reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletka po i antykoncepcja

Dołączył(a)
19 Grudzień 2022
Postów
7
Hej dziewczyny! Mam pytanie odnośnie tabletki po. Mianowicie ile od stosunku mam ją zażyć ,kto może mi ją przepisać, czy da się również przez internet taka jakby e-recepte załatwić i jeszcze pytanie odnośnie antykoncepcji. Chcę się wybrać do ginekologa po tabletki z tym że mam otyłość i nw czy lekarz na takowe się zgodzi i jak powinnam zacząć pierwsze opakowanie i wgl? Slyszalam że się od nich tyje bardziej i zatrzymuje się okres Proszę o wasze obszerne rady
 
reklama
Co do tabletek anty, to warto wcześńiej zrobić badania, ale wiekszość lekarzy ich nie zleca i na chybił trafił przepisują tabletki, mimo, zę mogą nie służyć.
Kiedyś dostałam od gin jedno opakowanie, w domu okazało się, że nie mogę ich brać, bo mam zespół Gillberta (za dużo bilirubiny), a to było przeciwskazaniem. Lekarz miał to zapisane w karcie, ale nawet nie sprawdzał.
I często dziewczyny mają jakieś skutki uboczne po jednych, po innych nie, także tutaj dużo próbowania, któe będą dla Ciebie najlepsze.
 
Jak już zdążyłaś zrobić test ciążowy i betę, o czym pisałaś w innym wątku, to na tabletkę „po” jest zdecydowanie za późno 😉
Generalnie należy ją przyjąć jak najszybciej po stosunku bo skuteczność słabnie z czasem. Kiedyś na pewno by ją przepisał ginekolog bo chyba nie ma opcji kupić jej bez recepty, chyba że na jakimś czarnym rynku 😬 natomiast teraz z tą klauzulą sumienia itp to nie wiem czy każdy chętnie receptę da🤔 co do antykoncepcji - najlepiej zacząć od wizyty i ginekologa, który wykona badania ewentualnie zleci jakieś dodatkowe i na tej podstawie powinien spróbować dobrać odpowiednie dla Ciebie tabletki. Jeśli są dobrane dobrze to nie powinno być skutków ubocznych ale majstrowanie przy hormonalna jednak zawsze może czymś zaskoczyć.
 
Jak już zdążyłaś zrobić test ciążowy i betę, o czym pisałaś w innym wątku, to na tabletkę „po” jest zdecydowanie za późno 😉
Generalnie należy ją przyjąć jak najszybciej po stosunku bo skuteczność słabnie z czasem. Kiedyś na pewno by ją przepisał ginekolog bo chyba nie ma opcji kupić jej bez recepty, chyba że na jakimś czarnym rynku 😬 natomiast teraz z tą klauzulą sumienia itp to nie wiem czy każdy chętnie receptę da🤔 co do antykoncepcji - najlepiej zacząć od wizyty i ginekologa, który wykona badania ewentualnie zleci jakieś dodatkowe i na tej podstawie powinien spróbować dobrać odpowiednie dla Ciebie tabletki. Jeśli są dobrane dobrze to nie powinno być skutków ubocznych ale majstrowanie przy hormonalna jednak zawsze może czymś zaskoczyć.
Ja o ta tabletkę po .pytam na przyszłość .skoro już wiem że nje jestem w ciąży i niechce w niej być to chce się zabezpieczyć
 
Hej dziewczyny! Mam pytanie odnośnie tabletki po. Mianowicie ile od stosunku mam ją zażyć ,kto może mi ją przepisać, czy da się również przez internet taka jakby e-recepte załatwić i jeszcze pytanie odnośnie antykoncepcji. Chcę się wybrać do ginekologa po tabletki z tym że mam otyłość i nw czy lekarz na takowe się zgodzi i jak powinnam zacząć pierwsze opakowanie i wgl? Slyszalam że się od nich tyje bardziej i zatrzymuje się okres Proszę o wasze obszerne rady
Tabletka po jest na receptę. Przepisuje ginekolog. Ale jeżeli masz zamiar i tak brać tabletki anty to średnio ma sens posiadanie tabletki po na zapas.
Otyłość nie jest przeciwskazaniem. Od tabletek się nie tyje, mogą zatrzymywać wodę w organizmie, ale to jest do uregulowania dietą.
Okresu nie ma, jest krwawienie z odstawienia.
Pierwsze opakowanie zaczynasz brać w 1 dzień miesiączki i lecisz dalej. Lekarz Ci powinien wszystko wyjaśnić zapisz sobie na kartce pytania przed wizytą.
 
Ja o ta tabletkę po .pytam na przyszłość .skoro już wiem że nje jestem w ciąży i niechce w niej być to chce się zabezpieczyć
Tabletka po to nie jest srodek antykoncepcyjny 😡 i lepiej w ogóle nie planować jej zakupic w razie co, bo bardzo negatywnie wpływa na całą gospodarkę hormonalna.
Wizyta u lekarza, badania krwi i zapisanie albo tabletek, albo plastrów albo krążków antykoncepcyjnych.
Osobiście tabletek nigdy nie brałam i raczej na tę formę antykoncepcji się nie zdecyduję. Ale przez niemal 5 lat stosowałam krążki. Zero skutków ubocznych. Bez problemu na nich chudłam jak stosowałam dietę i ćwiczyłam. A korzystałam z nich zarówno jak miałam nadwagę jak i wagę prawidłowa
 
Ja również mam otyłość i brałam przez 5 lat tabletki Sitradella 30. Aktualnie jest w 9 tygodniu ciąży, zaszłam podczas pierwszej owulacji po odstawieniu tabletek.
 
reklama
Do góry