reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca

Emilcia88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Styczeń 2020
Postów
3 215
Hej wszystkim. Mam pytanie. Jestem w prawdopodobnie 6 TC. Dopiero w przyszłym tygodniu mam pierwsza wizytę u ginekologa. Dziś odebrałam wyniki krwi i niepokoją mnie one. TSH wynosi 2.05 ft3 3.22 a ft4 0.82 - ten wskaźnik jest za niski, dolna granica z labo wskazuje 0.9 do 1.63. czy jest to powód do niepokoju ? Ma ktoś może podobne wyniki ?
 
reklama
Hej wszystkim. Mam pytanie. Jestem w prawdopodobnie 6 TC. Dopiero w przyszłym tygodniu mam pierwsza wizytę u ginekologa. Dziś odebrałam wyniki krwi i niepokoją mnie one. TSH wynosi 2.05 ft3 3.22 a ft4 0.82 - ten wskaźnik jest za niski, dolna granica z labo wskazuje 0.9 do 1.63. czy jest to powód do niepokoju ? Ma ktoś może podobne wyniki ?
Nie stresuj się. Ginekolog na pewno da skierowanie do endokrynologa. Wyniki są całkiem spoko 🙂
 
Dzięki, trochę spanikowałam widząc że coś nie jest w normie już na samym początku 😳
Ja miałam na początku ciąży TSH 10 i ft4 w dolnej granicy normy i wszystko było ok. Lekami szybko wyrównałam. Ważne żeby być pod kontrolą lekarza 🙂 ciąża jest pełna badań poniżej lub powyżej normy, a stres jest najbardziej szkodliwy
 
Ja miałam na początku ciąży TSH 10 i ft4 w dolnej granicy normy i wszystko było ok. Lekami szybko wyrównałam. Ważne żeby być pod kontrolą lekarza 🙂 ciąża jest pełna badań poniżej lub powyżej normy, a stres jest najbardziej szkodliwy
Kurcze też niezłe odchyły wyników miałaś. Mam wizytę na środę ale spróbuję się do niego dodzwonić w poniedziałek może mi wystawi receptę przez telefon.
 
Kurcze też niezłe odchyły wyników miałaś. Mam wizytę na środę ale spróbuję się do niego dodzwonić w poniedziałek może mi wystawi receptę przez telefon.
Jak TSH masz 2 a ft4 w środku normy to leków nie trzeba będzie stosować 🙂 spójrz na normy labo. Najbardziej liczy się ft4 w ciąży
 
reklama
Już się naczytałam że to ft4 ma największy wpływ na ciążę, dziecko i oczywiście od razu się włącza swirowanie.
Ciąża jest tak skonstruowana, że wszystko sobie weźmie (wyssie z ciebie 😜). Jak taki mały pasożycik. Musiałabyś mieć długo nieleczoną tarczycę z dużymi odchyłami żeby coś się poważniejszego stało 🙂 ja też w pierwszej chwili jak się dowiedziałam to myślałam że urodzę niedorozwinięte dziecko. A teraz mam wrażenie że córa jest rozwinięta aż za bardzo xD
 
Do góry