reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel na lewym jajniku

Mama Kubusia❤️

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Lipiec 2022
Postów
61
Hej
W lutym 2024 miałam stwierdzona torbiel lewego jajnika 29mm.
W czerwcu 2024 na badaniu USG pokazała się torbiel lewego jajnika 33mm. Stwierdzono że jest to torbiel prosta.
Mam do was pytanie czy taka torbiel może się wchłonąć w ciągu 3 cykli czy za bardzo szansy na to nie ma?
 
reklama
Ta torbiel z lutego i czerwca to inna czy ta sama torbiel?
Ale generalnie tak, taka torbiel zazwyczaj się wchłania. Dobrze iść skontrolować czy da radę sama czy trzeba ją wspomóc farmakologicznie
 
Ta torbiel z lutego i czerwca to inna czy ta sama torbiel?
Ale generalnie tak, taka torbiel zazwyczaj się wchłania. Dobrze iść skontrolować czy da radę sama czy trzeba ją wspomóc fadmakoligicznie
Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to u mnie są przeciwwskazania,ponieważ mam problem z zakrzepami. Między lutym a czerwcem nie miałam żadnego usg bo ginekolog stwierdził że po takim czasie powinno być ok. Miesiączka wtedy była regularna. Natomiast dwa ostanie cykle miałam nieregularne jeden trwał 37 dni a drugi cykl 34 dni. A ostatnia wizyta wykryła torbiel 33mm
 
Nie miałam na myśli antykoncepcji.
Ja kiedy miałam torbiel dostałam duphaston na kilka dni. Po 2 tygodniach po torbieli nie było śladu. Innym razem wchłaniała mi się chyba z 2 albo 3 cykle. Ale była już dość duża bo ponad 40mm.
 
Nie miałam na myśli antykoncepcji.
Ja kiedy miałam torbiel dostałam duphaston na kilka dni. Po 2 tygodniach po torbieli nie było śladu. Innym razem wchłaniała mi się chyba z 2 albo 3 cykle. Ale była już dość duża bo ponad 40mm.
Duphaston biorę co miesiąc od 18 dnia cyklu przez kilka już lat, bo inaczej miesiączka się nie chciała pojawić regularnie
 
A miałaś jakieś objawy jak się wchłaniała torbiel czy bezobjawowo?

Jesli to ta sama torbiel i nie wchlonela sie przez 4 miesiace to moze zrob sobie marker ca125 dla spokojnej glowy. Rozwaz tez zmiane lekarza...
Torbiel moze sie wchlonac, ale nie daje to zadnych objawow. Objawy moze dawac sama torbiel lub jej pekniecie albo skret.
 
reklama
Do góry