reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel piersi

chantal98

Aktywna w BB
Dołączył(a)
9 Maj 2024
Postów
94
Hejka ;) w sierpniu 2023 byłam na usg piersi i wykryto u mnie torbiel w lewej piersi o wymiarze 3,6 mm . W listopadzie 2023 znowu byłam na usg i ta torbiel miała wymiar 3,8 mm . No i byłam dzisiaj na usg i prawa pierś idealna a lewa torbiele chyba 3 a największą z nich ma 8,7 mm . I teraz mnie zastanawia skąd ten wzrost torbiela w 7 miesięcy. Radiolog powiedziała że jest wszystko ok. Wiadomo ciąża to burza hormonów i torbiele na to reagują. Plus dodatkowo ja od początku ciąży przyjmuje progesteron
 
reklama
Skoro radiolog powiedziała, że jest ok - to tego się trzymaj.

W moim życiu też się pojawiały torbiele na USG. Lekarka mi mówiła, że mogą urosnąć (i wówczas można myśleć, by coś z nimi robić) albo zanikną. I tak przez kilka lat je miałam - czasem rosły, czasem malały, czasem pojawiała się jakaś dodatkowa. Obecnie, tj od ok 1,5 roku obraz jest czysty i torbieli brak.
 
Skoro radiolog powiedziała, że jest ok - to tego się trzymaj.

W moim życiu też się pojawiały torbiele na USG. Lekarka mi mówiła, że mogą urosnąć (i wówczas można myśleć, by coś z nimi robić) albo zanikną. I tak przez kilka lat je miałam - czasem rosły, czasem malały, czasem pojawiała się jakaś dodatkowa. Obecnie, tj od ok 1,5 roku obraz jest czysty i torbieli brak.
Ale i ten obraz torbiela mi się nie bardzo podoba 🙈
 

Załączniki

  • IMG_20240606_174203.jpg
    IMG_20240606_174203.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 68
Dla mnie na USG torbiele jak torbiele, ale skoro Ty już miałaś dużo takich badań i to wydaje Ci się inne i niepokojące, to skonsultuj z ginekologiem albo z onkologiem.
 
Hej. Ja w piersiach mam sporo torbieli. W ciąży jedna bardzo mi urosła. I to było nagle, obudziłam się rano i miałam duże jajo na piersi... Byłam na USG i usłyszałam, że tak się zdarza. Dwa tygodnie później to pękło i tylko co jakiś czas to trzeba kontrolować, wtedy usłyszałam, że jak skończę karmić. Jeśli radiolog mówi, że jest ok, to myślę, że serio jest ok :) Ja też już umierałam ze strachu co mi wyrosło...
 
Dla mnie na USG torbiele jak torbiele, ale skoro Ty już miałaś dużo takich badań i to wydaje Ci się inne i niepokojące, to skonsultuj z ginekologiem albo z onkologiem.
Mówiłam pani radiolog że ten kształt mnie martwi to mówiła że jestem Zdrowa kobieta i nie ma co się martwić ponieważ nie ma czym
 
Zawsze chodzę do tej samej i ma bardzo dobry sprzęt i podczas usg mówiła że to torbiele i żeby się nie martwić, może po prostu takie zdjęcie zostało zrobione i wyszedł taki kształt bo raczej jakby nie była pewna to skierowałaby mnie gdzieś dalej
To jak nie wierzysz radiologowi który ogląda setki tysięcy USG to nie wiem kto by ci musiał powiedzieć że jest ok żebyś uwierzyła ;)
 
Weź po prostu ze sobą te zdjęcia do ginekologa na najbliższą wizytę i spytaj czy podziela zdanie radiolog. Będziesz spokojniejsza.
 
reklama
Jeśli niepokoi Cię ten wynik to umów się na konsultację z onkologiem. Skieruje na biopsję, jeśli będzie taka potrzeba.
 
Do góry