reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki xonvea

Dziewczyny, bardzo dziękuję za wasza rozmowę. Podniosła mnie na duchu. Dla mnie ten lek to też ostatnia deska ratunku. Mam 23 lata, to moja pierwsza ciąża. Jestem w 1 trymestrze a już mam dość psychicznie i fizycznie. Wymioty miałam co chwilę, jestem po dwóch dniach stosowania leku i jest o niebo lepiej. Dziękuję że podzielilyscie się swoimi doświadczeniami,
Pozdrawiam
 
reklama
Dziewczyny, bardzo dziękuję za wasza rozmowę. Podniosła mnie na duchu. Dla mnie ten lek to też ostatnia deska ratunku. Mam 23 lata, to moja pierwsza ciąża. Jestem w 1 trymestrze a już mam dość psychicznie i fizycznie. Wymioty miałam co chwilę, jestem po dwóch dniach stosowania leku i jest o niebo lepiej. Dziękuję że podzielilyscie się swoimi doświadczeniami,
Pozdrawiam
 
Dziewczyny, bardzo dziękuję za wasza rozmowę. Podniosła mnie na duchu. Dla mnie ten lek to też ostatnia deska ratunku. Mam 23 lata, to moja pierwsza ciąża. Jestem w 1 trymestrze a już mam dość psychicznie i fizycznie. Wymioty miałam co chwilę, jestem po dwóch dniach stosowania leku i jest o niebo lepiej. Dziękuję że podzielilyscie się swoimi doświadczeniami,
Pozdrawiam
Nie ma za co naprawdę 😊 My kobiety w ciąży powinnyśmy się wspierać w tym trudnym i nie lekkim okresie 😃
Czasem niestety w I trymestrze trzeba przeżyć te okropne mdłości i złe samopoczucie. Pomyśl sobie, że w II trymestrze powinno być u Ciebie o niebo lepiej, bo wtedy poziom hormonu Gonadotropiny będzie powoli spadać.
Taaak! Ten lek to jakaś magia dla ciężarnych 😊
 
Cześć dziewczyny, czy któraś z was brała/bierze tabletki xonvea dla ciężarnych na mdłości? Ja aktualnie biorę od dwóch miesięcy, 17 tydzień ciąży. Próbuje je odstawić ale wymioty wracają z podwójną siłą. Wiem, że nie można ich odstawić z dnia na dzień trzeba stopniowo. I tak właśnie robię. Ale okropne wymioty wracają. Co robię nie tak?to jest moje 3 podejście. Znajoma lekarka powiedziała mi że to wynik odstawiona ale ona nie jest ginekologiem. Macie jakieś doświadczenia z tymi tabletkami.
Czesc, próbuje je też odstawić bo bardzo mi siadają na psychikę, ale pierwszy dzień czułam się ok a wieczorem jak mnie chwyciłt wymioty to dusiłam się swoim kwasem żołądkowym, i znów żołądek podrażniony, cała mnie telepie, udało Ci się skończyć z xonvea?
 
Czesc, próbuje je też odstawić bo bardzo mi siadają na psychikę, ale pierwszy dzień czułam się ok a wieczorem jak mnie chwyciłt wymioty to dusiłam się swoim kwasem żołądkowym, i znów żołądek podrażniony, cała mnie telepie, udało Ci się skończyć z xonvea?
Próbowałas zmniejszyć dawkę i stopniowo odstawić całkiem czy z dnia na dzień przestałas przyjmować?
 
Tak, już jestem na zero. Nudności mam całymi dniami, cofa mi się kwasem też często ale nie wymiotuję aż tak dużo. Nadal mam jadlowstret i żywię się raczej sucharami, bułka z masłem itd ale co zrobić jak nic innego nie wejdzie. Mam nadzieję że po 3miesiacu mnie trochę puści z jedzeniem
 
Tak, już jestem na zero. Nudności mam całymi dniami, cofa mi się kwasem też często ale nie wymiotuję aż tak dużo. Nadal mam jadlowstret i żywię się raczej sucharami, bułka z masłem itd ale co zrobić jak nic innego nie wejdzie. Mam nadzieję że po 3miesiacu mnie trochę puści z jedzeniem
To odważnie odstawiłaś tak od razu :) ja jestem na początku 4 miesiąca i już nawet wróciłam do pracy, ale nadal biorę jedną tabletkę dziennie. Funkcjonuję ok, tylko wieczorami zdarza się paw i w długich podróżach.
 
Tak, już jestem na zero. Nudności mam całymi dniami, cofa mi się kwasem też często ale nie wymiotuję aż tak dużo. Nadal mam jadlowstret i żywię się raczej sucharami, bułka z masłem itd ale co zrobić jak nic innego nie wejdzie. Mam nadzieję że po 3miesiacu mnie trochę puści z jedzeniem
U mnie 20 tydzień ciąży, zaraz będzie 6 miesiąc, a u mnie jak na 2 dzień nie wezmę tabletki mam mdłości, niedobrze mi. Parę dni temu idąc spać miałam straszną migrenę, obudziłam się o 4, bo głowa mi pękała i czułam, że organizm chce wymiotować mimo, że żołądek był pusty. Skończyło się na tym, że miałam 2 razy odruchy wymiotne 😕 Byłam wykończona, więc zasnęłam o 9 już było lepiej.
Dziewczyny jak tu żyć bez tego leku...😦
Wiem że trzeba odstawić, ale ile my cierpimy przy tym. Normalnie nie da się funkcjonować, jak ciągle jest niedobrze i mdli..
 
Dziewczyny a powiedzcie mi proszę, bo też zaczęłam przyjmować ten lek...w ulotce jest napisane aby przyjmować na czczo...to znaczy że ja pół dnia mam całkowicie nic nie zjeść żeby tabletki wieczorem przyjąć.? Brzmi strasznie hihi
 
reklama
Dziewczyny a powiedzcie mi proszę, bo też zaczęłam przyjmować ten lek...w ulotce jest napisane aby przyjmować na czczo...to znaczy że ja pół dnia mam całkowicie nic nie zjeść żeby tabletki wieczorem przyjąć.? Brzmi strasznie hihi
Ja zazwyczaj ostatni posiłek jem do max 19:00. A tabletkę połykam ok 22 przed samym zaśnięciem. Nie martw się tym że żołądek nie jest w pełni pusty, żeby tylko w pełni nie był 😉
 
Do góry