szpitalu od razu byl objety ubezpieczeniem. Tylko w pierwszym miałam płacone dopiero powyżej 4dni pobytu (tam było wyłączenie pobytów związanych z ciaza), a w drugim już od 1 dnia i ciąża nie była wyłączeniem. Obie to pracowe grupówki.
 
Musisz dokladnie przeczytać owu. Niektóre ubezpieczalnie wyłączają świadczenia za pobyt w szpitalu związany z ciąża. Karencja jako taka obowiązuje chyba tylko za urodzenie i śmierć np rodziców (tak było w moich ubezpieczeniech). Pobyt w szpitalu od razu byl objety ubezpieczeniem. Tylko w pierwszym miałam płacone dopiero powyżej 4dni pobytu (tam było wyłączenie pobytów związanych z ciaza), a w drugim już od 1 dnia i ciąża nie była wyłączeniem. Obie to pracowe grupówki.
Dziękuję za odpowiedź . Chce się troszkę dowiedzieć od ludzi bo byłam w jednej placówce ale była tak opryskliwa Pani że z automatu nie było o czym z nią rozmawiać bo na wszystko odpowiadała że trza było wcześniej pomyśleć albo poczekać.. dramat . I dlatego chcę pierw zasięgnąć opinii później gdzieś z jakąś wiedzą pójść i zapytać . Dziękuję
 
No jasne, że ZUS nic dodatkowo nie wypłaca, bo panstwo pokrywa już Twój pobyt w szpitalu - polecam sobie sprawdzić na govie o jakich kwotach mowa, leżałam z poronieniem 3 dobry w Warszawie i zapłacono za to ponad 4000PLN. Powinni za to wypłacić ci 80% pensji jeśli jesteś na umowie o pracę, bo na ten okres jest wystawiane L4.
 
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie bo to zależy od Twojeh umowy.
U mnie płacą, za każdy dzień pobytu w szpitalu ale musisz być min. 4 dni. Karencji nie miałam bo to grupówka w pracy za 7zł miesięcznie. Ale ja akurat miałam CP i ciążę po wielu latach pracy. Za 8 dni w szpitalu dostałam ok 1500zł
 
W OWU z PZU masz np.
W okresie pierwszych 30 dni, licząc od początku odpowiedzialności w stosunku do ubezpieczonego (karencja), PZU Życie SA ponosi odpowiedzialność jedynie z tytułu pobytu w szpitalu spowodowanego leczeniem następstw nieszczęśliwego wypadku zaistniałego w okresie odpowiedzialności PZU Życie SA.
 
Trzeba uwazac bo niektore ubezpieczalnie nie traktuja ciazy jako choroby i nie wyplacaja nawet za pobyt w szpitalu nawet powyzej ilus dni
 
Ja płacę dodatkowo za ubezpieczenie zbiorowe w pracy - za cały pobyt w szpitalu w czasie ciąży (5 dni na patologii i 3 po porodzie) dostałam świadczenie. Tylko musiałam złożyć wniosek, dołączyć wypis ze szpitala i krótko opisać/uzasadnić pobyt. U mnie w pracy były dwie firmy ubezpieczeniowe do wyboru, jedna miała karencję 6 miesięcy, druga żadnej. Są też różne stawki ubezpieczeń i przy zmianie też jest chyba jakiś okres karencji
 
reklama
Ja ostatnio dostałam propozycję ubezpieczenia grupowego w pracy i było napisane, że świadczenie szpitalne nie przysługuje w przypadku hospitalizacji związanej z ciążą. Także wszystko trzeba sprawdzać...
 
reklama
Do góry