reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Bedytka, Aluta to jest champion w chorowaniu, co choroba to szybciej zdrowieje ;-):-D
Na naszym antybiotyku napisane jest, zeby nie trzymac w lodowce :no:ale z Sara, podobnie jak u Mady, by i tak to nie przeszlo, mecze sie z nia cholernie z tym antybiotykiem i modle sie juz o piatek, bo wtedy konczymy kuracje :tak::-)
 
reklama
no ja wiem, że nie wszystkie leki w lodówce się trzyma...:-p
Alka wie, że to lekarstwa, no ale i tak udaje że to lody :-)
ja też się cieszę, że tak szybko przechodzi te choróbska, widać ten esberitox tak dobrze na nią działa, bo wiem, że nie wszystkie dzieciaki go tolerują:tak:
 
No i jestesmy po kontroli, Sara zdrowa juz, jeszcze tylko do jutra ma brac antybiotyk i przez kilka dni syrop prawoslazowy (o dziwo jej smakuje, bo jest prawie przezroczysty i jej mowie, ze to kropleki :-p a ona wszelkie Zyrtec'i, Cebiony itd. bardzo lubi :-p), bo odrobine kaszle.
Mowilam naszej pediatrze, ze mieszalam jej antybiotyk z sokiem i powiedziala, ze kazdy sposob jest dobry i ze akurat ten antybiotyk spokojnie mozna bylo mieszac :-) Ulga:-p

AgaMonika, a jak Ala?? Mam nadzieje, ze tez juz wrocila do formy :tak:
 
Super, ze juz zdrowe dziewczynki są!:tak:

A ja musze Pszczole jutro znowu zrobic badanie moczu (ogolne i posiew), bo skarzyla sie od rana, ze ja boli, jak siusia:baffled: Pewnie sobie przeziebila pipke, bo jak tylko nadarza sie okazja, to lata z golym dupskiem:wściekła/y:, a za cieplo to u nas w mieszkaniu nie jest...Ech...
 
Dominique, a masz jakis sposob na zebranie moczu? Ja probuje od 4 dni, ale nic z tego. Mam wrazenie, ze wszytskie woreczki sa dziurawe. Duzo zdrowka dla Pszczoly!

Mojego Piotrusia dopadl wirus. Lezy bidulek z wysoka goraczka i wzdycha. Bylismy juz u lekarza, ale poza goraczka nic mu nie dolega. Za to Weronke meczy potworny kaszel. Dziewczynki, o co dokladnie chodzi z tymi syropami wykrztusnymi? Dlaczego nie powinno sie ich podawac dzieciom? Nie pamietam, gdzie byla o tym mowa...
 
dużoooo zdrowia dla dzieciaczków!!
ollesia a czyj mocz zbierasz do woreczka, nie prościej z wymytego nocnika przelać do kubka z apteki??
Pszczoła latanie z gołą pupą niestety szkodzi, byle szybko przeszło... :tak:
 
reklama
Dominique, a masz jakis sposob na zebranie moczu? Ja probuje od 4 dni, ale nic z tego. Mam wrazenie, ze wszytskie woreczki sa dziurawe. Duzo zdrowka dla Pszczoly!

Do zwyklego badania pobieram mocz w ten sposob, ze do nocnika Pszczoly wkladam umyta i wyparzona mala plastikowa miseczke (kupilam w hipermarkecie za 1zł z hakiem), ktora ma taka sama srednice, jak srodek nocnika i Pszczola tam leje, a ja pozniej przelewam do pojemnika aptecznego:tak: Mysle, ze spokojnie mozna tez nocnik przelac wrzatkiem i jak bedytka pisze, z niego przelac do pojemniczka. Z moczem na posiew jest wieksza szopka, bo trzeba go zlapac do sterylnej fiolki, wiec napojona i umyta Pszczole na golasa wkladam do wanny, puszczam wode i czekam, az laskawie siknie, a ja lapie w locie:-p;-)
Zrobilam dzis Pszczole badanie moczu ogolne tylko, bo za chiny nie chciala stac w wannie:no:, ale na szczescie wyszly bakterie nieliczne, wiec to pewnie tylko przewianie od latania na waleta. Dzis juz sie nie skarzy na bole, wiec jej profilaktycznie podam przez kilka nastepnych dni wit. C i zurawine w postaci herbaty i suszonej i mysle, ze bedzie oki:tak:
 
Do góry