reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Tabletki xonvea

reklama
Cześć dziewczyny, czy któraś z was brała/bierze tabletki xonvea dla ciężarnych na mdłości? Ja aktualnie biorę od dwóch miesięcy, 17 tydzień ciąży. Próbuje je odstawić ale wymioty wracają z podwójną siłą. Wiem, że nie można ich odstawić z dnia na dzień trzeba stopniowo. I tak właśnie robię. Ale okropne wymioty wracają. Co robię nie tak?to jest moje 3 podejście. Znajoma lekarka powiedziała mi że to wynik odstawiona ale ona nie jest ginekologiem. Macie jakieś doświadczenia z tymi tabletkami.
Biorę od 5tyg ciąży, teraz jest 10. Mam tak straszne nudności i wymioty ze biorę maxymalna ilość 4 na dobę bo nie byłabym w stanie bez nich wypić herbaty czy zjeść suchara. Jestem przerażona, leżę jak roślina już 5 tydzień, mam zawroty głowy, ale bardzo rzadko wymiotuję. Mam okropne bóle żołądka, każdy łyk picia "mnie boli". Nie biorę nawet suplementów ciążowych od 3 tyg bo mój żołądek nie daje rady. Katastrofa 😪
 
Biorę od 5tyg ciąży, teraz jest 10. Mam tak straszne nudności i wymioty ze biorę maxymalna ilość 4 na dobę bo nie byłabym w stanie bez nich wypić herbaty czy zjeść suchara. Jestem przerażona, leżę jak roślina już 5 tydzień, mam zawroty głowy, ale bardzo rzadko wymiotuję. Mam okropne bóle żołądka, każdy łyk picia "mnie boli". Nie biorę nawet suplementów ciążowych od 3 tyg bo mój żołądek nie daje rady. Katastrofa 😪
Współczuję Ci bardzo bo wiem co czujesz 🥺 u mnie aktualnie 36tc, od 32tc biorę te tabletki i jest trochę lepiej choć wciąż zdarza mi się wymiotować, średnio 2-3 razy w tygodniu. Ja leżę jak roślina od 4 tc, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, wmuszam w siebie jedzenie na siłę, bo jak nie jem to czuję jeszcze gorsze mdłości. Do tego okropna zgaga i refluks. Marzę tylko o tym żeby ten koszmar się skończył.
 
Mam dokładnie to samo, cokolwiek zjem pali mnie zgaga i żołądek, potrafię dostać boli głowy od jedzenia, jak nie jem to jeszcze gorzej bo żołądek dostaje nerwów i mnie telepie, przykro mi że prawie całą ciąże się męczysz, a miałam nadzieję że po 12 tyg przejdzie choć trochę, tym bardziej że te tabletki są też takie metaliczne czuje je cały czas w sobie i przełyku i jestem po nich nie do życia. AH trzymam kciuki za Ciebie dziękuję za odpowiedz!
 
Mam dokładnie to samo, cokolwiek zjem pali mnie zgaga i żołądek, potrafię dostać boli głowy od jedzenia, jak nie jem to jeszcze gorzej bo żołądek dostaje nerwów i mnie telepie, przykro mi że prawie całą ciąże się męczysz, a miałam nadzieję że po 12 tyg przejdzie choć trochę, tym bardziej że te tabletki są też takie metaliczne czuje je cały czas w sobie i przełyku i jestem po nich nie do życia. AH trzymam kciuki za Ciebie dziękuję za odpowiedz!
U większości kobiet tego typu dolegliwości mijają w okolicach drugiego trymestru tak że bądź dobrej myśli.
To moja pierwsza ciąża (jednocześnie ostatnia bo więcej się nie zdecyduje) i nie spodziewałam się, że w ten sposób mogę ją przechodzić, na szczęście już niewiele czasu zostało do rozwiązania.
Trzymam za Ciebie kciuki również!
 
Hej, mi xonvea uratowała życie, mdłości i mroczki przed oczami zostały, ale przynajmniej nie wymiotuję. Teraz mam 12tc+3 dni i wczoraj zmniejszyłam dawkę do 1 tabletki na noc. Dzisiaj nie ma szału, ale nadal nie wymiotowałam.
 
Kochane Dziewczyny, jak u Was było z odstawieniem leku XONVEA. Jestem obecnie w 5 miesiącu ciąży (19 tydzień) dalej biorę Xonvea, bo bez nich wymioty i mdłości powracają po 2 dniach. Niestety lekarz powiedział, że już najwyższy czas odstawić Xonvea, ponieważ one uzależniają, a w 5 miesiącu wymiotów już nie powinno być 😦
Na początku października kończy mi się opakowanie i pewnie wymioty powrócą,tak jak na początku sierpnia przy odstawieniu 😕
A jak u Was mdłości i wymioty?
 
Kochane Dziewczyny, jak u Was było z odstawieniem leku XONVEA. Jestem obecnie w 5 miesiącu ciąży (19 tydzień) dalej biorę Xonvea, bo bez nich wymioty i mdłości powracają po 2 dniach. Niestety lekarz powiedział, że już najwyższy czas odstawić Xonvea, ponieważ one uzależniają, a w 5 miesiącu wymiotów już nie powinno być 😦
Na początku października kończy mi się opakowanie i pewnie wymioty powrócą,tak jak na początku sierpnia przy odstawieniu 😕
A jak u Was mdłości i wymioty?
To niestety nie jest reguła, że wymioty ustępują w drugim trymestrze. Jestem w 9 miesiącu (37 tydzień) i wciąż mam mdłości i wymioty średnio 2-3 razy w tygodniu, pomimo przyjmowania tabletek :( xonvea biorę od 8 miesiąca i będę brać do końca ciąży.
 
To niestety nie jest reguła, że wymioty ustępują w drugim trymestrze. Jestem w 9 miesiącu (37 tydzień) i wciąż mam mdłości i wymioty średnio 2-3 razy w tygodniu, pomimo przyjmowania tabletek :( xonvea biorę od 8 miesiąca i będę brać do końca ciąży.
Spróbuję jeszcze raz odstawić leki, jeśli przez kolejne parę dni będę non-stop wymiotować, to ginekolog będzie musiał zrozumieć, że nie stymuluje 😏 Na konsultacjach z położną wspomniałam o niepohamowanych wymiotach. To powiedziała że to normalne w ciąży, a czasem bywa i tak że kobieta wymiotuje aż do momentu porodu.
 
reklama
Kochane Dziewczyny, jak u Was było z odstawieniem leku XONVEA. Jestem obecnie w 5 miesiącu ciąży (19 tydzień) dalej biorę Xonvea, bo bez nich wymioty i mdłości powracają po 2 dniach. Niestety lekarz powiedział, że już najwyższy czas odstawić Xonvea, ponieważ one uzależniają, a w 5 miesiącu wymiotów już nie powinno być 😦
Na początku października kończy mi się opakowanie i pewnie wymioty powrócą,tak jak na początku sierpnia przy odstawieniu 😕
A jak u Was mdłości i wymioty?
A na jakiej zasadzie uzależniają? Że samo odstawienie powoduje nawrót wymiotów? Czy że człowiek ma przymus je brać nawet po porodzie (to by był hit...) Mi lekarz bez problemu przedłużył receptę o jeszcze jedno opakowanie, powiedział że nie ma ograniczeń. Jaką dawkę brałaś i jak odstawiałaś? Ja odstawiam od kilku dni, jestem na jednej tabletce. Zmniejszyłam dawkę jak poczułam, że jest coraz lepiej. Teraz też dam sobie trochę czasu zanim zejdę do 0, myślę że co najmniej tydzień.
 
Do góry