reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne a soki.

Dołączył(a)
16 Styczeń 2021
Postów
4
Cześć. Wiem, że przy tabletkach anty nie można pić soku grejpfrutowego, ale jak z innymi sokami? Różne źródła podają inaczej, a ja nie wiem czy mój stres jest uzasadniony.
Kilka dni temu około godzinę przed wzięciem tabletki antykoncepcyjnej wypiłam około 2 szklanek lemoniady cytrynowej. Nie wiem ile było tam cytryn i limonek bo lemoniada była kupiona na mieście. Tabletkę popilam wodą. Jednak dopiero teraz uświadomiłam sobie, że mogą być jakieś interakcje z cytrusami. Wszystkie stosunki zawsze kończone są na zewnątrz (wiem że to słabe zabezpieczenie bo może wydzielać się preejakulat, ale w połączeniu z tabletkami dawało jakiś komfort psychiczny). Myślicie że ta jednorazowa sytuacja miała jakiś wpływ na skuteczność tabletek, ktore biorę od kilku lat?
Też tak bardzo uważacie na to co jecie/pijecie przy braniu tabletek?
 
reklama
Cześć. Wiem, że przy tabletkach anty nie można pić soku grejpfrutowego, ale jak z innymi sokami? Różne źródła podają inaczej, a ja nie wiem czy mój stres jest uzasadniony.
Kilka dni temu około godzinę przed wzięciem tabletki antykoncepcyjnej wypiłam około 2 szklanek lemoniady cytrynowej. Nie wiem ile było tam cytryn i limonek bo lemoniada była kupiona na mieście. Tabletkę popilam wodą. Jednak dopiero teraz uświadomiłam sobie, że mogą być jakieś interakcje z cytrusami. Wszystkie stosunki zawsze kończone są na zewnątrz (wiem że to słabe zabezpieczenie bo może wydzielać się preejakulat, ale w połączeniu z tabletkami dawało jakiś komfort psychiczny). Myślicie że ta jednorazowa sytuacja miała jakiś wpływ na skuteczność tabletek, ktore biorę od kilku lat?
Też tak bardzo uważacie na to co jecie/pijecie przy braniu tabletek?

Nie. W d*pie to mam.
Ba nawet regularnością bywało różnie.
 
Nie będziesz w ciąży od tego.
Cośtam kiedyś było o soku grejpfrutowym, ale to jakieś 15 lat temu ostatni raz o tym słyszałam. Jak się mocno stresujesz to nie popijaj nim tych tabletek i tyle.
 
Z tym sokiem grejfrutowym jest tak, ze bys musiala pic go codziennie i popijac nim tabletki. Ziele dziurawca moze zaburzac wchlanianie sie tabletek. A tak to raczej nie ma obaw. Nie slyszalam, zeby cytryny czy limonki mialy wplyw.
 
Do góry