reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

Witam,
Ja też brałam antybiotyk całą ciążę co 8 h i urodziłam zdrowe dziecko.
O tox dowiedziałam się będąc w 8 tygodnia ciąży i od razu trafiałam pod opiekę lekarza z poradni chorób zakaźnych.
Przy porodzie z pępowiny od razu pobrano krew na toxo ale wszystko było ok.
Tylko po porodzie musieliśmy kontrolowac poziom toxo a przy okazji cytomegalii.
Zawsze możesz zrobić amniopunkcję jeśli chcesz mieć pewność że dziecko jest na 100 procent zdrowe.
 
reklama
Witam,
Ja też brałam antybiotyk całą ciążę co 8 h i urodziłam zdrowe dziecko.
O tox dowiedziałam się będąc w 8 tygodnia ciąży i od razu trafiałam pod opiekę lekarza z poradni chorób zakaźnych.
Przy porodzie z pępowiny od razu pobrano krew na toxo ale wszystko było ok.
Tylko po porodzie musieliśmy kontrolowac poziom toxo a przy okazji cytomegalii.
Zawsze możesz zrobić amniopunkcję jeśli chcesz mieć pewność że dziecko jest na 100 procent zdrowe.
A czy ta amniopunkcja jest nie szkodliwa ? Miałam robione badnia prenatalne w 13 tygodniu ciąży teraz mam mieć w 20 tydoniu 2 badnie także pobierana krew. Jeśli by dziecko było zarażone i miało jakieś wady wyjdzie to na badaniach prenatalnych ? Tak strasznie się boje ja juz normalnie funkcjonować nie mogę . Moja awidność IgG to 54.7 a niska w tabletki to 70 a wysoka to 80. Lekarz mówi ze nie jest w 100 % pewne ze jestem zarażona ale lepiej brać antybiotyk.
 
A czy ta amniopunkcja jest nie szkodliwa ? Miałam robione badnia prenatalne w 13 tygodniu ciąży teraz mam mieć w 20 tydoniu 2 badnie także pobierana krew. Jeśli by dziecko było zarażone i miało jakieś wady wyjdzie to na badaniach prenatalnych ? Tak strasznie się boje ja juz normalnie funkcjonować nie mogę . Moja awidność IgG to 54.7 a niska w tabletki to 70 a wysoka to 80. Lekarz mówi ze nie jest w 100 % pewne ze jestem zarażona ale lepiej brać antybiotyk.
Ja miałam zakażenie toksoplazmozą w ciąży, awidność miałam 0, czyli niby aktywna, od początku na Rovamycynie 3 razy dziennie (co 8 godzin). Amniopunkcja zrobiona dość późno, bo chyba po 22 tygodniu. Celem było sprawdzenie czy w wodach jest toxo, bo wtedy zmienia się leczenie i jest w stanie zapobiec ewentualnie dalszym zagrożeniem dla wad u dziecka, takie informacje miałam od lekarza. Wyniki takiej amniopunkcji są szybciej (ja czekałam 2 dni). Zależy na jakiego lekarza trafisz, będą zachęcać do badań lub odradzać, jednak amniopunkcja jest badaniem inwazyjnym i niesie minimalne ryzyko. Mój ginekolog twierdził, że gdyby były duże wady u dziecka związane z toxo to by widział, ale są też takie których on nie złapie więc mnie na mawiał na amniopunkcje, jeśli chcesz zrobić to masz mało czasu, bo na późniejszym etapie mogą się nie chcieć już podjąć amniopunkcji. U mnie na szczęście skończyło się dobrze. Jeśli masz jakieś pytania, pisz priv.
 
Do góry